Jaan Aps

aps

Jaan Aps

Lühitutvustus

Jaan Aps on sotsiaalse mõju mõõtmise ning juhtimise tunnustatumaid eksperte Eestis. Ta veab ettevõtet Stories For Impact, mille missioon on suurendada inimeste heaollu ja arengusse panustavate organisatsioonide positiivset mõju. Jaan on ka Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi sotsiaalse mõju komponendi konsultant. 

 

Viimastel aastatel on Jaan panustanud uurija ja nõustajana mitmete Eesti mõjusaimate organisatsioonide ja programmide mõju hindamisse ning suurendamisse. Ta on töötanud klientidega avalikust-, äri- ja kolmandast sektorist nagu näiteks Briti Nõukogu, Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Noorteamet, Telia Eesti, Viimsi vald, Heateo SA, Noored Kooli ja Peaasi.ee. Jaani kogemustepagasis on ka organisatsioonide käivitamine ja juhtimine: ta oli riigi strateegiliseks partneriks jõudnud Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku kaasasutaja ja eestvedaja (2012-2019). 

 

Jaan on sotsiaalse mõju hindamise ja juhtimise teemadel populaarne esineja nii Eestis kui välismaal. 2013. aastal valiti Jaan Vabaühenduste Liidu poolt aasta missiooniinimeseks Eestis tema panuse eest vabaühenduste mõju hindamise edendamisse. Teaduskraadi poolest on Jaan majandusteaduse magister (majanduse modelleerimine, Tartu Ülikool).