SA Estonian Business School
A. Lauteri 3, 10114
Vastuvõtuinfo: +372 665 1340 Rektoraat: +372 665 1300
Estonian Business School in Helsinki
Technopolis Ruoholahti, Hiilikatu 3, 00180
+358 40 844 2840

EBSi kaasabil valmis uus majandusõpik gümnasistidele

majandusõpik
Täna tutvustati SEB Innovatsioonikeskuses Junior Achievement Eesti eestvõttel valminud uut majandusõpikut gümnaasiumile, mille valmimisele ja sisule aitasid teiste hulgas kaasa mitmed EBSi vilistlastest ettevõtjad ning õppejõud. 

Õpiku eessõna autor EBSi bakalaureuseõppejuht Anto Liivat ütles tänasel majandusõpiku esitlusel, et majandusõpik on tulevikku vaadates oluline kolme asja pärast: esiteks võiks see õpik anda olulise panuse sellesse, et kui täna 20 aasta pärast tuleb pereettevõtted anda üle järgmisele generatsioonile, siis suudaks rohkem kui kolmandik neist ellu jääda. Teiseks avaldas Liivat lootust, et majandusõpik aitab Eesti ettevõtlikel inimestel olla uues majanduses ja tulevikuäris edukad ja et meie start-up lugu areneks ning elaks edasi.  

 

Kolmandaks tõi Liivat välja, et meie traditsiooniline tööstus ei ole täna nii heas seisus, kui võiks arvata – kui vaadata Eesti ettevõtete digitaliseerituse taset, oleme Euroopas viimaste hulgas – ning avaldas lootust, et õpik aitab kaasa sellele, et meie traditsioonilisemad ettevõtted saaksid tulevikus loota üha tublimatele, nutikamatele ja teadlikumatele juhtidele. 

 

EBS on õpiku üks sisulisi partnereid ja ligikaudu pool majandusõpiku tekstidest on valminud EBSi õppejõudude ning vilistlaste toel. Teiste hulgas on suure panuse õpiku valmimisse andnud õppejõud Lauri Luiker, Ülle Pihlak ja Ingrid Ermann ning vilistlane Kristiina Kägu. Lisaks on õpikusse põimitud praktilisi näiteid selliste EBSi vilistlaste poolt, nagu United Finance turundusjuht Victoria Tääker,  Taxify kaasasutaja Martin Villig ning GKR Trade juhatuse liige Gert-Kristjan Rungi.  

 

Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor selgitas, et eelmine õpik oli pärit aastast 2011 ning kuna äri- ja majandusmaailm muutub kiiresti, siis oli uue õpiku järgi ka vajadus suur. „Majandusõpetus pole Eesti koolides kohustuslik, aga tublide koolijuhtide ja õpetajate eestvõttel võtab majandusõpet valikainena aastas üle 5000 õpilase gümnaasiumiastmes,“ selgitas Loor. „Uus õpik on tänapäevane, asjalik, lihtsas keeles sisu ning paljude eluliste näidetega. Lisaks on seal näiteks palju QR-koodidena linke lisamaterjalidele ning õpikust on olemas ka mahukam digiversioon.“ 

 

Loor lisas, et siiski kõige olulisemaks on ilmselt see, et kuna õpikul puudub riiklik rahastus, siis valmis see eelkõige just tublide ettevõtete, organisatsioonide ja eraisikute toel. „Õppevahendina omab õpik erilist väärtust just oma arvukate eluliste näidete ja ülesannete poolest, mis on tulnud otse Eesti ettevõtetelt,“ märkis Loor. 

 

Õpiku valmimist toetanud SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik jagas lootust, et kõik noored lugejad saavad õpikust peale teadmiste ja oskuste ka innustust ning eelkõige võimet mõelda algusest peale suurelt. „Miljardäriks saamise retsept on ju lihtne - tuleb lihtsalt aidata miljardit inimest maailmas, pakkuda neile vajalikku toodet või teenust. Ehk sünnibki just selle õpiku kaasabil Eesti esimene miljardär,” ütles Parik.

 

Uue õppevahendi valmimisel olid suurtoetajateks SEB Pank ja EBS, aga lugusid ja näiteid õpikusse on kirjutanud ja ka rahaliselt toetanud teiste hulgas Skype, Taxify, Graanul Invest, Coca-Cola, Büroomaailm, Tallinna Sadam, Tallink, PwC, Ridango, Manpower, Maksu- ja Tolliamet, Tarbijakaitseamet ja paljud teised.