ebs-logo
Financial and Managerial Decision-Making

Finants- ja juhtimisotsuste tegemine

Kui oled alati tahtnud mõista, kuidas numbrid äris räägivad ja otsuseid suunavad, aga pole seni majandust õppinud, siis see mikrokraad on sinu stardiplatvorm. Juhtimisotsuste tegemise mikrokraad põhineb EBSi bakalaureuseõppe sissejuhatavatel kursustel ja sobib neile, kes soovivad õppida koos noorte tulevaste ettevõtjate ja juhtidega.

Praktiline info

Aeg

3. veebr 2026 - 28. apr 2026

Maht

234 akadeemilist tundi (sh 72 auditoorne töö, 162 iseseisev töö ja 0 praktiline töö)

Eeldused

Eeldused

  • Keskharidus või sellele vastav kvalifikatsioon;
  • Inglise keele oskus vähemalt tasemel B2
  • Läbitud online konsultatsioon EBSi hiljemalt 25. jaanuariks 2026. Registreeru siin!

Õppetase

Antud mikrokraad kuulub bakalaureuse õppetasemesse

Keel

Loengud ja õppematerjalid on läbivalt ingliskeelsed.

Õppevorm

Kontaktõpe - Kontakttunnid toimuvad klassiruumis ajakava järgi.

Hind

1 230 €

Asukoht

EBS ülikool, A.Lauteri 3, Tallinn

Mikrokraad ei õpeta sind finantsjuhiks – see õpetab sind mõtlema nagu juht.

Programm arendab oskust siduda finantsinfo igapäevaste juhtimisotsustega ning arendada selget ja usaldusväärset ärisuhtlust. See tasakaalustatud oskuste kolmik annab tugeva vundamendi mistahes valdkonna spetsialistile, kes soovib olla otsustajate laua taga valmis rääkima faktide keeles.

Kellele on Finants- ja juhtimisotsuste tegemine mõeldud?

Mikrokraad on mõeldud neile, kellel puudub varasem haridus majanduse, rahanduse või juhtimise alal – näiteks humanitaar-, loodus-, sotsiaal- või tehnoloogiaharidusega tudengitele, spetsialistidele, ettevõtjatele ja karjäärimuutjatele. Programm sobib hästi õppijale, kes soovib omandada baasteadmised rahandusest, juhtimisotsustest ja ärisuhtlusest, et alustada enesekindlalt rahvusvahelist ärikarjääri.

Käsitletavad teemad

Sertifikaat

Mikrokraadi tunnistus

Mikrokraadi ülesehitus

Mikrokraadi programmi auditoorne õppetöö toimub ajavahemikus 2. veebruarist kuni 20. maini 2026. Täpne ajakava valmib detsembri alguseks. Loengud ja seminarid toimuvad tööpäeviti kaks korda nädalas klassiruumis. Õppetöö on planeeritud tööpäevasesse aega, tavaliselt ajavahemikku kell 10.00–17.00, kuid konkreetsed kellaajad võivad varieeruda. Online-ülekandeid ei toimu.

Registreeri mikrokraadile

Finants- ja juhtimisotsuste tegemine algab 3. veebr 2026

Mikrokraadi detailid

Juhtivad õppejõud

Aet Toots_EBS

Aet Toots

Rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureuseõppekava kuraator

Aet Tootsil on MBA kraad rahvusvahelises ärijuhtimises majandusarvestuse ja rahanduse suunal (EBS, 2003) ning ta on aastaid  õpetanud finants- ja juhtimisarvestuse,  finantsaruandluse, ning finantsalase kommunikatsiooni kursuseid.

Aet omab rahvusvahelist õpetamiskogemust Prantsusmaal Aix-Marseille’ Ülikoolis, Soomes EBS Helsingis ja Suurbritannias Oxford Brookes Ülikoolis. Ta on tegelenud õppekavade arendamisega ning töötanud aastaid ka EBSi Keelekeskuse juhina.

Lisaks on ta ka mikrokraadide Financial Reporting and Communication ning
Managerial Decision-Making juhtiv õppejõud. 
Erialased publikatsioonid: Eesti Teadusinfosüsteem

Alar Kein_EBS

Alar Kein

Vanemlektor

Alar Kein on EBSi rahanduse ja majanduse õppejõud, kelle uurimistöö keskendub aktsiaturgude toimimisele, sealhulgas tootluse ja volatiilsuse ülekandemõjudele, turuanomaaliatele ning finantssüsteemide laiematele arengutele. Tema teadustööd käsitlevad mh Eesti kapitalituru kujunemist ja riigiettevõtete erastamise protsesse, pakkudes olulist panust Eesti finantsmajanduse mõtestamisse. Alaril on tugev rahvusvaheline hariduslik taust: PhD majandusteaduses Clark University’st (USA), MSc rahvusvahelises väärtpaberiturus, investeeringutes ja panganduses Readingi Ülikoolist (ÜK) ning majandusteadlase kraad Tallinna Tehnikaülikoolist. Alar seob õppetöös teoreetilise majanduskäsitluse praktikaga, tuginedes pikaajalisele akadeemilisele kogemusele ka Tallinna Tehnikaülikoolis teadurina, lektorina ja dotsendina.

Registreeri mikrokraadile

Finants- ja juhtimisotsuste tegemine

Toimumisaeg

03.02.2026 - 28.04.2026

Kalender

Mikrokraadils olevad kolm kursust toimuvad järgmistel nädalapäevadel 3. veebruarist kuni 28 aprillini.

  • Teisipäeviti, kl 14.00-17.15, ajaperioodil 3. veebruarist kuni 17. märtsini, 2026
  • Kolmapäeviti kell 12.00–13.30 ajavahemikus 4. veebruarist kuni 22. aprillini 2026.
  • Teisipäeviti, kl 10. 15-13.30 ajaperioodil 24. märtsist kuni 28. aprillini, 2026

Hind

  • 1 230 €
  • Kursuse hinnale ei lisandu käibemaks
  • Kas soovid arvet jagada? Osa saab esitada ettevõttele ja ülejäänu eraisikule.

Registreeri mikrokraadile

Registreerimine on avatud kuni 25.01.2026

Registreeri

Pole oma valikus veel päris kindel?

Küsi nõu meie spetsialistilt. Olen siin, et sind aidata! Kirjuta või broneeri konsultatsioon enne 25. jaanuari

Õppeteekonna konsultant

Kadri Osula

Õppeteekonna konsultant

kadri.osula@ebs.ee
    EBS Sissejuhatus finantsotsustesse ja ärisuhtlusesse