5 nõuannet algajale investeerijale

Randy Padar
EBSi üliõpilane ja investeerimisklubi looja Randy Padar annab viis soovitust, kuidas algajana oma raha edukalt investeerida!

1. Investeeri iseendasse
Alusta investeerimist iseendast, panustades aega ja raha haridusse ning enda teadmiste ja oskuste arendamisse. Kui tegutsed oma valdkonnas sihikindlalt, siis õnnestub ka raha kogumine. Enne, kui hakkad oma raha paigutama, loe läbi mõni investeerimisalane raamat või osale koolitusel.

 

2. Investeeri ainult raha, mida Sul pole kahju kaotada
Investeerimisturul tegutsedes tuleb aegajal ka kaotusi vastu võtta, seega ole valmis tagasilöökideks. Kui tunned, et ei saa raha kaotamist endale lubada, liigu tagasi punkti 1 juurde.

 

3. Sea endale eesmärgid
Selleks, et olla investeerijana edukas ja saada suuremat kasu, pane paika oma strateegia ning otsusta, mida oma rahaga teed ja kuhu seda paigutad. Ilma läbimõeldud strateegiata võid end mõne aasta pärast kahjumis leida.

 

4. Ära otsusta emotsioonide ajel
Kui oled eesmärgid valinud, siis tasub neid ka järgida. Paljudel turgudel on aegajalt nö ülespuhumist, aga Sina ei pea sellega kaasa minema. Jää oma strateegiale kindlaks ning tegutse selle alusel.

 

5. Ümbritse end sarnaselt mõtlevate inimestega
Ümbritsev keskkond muudab meid tahes-tahtmata ja seetõttu tasub suhelda endast targemate inimestega. Investeerimisel kiiremate tulemuste saavutamiseks leia sobivad inimesed, kelle head mõtted ja soovitused Sind edasi aitavad.

Kui soovid omandada rohkem investeerimisalaseid teadmisi ja majandusalase kõrghariduse, siis tule õppima EBSi!

 

Kui soovid omandada rohkem investeerimisalaseid teadmisi ja majandusalase kõrghariduse, siis tule õppima EBSi!

www.ebs.ee