SA Estonian Business School
A. Lauteri 3, 10114
Vastuvõtuinfo: +372 665 1340 Rektoraat: +372 665 1300
Estonian Business School in Helsinki
Technopolis Ruoholahti, Hiilikatu 3, 00180
+358 40 844 2840

EBS 30 gala tähistab stardipakku ärihariduse innovatsioonile

Mart Habakuk
Mart Habakuk EBSi ees
Laupäeval Estonia kontserdisaalis oma 30. aastapäeva suurejoonelise galaga tähistav Estonian Business School (EBS) valmistub kõrghariduse innovatsiooniks, et üha kiiremas ja kirevamas info- ja ettevõtluskeskkonnas olla jätkuvalt atraktiivseim äriülikool kogu Balti regioonis. 

Eesti ainsa eraülikooli EBS kantsler Mart Habakuk: “Kui EBS 1988. aasta jõulude eel loodi, siis kehtestas mu isa, kooli üks loojatest Madis Habakuk esimese kursuse tudengitele mitmeks kuuks range õpperežiimi - kolme-nelja kuu vältel tohtisid tudengid nii loengutes kui ka vabal ajal rääkida ainult inglise keeles. Põhjus oli selge - selleks, et Eesti tulevane ärieliit suudaks välismaale praktikale minna, seal kontakte luua, hiljem Eestis äriga alustada ja kunagi välismaailmale konkurentsi pakkuda, tuli ennekõike õppida selgeks keel. Täna tundub see huumorina, aga toona sõltus keelest ellujäämine. Ma ei välista, et 30 aasta pärast viskame nalja selle üle, et 2018. aastal pakuti kõrgharidust endiselt 3+2 ranges süsteemis, sest keskkond, mille jaoks me täna spetsialiste ette valmistame, muutub mitte enam aastate või kuudega, vaid nädalatega. EBS ei kavatse sellest kiirrongist maha jääda. Vastupidi, me tahame sõita esimestes vagunites ja pakkuda meie ettevõtjatele ja tulevikutegijatele kõige värskemaid ja operatiivsemaid hariduslahendusi, mis lähtuvad igaühe personaalsetest ootustest ja suudavad tõestada, et ülikooli keskkond on Google’i tarkustest võimekam.” 

 

Millised uuenduslikud lahendused on EBS juba tänaseks oma õppetöös rakendanud ja millised eesmärgid seadnud endale järgnevateks aastateks, sellest kõnelevad EBSi kantsler Mart Habakuk ja rektor Arno Almann täpsemalt juba laupäeval, 8. detsembril kl 19 algaval EBS 30 galal Estonia Kontserdisaalis. 

 

Kantsler, Mart Habakuk, rääkis 7. detsembri hommikul ETV Terevisioonis ärihariduse väljakutsetest ja järgmistest võimalikest sammudest! Vaata järgi siit!  

 

EBSi rektor, prof Arno Almann, rääkis 7. detsembri hommikul ETV+ saates Kofe+ EBSi senisest eduloost ja väljakutsetest. Vaata järgi siit!