Prindi

Finantsidest mittefinantsistile

Toimumise aeg ja koht: 
25.04.2017-14.06.2017;
EBS Juhtimiskoolituse Keskus, Tallinn, 
A. Lauteri 3, IV korrus.

Kestus: 3 kuud, igal kuul toimub üks kahepäevane moodul. Auditoorne õppemaht on 48 tundi, millele lisandub iseseisva töö aeg.
Lisainfo telefonil 665 1323 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Registreeru siin!

Keskmine tagasiside: 6,45 / 7

Kui seni on finantsaruanded olnud suuresti finantstöötajate rida, siis mida aeg edasi, seda olulisemaks muutuvad need ka teiste valdkondade töös. Oluline on teadmine kuidas olla oma valdkonnas efektiivsem ning mõista nii enda, koostööpartnerite kui ka konkurentide finantsaruannetes olevate numbrite tagamaid.

Finantsidest mittefinantsistile arenguprogrammi on oodatud osalema ettevõtete juhid ja spetsialistid, kes soovivad saada teadmisi kuidas ettevõtet tulemuslikumalt juhtida ning kuidas efektiivsemalt planeerida ettevõtte finantsidega seotud tegevusi.

Programmi eesmärkideks on anda ettevõtete juhtidele, kellel ei ole erialast finantsharidust võimalus omandada finantsaruannete koostamise, lugemise ja hindamise oskusi. Programmi lõpetaja mõistab ettevõtte finantsaruande seoseid ettevõtte protsessidega.

Õpiväljundid:

Programmi läbimise tulemusena osaleja:

 • oskab lugeda aastaaruannet ehk saab aru aruannete ja nende osade vahelistest põhiseostest ning teab, kust otsida vajalikku infot;
 • saab aru, kuidas tema valdkond (firma põhiprotsess) on seotud finantsnäitajatega ja kuidas need näitajad aitavad oma valdkonnas tegevust jälgida ning ohjata;
 • oskab koostada eelarveid;
 • on kindlam, mõistmaks, millised on peamised riskikohad põhiprotsessides (sh pettuse risk) ja millistes finantsnäitajates probleemid tavaliselt välja paistavad;
 • oskab võrrelda ennast konkurentidega, teab, kuidas saada finantsaruandes taustainfot partnerite kohta.

Õppekorralduse alused
Õppekava rühm: Ärindus ja haldus

Toimumise aeg ja -koht: 25.04.2017-14.06.2017; EBS Juhtimiskoolituse Keskus, Tallinn, A. Lauteri 3, IV korrus.


Moodulid ja ajakava

Finantsidest mittefinantsistile arenguprogrammi kestuseks on kolm kuud, igal kuul toimub üks kahepäevane moodul. Auditoorne õppemaht on 48 akadeemilist tundi, millele lisandub iseseisva töö aeg.

Koolituspäevade kestus on 09.30-16.45.

* Pakume võimalust osaleda ka programmi üksikutes moodulites.

 

I moodul: Finantsaruanded

Toimumise aeg: 25.-26. aprill 2017

Finantsaruande lugemise oskus

 • Eesmärgiks tekitada arusaam aruannete ning nende osade vahelistest põhiseostest.
 • Raamatupidamise hea tava ehk millist infot aruandes tuleb kajastada, peab aastaaruandes avalikustama ning oskama talle vajaliku infot õigest kohast otsida.

Majandusarvestuse põhitõed (erinevad aruanded)

 • Raamatupidamise hea tava - põhiprintsiipide tutvustus -Eesti versus rahvusvaheline hea tava, näiteid, mille poolest erineb teiste riikide (nt. Soome, Leedu) raamatupidamise hea tava Eesti omast.
 • Raamatupidamises algdokumendist aruandeni ehk kuidas toimub kahekordne kirjendamine.

Kasumiaruanne ja bilanss

 • Põhiaruannete sisu ja eesmärk; peamised arvestuspõhimõtted ja meetodid aruande komponentide (varad, kohustused, tulud-kulud) lõikes.

Konsolideeritud aruanded

 • Konsolideerimise põhitõed; kuidas on liidetud aruanded, kui näiteks emaettevõte asub Eestis ja tütarettevõtted Rootsis ning Taanis.

Koolitajad: Sergei Tšistjakov, Aet Toots, Juta Tikk

II moodul: Põhiprotsessid ja finantsnäitajad

Toimumise aeg: 30.-31. mai 2017

 • Protsesside ning finantsaruannete seosed.
 • Müügitegevus; laoarvestus; tarneahel; finantseerimine ehk lisakapitali kaasamine; muud protsessid.
 • Rahavoogude ülesande lahenduste analüüs.
 • Ettevõtte finantsseisundi analüüs ja sellest tulenevad otsused. Mõõdikud organisatsiooni juhtimissüsteemis.

Koolitaja: Sergei Tšistjakov

III moodul: Finantsaruannete analüüs praktikas

Toimumise aeg: 13.-14. juuni 2017

 • Eelarvestamine. Eelarvestamise eesmärk; eelarvestamise meetodid ja arengud; kulueelarve versus rahavoogude eelarve; finantsmõõdikute kavandamine.
 • Protsesside ning finantsaruannete seosed.
 • Müügitegevus, laoarvestus, tarneahel, finantseerimine ehk lisakapitali kaasamine, muud protsessid.
 • Raha ja raha juhtimine.
 • Tegevusriskide maandamine.

Koolitajad: Dmitri Volov, Sulev Luiga, Urmas Võimre

* Koolituse korraldajad jätavad endale õiguse viia programmis sisse muudatusi koostöös juhtiva õppejõuga, arvestades rühma koosseisu, et tagada parimat võimalikku kvaliteeti.

Lisainfo

Investeering:
Kursuse osavõtutasu: 1 240 eur+km, hind sisaldab õppematerjale ja kohvipause.

*Pakume võimalust osaleda ka koolitusprogrammide üksikutes moodulites, üksikutes moodulites osaledes kehtib teine hind.

Kui soovite osaleda EBS Juhtimiskoolituse Keskuse finantsidest mittefinantsistile arenguprogrammis, saate registreeruda kasutades järgmisi võimalusi:

 • täites registreerimisvormi EBS Juhtimiskoolituse Keskuse kodulehel;
 • saates oma registreerumissoovi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.;
 • helistades telefonil +372 665 1323.

Palume koolitusele registreerida vähemalt kaks tööpäeva enne koolituse toimumise algust. Pärast registreerumist saadame Teile arve, mis tuleb tasuda enne koolituse toimumist.

Programmidesse registreerunutele saadame kutsed, millel on täpne toimumisaeg ja -koht.

Koolitused toimuvad reeglina EBS Juhtimiskoolituse Keskuse auditooriumides, A. Lauteri 3 (IV korrus).

Koolituse lõpetanud saavad koolitusel osalemise kohta tõendi või tunnistuse.

Kursusest loobumine:
Kui olete registreerunud, aga ei saa mingil põhjusel osaleda, palume sellest kindlasti teada anda meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 665 1323. Võimaldame Teile soovi korral koha järgmises grupis.
Juhul, kui teatate loobumisest vähem kui kaks tööpäeva või ei teavita meid oma mitteosalemisest, raha ei tagastata.

Lisainfo telefonil 665 1323 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koolitajatena on finantsidest mittefinantsistile arenguprogrammi kaasatud oma ala parimaid praktikuid ja teoreetikuid.

Sergei Tšistjakov
SerfeiTsistjakovFinantsidesEBSisSergei Tšistjakov on omandanud magistrikraadi Eesti Põllumajandusülikoolis, raamatupidamise ja rahanduse erialal. Lisaks on ta täiendanud oma teadmisi Missouri-Columbia Ülikoolis, raamatupidamise ja rahanduse valdkonnas. Sergei on töötanud audiitorina KPMG's. Ühiskondlikult aktiivsena on ta 2002. aastast Audiitorite Kutsekomisjoni liige (2005-2010 selle esimees). Aastatel 2005-2008 ja 2013 oli ta Audiitorkogu juhatuse liige ning 2013-2015 Audiitorkogu tegevjuht. Käesoleval hetkel on Sergei vandeaudiitor, Assertum Audit OÜ juhatuse liige, E-dok OÜ juhatuse liige.

 

Sulev Luiga 
SulevLuigaFinantsidestEBSisSulev Luiga on omandanud magistrikraadi (cum laude) 2008. aastal Estonian Business School-is, rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Sulev Luiga on alates 2010. aastast BDO Eesti AS juhtiv partner ja tegevjuht. Alates 2010. aastast on ta Audiitorkogu juhatuse liige. Sulev on olnud finantsdirektor ja juhatuse liige Nordecon International AS-s, finantsjuht ja juhatuse liige Arco Vara AS-is ja KPMG Estonia AS-i juhtivpartner ja juhatuse esimees.
Sulev on lõpetanud cum laude ka EBS EMBA strateegilise juhtimise programmi.

 

 

UrmasVimreFinatsideKoolitusEBSisUrmas Võimre
Urmas Võimre on BDO Eesti AS partner, Maksu- ja äriõiguse teenuste juht, riiklikult tunnustatud ekspert finantsekspertiisi valdkonnas.

 

 

 

Dmitri Volov
Dmitri VolovDmitri Volov on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1996. aastal raha ja panganduse ning turunduse erialadel.

Dmitri on töötanud erinevates pankades peamiselt korporatiivpanganduse valdkondades ja tööstusettevõtetes müügi- ja turundusdirektori ning ärijuhi ametikohtadel. Koolitaja- ja konsultandikogemus on alates 2002. aastast, ta on DVSP Consulting asutaja. Dmitril on rahvusvahelised konsultandi sertifikaadid - DiSC konsultandi sertifikaat (väljastaja Inscape Publishing), Persona konsultandi sertifikaat (väljastaja Persona Global).

Dmitri on mitmeid aastaid viinud edukalt läbi finantsjuhtimise koolitusi Eesti väike-ja keskmise suurusega ettevõtetele ning olnud koolitajaks pikaajaliste juhtimisprogrammide finantsmoodulites.

 

Juta Tikk 
JutaTikkEBSJuta Tikk on lõpetanud Eesti Maaülikooli (Eesti Põllumajanduse Akadeemia) 1972. aastal insener-tehnoloogina. Ta on oma teadmisi pidevalt täiendanud ja nüüdisajastanud. Rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraadi kaitses Juta Estonian Business School'is (EBS) 1999. aastal ja doktorikraadi kaitses Juta EBSis 2014. aastal. 
Juta Tikk on töötanud Tallinna Külmhoones tehnoloogina, peatehnoloogina ning kommertsdirektorina. Lisaks on ta töötanud Mainori Ülikoolis projektijuhina, lektorina Estonian Business School'is, Tallinna Tehnikaülikooli Tallinna Kolledžis ning Tallinna Tehnikaülikooli majandusarvestuse instituudis.

 

Aet Toots veeb

Aet Toots
Aet Toots on EBS-i võõrkeelte instituudi direktor ja inglise keele lektor. EBS Juhtimiskoolituse Keskuses on Aet arenguprogrammi - finantsidest mittefinantsistile koolitaja.

Aet Toots on lõpetanud Tartu Ülikooli, inglise keele ja kirjanduse erialal. Magistrikraadi (MBA) on omandanud Estonian Business School-is, majandusarvestuse ja rahanduse suunal.

 

 

 

 

Olari Kalvik 100x150mvOlari Kalvik, Scania Eesti AS, Lepingute tootejuht:

"Finantsidest mittefinantsistile programm oli väga informatiivne ja kasulik. Õppejõud on väga asjatundlikud, oma valdkonna ilmselged spetsialistid ning esitasid praktilisi ja kasulikke elulisi näiteid. Koolitus oli hea värskendus igapäevaste tegevuste vahele, sain tunduvalt targemaks."

 

 

 Elena Bekker, Ortomax OÜ, Tegevjuht:

Elena Bekker FMF

 
"Osalesin EBS Juhtimiskoolituse Keskuse Finantsidest mittefinantsistile arenguprogrammis 2012. aasta kevadel. Soovitan väga seda kursust eriti väike- ja mikroettevõtete juhtidele. Hakkasin asju hoopis teise pilguga nägema."

 

 

 

 

 

Koolitused toimuvad reeglina EBS Juhtimiskoolituse Keskuse auditooriumides, A. Lauteri 3 (IV korrus), mis on mugavad, renoveeritud 2014. aasta juulis ja varustatud vajaliku tehnikaga ning pehmete toolidega. Ruumides on laudade ümber paigutamisvõimalus nii suurema grupi koolituseks kui ka väiksemate grupitööde tegemiseks.

Parkimine:
Autoga tulijatele soovitame parkimisvõimalusena kasutada www.barking.ee mobiilset lahendust (äppi) EBSi maja taga olevas parklas, mille 24 h parkimishind on 3,95 €.
Lähim EuroParki parkla asub Juhkentali 1 (Olümpia hotellist üle tee), mille 24 h parkimishind on 4 €, www.europark.ee. EBS-i maja ees kehtib südalinna parkimistsoon hinnaga 0,58 € 15 minutit.