Kaheaastane MBA

Ülevaade

Meie uuenduslik kaheaastane MBA arendab juhte, kes algatavad ja veavad eest kestvat kasvu muutuvas ärikeskkonnas. Selle õppekava läbinuna oled omandanud vajalikud teadmised ja kindlustunde, et avaldada olulist mõju igas organisatsioonis. Kaheaastane MBA valmistab Sind ette globaalse ärimaailma mitmekesisteks väljakutseteks ja võimalusteks. Õppeprotsess ja ja valikulised mikrokraadid pakuvad lisaks unikaalsetele teadmistele ka laiahaardelist praktilist kogemust. Saad omandada magistrikraadi ilma karjääri katksestamata. Õpe toimub inglise keeles. 

Miks valida kaheaastane MBA?

 • Esimene aasta kaheaastases MBAs annab Sulle tugeva aluse ettevõtluse ja ärinduse võtmevaldkondades; 

 • Saad põhjaliku ülevaate vastutustundlikust juhtimisest ning olulistest majandus- ja finantsvaldkondadest. Õpid ka, kuidas rakendada uusimaid juhtimismeetodeid, samuti turunduse, äriprotsesside juhtimise ja uute tehnoloogiate kasutamist äris; 

 • Teisel aastal saad valida endale sobiva fookusvaldkonna meie laiast mikrokraadide valikust, mis võimaldavad Sul kohandada oma haridusteed vastavalt oma professionaalsetele ja karjäärieesmärkidele; 

 • Varustame Sind oskuste, teadmiste ja enesekindlusega teha teadlikke otsuseid väljakutseid pakkuvas tehnoloogia poolt juhitud globaalses ärikeskkonnas; 

 • Õppekava veavad tipptasemel õppejõud ja tunnustatud valdkonna professionaalid, kes lisaks oma akadeemilisele taustale toovad klassiruumi praktilise ärikogemuse; 

 • Keskendume võimalikult palju üksteiselt õppimisele, seda nii grupiarutelude, meeskonnatöö, praktiliste juhtumite kui eluliste näidete kaudu. See tagab, et saad reaalsed lahendused väljakutsetele, millega oma tööelus silmitsi seisad; 

 • Õppejõudude ja erinevate taustadega tudengite kooslus loob unikaalse ja mitmekesise kultuuriruumi, mis laiendab Sinu vaadet ja julgustab suurelt mõtlema; 

 • MBA annab tõuke Sinu professionaalsele kasvule ja avab uksed karjääri edenemiseks; 

 • EBSis liitud dünaamilise kogukonnaga, mis seisab kasvu ja vastutustundlikkuse eest ning ehitad üles oma unistuste karjääri tunnustatud ülikoolis.   

Kes on Su õpingukaaslasteks?

EBSis õpid koos mõttekaaslastega – koos tippspetsialistide, juhtide ja ettevõtjatega erinevatest valdkondadest. Inspireeriv ja motiveeriv õpingukaaslaste võrgustik ning väärtuslikud kontaktid jäävad Sulle aastateks. 

Mis kasu saab Sinu ettevõte?

 • Kaasaegsete oskustega töötaja või juht on ettevõtte jaoks väärtuslik investeering, seda nii olemasolevate oskuste uuendamise kui uute oskuste omandamise puhul;
 • Uued teadmised ja oskused võimaldavad rakendada uuenduslikke meetodeid ja lahendusi, et luua ja tugevdada konkurentsieelist;
 • Toome kokku erinevatest valdkondadest juhid ning tippspetsialistid, kellega koos leitakse lahendusi reaalsetele ärialastele väljakutsetele. Erinevate valdkondade põimumine rikastab õpikogemust ja vaatenurka;
 • Töötajate arendamine on olulisel kohal ettevõtte väärtuspakkumises.

Õppekava sisu

Õppeaasta Õppekava  
I Esimene õppeaasta: Põhiõpe ja ärihariduse vundament  
 

Semester I

 

Õpingud algavad magistriõppe bootcamp'iga, mis annab suurepärase võimaluse saada tuttavaks oma kursusekaaslastega.

 • Koondeksam I: Eestvedamise meistriklass: juhtimisstiilid ja coaching 2 EAP

Põhiõpe:

 • Finants- ja juhtimisarvestus 6 EAP
 • Ettevõtte rahandus 6 EAP
 • Strateegiline juhtimine ja innovatsioon      6 EAP
 • Inimeste juhtimine ja organisatsioonid      6 EAP
 • Juhtimine ja eetika 3 EAP
 • Turundus ja müük 3 EAP
32 EAP
 

Semester II

 

Põhiõpe:

 • Juhtimisökonoomika 3 EAP
 • Uued tehnoloogiad äris 6 EAP
 • Operatsioonide ja projekti juhtimine 6 EAP

MBA õppekava lõpetamiseks on vaja edukalt läbida lõpetamismoodul, mis koosneb viiest koondeksamist. Koondeksamite eesmärgiks on hinnata üliõpilase võimet integreerida MBA õppekava põhiainetes omandatud teadmisi ja oskusi..

 

Esimese aasta võtab kokku lõpetamismooduli läbimine, et saaksid teisel aastal keskenduda valdkonnapõhiste teadmiste ja oskuste täiendamisele.

 

Koondeksamid:

 • Koondeksam II: Juhtimismäng (Dynama) 5 EAP
 • Koondeksam III: Teoreetiline põhiõppe test 3 EAP
 • Koondeksam IV: Kaasusepõhine lõpueksam 3 EAP
 • Koondeksam V: Mentorlus 2 EAP
28 EAP
II Teine õppeaasta: Teadmiste ja oskuste täiendamine valitud valdkonnas  
 

Semester III

 

Siin saad valida kaks meelepärast mikrokraadi või veeta semestri EBSi partnerülikoolis. 

30 EAP
 

Semester IV

 

Siin saad valida kaks meelepärast mikrokraadi.

30 EAP

Mikrokraadid

Estonian Business School on Eesti ülikoolidest esimene, kes hakkas pakkuma mikrokraade. EBSi mikrokraadid on magistriõppe valikmoodulid, mis keskenduvad kindlale valdkonnale: näiteks näiteks rohemajandus ja digitaalne transformatsioon, juhtimine, andmehaldus, kommunikatsioon ja turundus, rahandus ja majandusarvestus.

 

EBSi mikrokraadid annavad sulle alati värskeimad teadmised ning aitavad tõsta konkurentsivõimet tööturul. Uuendame oma valikut pidevalt ning vastavalt ärimaailmas ja ühiskonnas olukorrale. 

 

Valik EBSi mikrokraade

Õpingud

Õppevorm 

Õppetöö toimub sessioonõppes, mis võimaldab magistrikraadi omandada karjääri katkestamata. Loengud ja seminarid toimuvad üle nädala reedeti ja laupäeviti 10:00-17:15. Erandina võib esineda üksikuid loenguid neljapäeval.

 

Teisel õppeaastal kujuneb lõplik tunniplaan vastavalt valitud mikrokraadile.

 

Oleme oma magistriprogrammi üles ehitanud nii, et klassiruumis toimub aktiivne õpe läbi arutelude, grupitööde ja praktiliste ülesannete. Grupidünaamika ja suhtlus on õppetöö lahutamatu osa ja seeõttu panemegi sellele suurt rõhku. Kohtumiste vahele tuleb Sul õpingutesse panustada loenguteks või seminarideks ette valmistudes.

Välisõpingud

Soovi korral on Sul võimalik õppida kolmandal semestril ühes EBSi partnerülikoolis. EBSil on Eesti ülikoolidest kõige tugevam partnerülikoolide võrgustik, kuhu kuuluvad paljud Euroopa paremad ärikoolid EMLyon Business School, Università BocconiBI Norwegian Business School, Kedge Business School, Copenhagen Business School jpt).

 

Mobiilsusaken on välisõpingute semester, kus saad valida partnerülikooli kursuste seast endale meelepäraseid erialakursuseid. Sul on võimalus täiendada teadmisi ka valdkondades, mida ükski Eesti ülikool ei õpeta. EBSi partnerülikoolis õppides tasud vaid EBSi õppemaksu ning lisaks maksame Euroopa Liidu riikides õppijatele Erasmus+ stipendiumi. 

 

EBSi üliõpilaste positiivne tagasiside kinnitab, et välisõpingute semester avardab oluliselt maailmapilti, annab väärt kontaktid ja hindamatu rahvusvahelise ülikoolikogemuse! 

 

Meie üliõpilaste vahetusemestri lood leiad:

 

Just Go! podcast

Olulised kuupäevad
1.

ALGAS AVALDUSTE VASTUVÕTT 

Algas avalduste vastuvõtt 2024/2025 õppeaastaks. Õppetöö algus augustis.

5.

AVALDUSTE TÄHTAEG 

Avalduste esitamise tähtaeg juulis toimuvatele sisseastumisvestlustele.

8.

SISSEASTUMISVESTLUSED

Toimuvad sisseastumisvestlused EBSis. Inglise keele kirjalik sisseastumiseksam toimub online vahendusel vestlusele järgneval päeval.

 

Vastuvõtuinfo

Sobiv kandidaat

 • omab mistahes erialal bakalaureusekraadi, rakenduskõrgharidust või sellega võrdsustatud kvalifikatsiooni;
 • omab vähemalt 3-aastast juhtimise või tiimijuhtimise kogemust ning toob selle välja CV-s. Hindame nii inimeste kui ka protsesside juhtimise kogemust;
 • valdab piisaval tasemel inglise keelt (B2);
 • väljendab oma huvi ja entusiasmi silmapaistvas ning meeldejäävas avalduses;
 • Läbib edukalt EBSis sisseastumisvestluse. 

Vastuvõtt

Esita avaldus kui Sind inspireerib kaheaastane MBA ning soovid EBSi kogukonnas õppida.

 

Vastuvõtt magistriõppesse toimub eelnevalt omandatud hariduse, töökogemuse ja sisseastumisvestluse põhjal. Ingliskeelsesse õppegruppi kandideerides tuleb sooritada ka EBSi inglise keele sisseastumiseksam. 

 

Rohkem infot vastuvõtu, sisseastumisvestluse ja -eksamite kohta: 

Vastuvõtutingimused
Esita avaldus SAISis

Lisainfo

Kui soovid õppekava kohta täiendavat infot täida allolev ankeet: 

 

Online konsultatsioon

Kui soovid enne EBSi kandideerimist saada rohkem infot sisseastumise kohta, siis registreeru personaalsele online konsultatsioonile. Konsultatsioonid toimuvad kaks korda kuus.
 

Registreeru online konsultatsioonile, juhul kui: 

 • Sul on tekkinud küsimusi EBSi sisseastumise kohta; 

 • Kahtled, kas Sinu eelnev haridustee ja/või töökogemus sobib Sinu valitud õppekavaga; 

 • Oled valimas mitme õppekava vahel ning soovid rohkem infot õige valiku langetamiseks; 

 • Soovid rohkem infot õppekorralduse või õpingute finantseerimise kohta. 

Registreeru konsultatsioonile

Õpingute finantseerimine

Õppemaks

Õppemaksu tasutakse semestri ehk poolaasta kaupa. Semestri õppemaksu on võimalik tasuda ühes, kahes või neljas osas. 

Kui üliõpilane ei õpi täiskoormusel, arvestatakse õppemaksu ainepunkti hinna (110 eurot) alusel.

 

Õppemaks 2024/2025 õppeaastal: 

 • Esimese aasta semestri õppemaks on 4000 eurot; 

 • Teise aasta semestri õppemaks on 4500 eurot; 

 • Kahes või neljas osas tasudes lisandub õppemaksule 35 eurot.  

Magistriõppes on õppemaksu esimese osa tasumise tähtaeg 18. augustil. 

Õppeinvesteering

EBS pakub koostöös pankadega õppeinvesteeringu lahendusi, tänu millele on võimalik tulevikku ja rahavooge paremini planeerida. Õppeinvesteering on finantsteenus. Üliõpilane sõlmib õppeinvesteeringu lepingu kas LHV või Inbankiga. Pank tasub EBS õpingute eest osamaksetena ning üliõpilane järgib pangaga sõlmitud õppeinvesteeringu lepingu tingimusi.  
 

Õppeinvesteeringu lepingu saad sõlmida kiirelt ja mugavalt EBSi konsultandi juures panka minemata. 

Inbank õppeinvesteering

LHV õppeinvesteering

Stipendiumid

EBS toetab stipendiumitega hea õppeedukusega, silmapaistvaid ja ühiskondlikult aktiivseid bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe üliõpilasi, kes rikastavad kaasõppurite õpikogemust. Kõikidel sisseastujatel, kes on osalenud sisseastumisvestlusel, on võimalik kandideerida "Särava sisseastuja stipendiumile".

 

Stipendiumile kandideerimine:

 • Stipendiumile kandideerimiseks on vaja lahendada loovülesanne, milleks on kaasuse ehk "case'i" lahendamine. Loovülesande lahendamine eeldab analüüsivõime ja juhtimispädevuste demonstreerimist. Lahendus tuleb kirjutada inglise keeles.
 • Loovülesande lahenduse pikkus on maksimaalselt kuni 1 A4.
 • Kaasuse leiad siit
 • Kandideerimiseks tuleb kaasuse lahendus vastuvott@ebs.ee hiljemalt 15 juuliks.

Stipendiumi määramine:

 • Stipendiumi määramisel võetakse arvesse ka sisseastumisavaldusel ja -vestlusel väljendatud õpimotivatsiooni, ambitsioonikust ning arutlusoskust. 
 • Stipendium määratakse üheks õppeaastaks kuni 100%-lise õppemaksuvabastuse ulatuses.
 • Stipendiumid määratakse hiljemalt 25. juuliks.

Tudengielamused EBSis

Et mälestused ülikooliaastatest oleksid meeldejäävad ja rõõmutoovad, kutsume Sind kaasa lööma EBS Üliõpilasesinduses ja osalema üliõpilastele korraldatud üritustel.

Esinduses saad kaasa rääkida ülikoolielu puudutavatel teemadel ning korraldada ka ise- ise ebsikatele erinevaid meelelahutusüritusi.

Vahvad üritused ja tegevused varieeruvad akadeemilistest seminaridest pidude ja suurejoonelise Haba Galani välja. 

 

 

Sportlikele ebsikatele toimuvad EBS Spordiklubi eestvedamisel spordipäev, golfivõistlused, taliujumine  jpm. Samuti leiavad  iganädalaselt aset mitmed regulaarsed sporditreeningud ning käiakse kooli esindamas spordivõistlustel ka väljapool Eestit.  

Muusikahuvilised saavad laulda EBS Kammerkooris. 

 

Meie üritused on kohtumispaigaks nii tudengitele, töötajatele, koostööpartneritele kui ka vilistlastele. 

 

Lõpetaja profiil

Ärijuhtimise magistrikraad annab laiapõhjalise vundamendi, et saaksid karjääriteel tõusta ning tõsta oma konkurentsivõimet tööturul.

 

EBSi vilistlasena tunnustatakse Sind põhjalike erialaste teadmiste eest ja väärtuslik kontaktvõrgustik aitab Sul ärimaailmas läbi lüüa. Oled ambitsioonikas ja ettevõtlik ebsikas, kelle üle tunnevad uhkust nii koduülikool, tööandja kui ka kolleegid. 

 

Meie vilistlaste lood

 

EBSile läheb väga korda meie üliõpilaste, vilistlaste ja nende tööandjate hea käekäik. Tegutseme selle nimel, et meie vilistlased oleksid edukad ning tunneme südamest rõõmu nende kordaminekute üle. 

EBSi vilistlaste uuringu põhjal:  

 • 15% loob oma ettevõtte; 
 • 44% töötab rahvusvahelistes ettevõtetes; 
 • 21% töötab kohalikes ettevõtetes; 
 • 20% töötab välismaal. 

EBSi vilistlaste hulgas on: 

 • 11% ettevõtjaid; 

 • 35% tipp- või keskastmejuhte; 

 • 45% tipp- või keskastme spetsialiste. 

Võrreldes Eesti keskmise palgaga on ebsikate brutopalk:  

 • üle Eesti keskmise 85%-l vilistlastel; 

 • üle kahe Eesti keskmise 43%-l vilistlastel;

 • EBSi vilistlaste töötasu äri- ja juhtimisvaldkonnas on kõrgem, kui teiste Eesti ülikoolide lõpetanutel.