Ergo Neeme

 

Nimi: Ergo Neeme

Lõpetatud eriala: rahvusvaheline ärijuhtmine

Saadud kraad: bakalaureus, magistrikraad omandamisel

Lõpetamise aasta: 2009

Praegune töökoht: Metroprint Systems OÜ

Amet: juhatuse esimees

 

Kelleks soovisid suureks kasvades saada? Juba väiksena soovisin saada juhiks. Alguses auto- ja traktorijuhiks, vanemaks saades olen kandideerinud inimeste juhtimisega seotud ametikohtadele.

 

Milline on Sinu edu moto? Olen oma elus lähtunud ema öeldud sõnade järgi. Meil maal kodus oli töid ja tegemisi, mida poisikesena teha ei meeldinud ja kui tegema pidid, siis vaatasid kuidas asja kiiresti kaelast ära said. See aga oli ka tulemuses näha ja sain emalt pragada, et kui oled otsustanud midagi teha, siis tee korralikult. Seega kui midagi ette võtan, siis korralikult ja süvitsi ja kui see mind ei köida või pühenduda ei saa, siis jätan selle ette võtmata. Kui teha, siis teha korralikult.

 

Millist raamatut soovitad igal EBSikal lugeda? Seda on raske öelda. Maitsed on erinevad ja kes olen mina, et öelda milline raamat on lugemist väärt ja milline mitte. Pigem lähtuda sellest, et raamatute lugemine on igal juhul hea ja lugemisega liialdada ei saa.

 

Millega Sa tööalaselt tegeled? Juhin igapäevaselt laiformaat digiprintimisega tegelevat ettevõtet, mille toodangust ligikaudu 70 läheb ekspordiks. Enamus avalikus ruumis olevatest suurtest reklaamidest on meie juures prinditud ja toodetud.

 

Miks valisid õpinguteks just EBSi? Kunagise valiku tegemiseks koostasin erinevate ülikoolide õppekavadega ja valisin EBS-i seetõttu, et õppekava huvitas ja köitis kõige rohkem.

 

Mis on olulisim, mille EBSist enda jaoks kaasa said? Haridus ja kontaktid ehk sõbrad.

 

Millisele inimesele on EBS mõeldud? Sellele kes enese arendamist tähtsaks peab ja soovib, et õppekavad vastaksid ühiskonnas vajatud oskustele.

 

Millise soovituse annaksid kaasa praegustele EBSikatele? Keep going, the journey is the reward.

 

Kuidas Sina hindad/tunnetad, et mis on ülikooli roll ja mõju ühiskonnas täna? Ja ka Sinu elus?

Ülikool on nagu liim. See lõimib omavahel erievad põlvkonnad ja ühiskonna vajadused, mille tulemusena sünnivad ajas muutuvad vajalike oskuste ja teadmiste õpetamine.