Digitaalsete oskuste arendamise programm

Programmist

Nüüdseks teavad kõik, et maailm on muutumas. Uuendused ja tehnoloogia pidev arendamine on muutunud normiks nii õppe- kui ka töökeskkonnas. Seetõttu saab uute oskuste omandamine oluliseks osaks inimeste ja ettevõtte arengu ning konkurentsivõime parandamisel.

Ajakohastatud teadmiste omandamise toetamiseks on Microsoft oma üleilmse algatuse raames koostöös Estonian Business School´i, Läti Ülikooli innovatsioonikeskusega LUMIC ja Vilniuse ISM-i juhtimis- ja majandusülikooliga välja töötanud isikliku arengu programmi – „Balti digitaalsete oskuste arendamise programm“. Programmi raames saab õppimiseks valida kahe tasuta kursuse vahel (võib ka mõlemad kursused samaaegselt võtta).

 

 

Majandustegevuse  ja andmete analüüs
See suund hõlmab andmetöötluse oskuseid, nagu andmete visualiseerimine ja analüüs, pilvandmetöötluse alused ning nende rakendamine majandustegevuse arendamise eesmärgil. Kursuse raames õpitakse andmete visualiseerimise põhitõdesid, oskusi töötamiseks Microsofti platvormiga Power BI ja muid põhioskusi, mis aitavad andmeid mistahes valdkonnas kasutada. 

No-code ja low-code programmide arendamine
Selle kursuse raames omandatakse tarkvara- ja süsteemidisaini teadmised ning arendus- ja testimismeetodid. Teadmised rakenduste arendamise kohta võimaldavad välja töötada rakendusi, mis aitavad lihtsustada, parendada ja automatiseerida majandustegevust. 
 

 

Programmi olemus
Õppeprogramm põhineb iseõppimisel – iga programmi liige omandab teadmised kaheksa nädala jooksul talle sobival ajal ja tempos, kasutades selleks Microsoft Learni platvormil olevaid õppematerjale.

Iseõppimisele lisanduvad praktilised tunnid, mille käigus programmi juht koos tööstuse ekspertidega jagab oma kogemusi, kuidas omandatud teadmisi praktikas rakendada.

Programmi lõpus peavad õpilased läbima testi, et saada lõpetamise kohta tunnusmärk. Soovi korral võib iga koolitusprogrammis osaleja õpinguid jätkata ja valmistuda Microsofti sertifikaadi eksamiks. 

Programmi kõige motiveeritumatel osalejatel on võimalus registreeruda virtuaalsele praktikale, mille käigus saavad nad oma teadmisi proovile panna ja neid elus rakendada. 

 

Õpingud algavad 2021. aasta jaanuaris. Õpingud on tasuta ja toimuvad inglise keeles.

Registreeru siin

 

Olulised kuupäevad
11.

Registreerimise tähtaeg

I moodul: majandustegevuse ja andmete analüüs

Andmete maht ja tähtsus majanduses ning ettevõtluses kasvab. Suurandmete tehnoloogia edendab otsuste tegemise võimalusi ja korraldab need ümber. See aitab laiendada tegevusvaldkonda, suurendada müügimahtu, parandada töö tõhusust ja pakkuda uusi tooteid või teenuseid suurettevõtetele, kõrgharidus- ja avalik-õiguslikele asutustele ja ka paljudele teistele organisatsioonidele. Et neid andmeid mõista ja kasutada konkurentsivõime parandamise eesmärgil, on ettevõtetel oluline rakendada praktikas mõlemat – nii andmete kui ka majandustegevuse analüüsi.

Selles moodulis omandate andmetöötluseks vajalikud oskused, nagu andmete visualiseerimine ja analüüs, pilvandmetöötluse alused ja nende rakendamine ettevõtte arendamiseks, samuti oskused töötamiseks Microsofti platvormiga Power BI ning muud põhiteadmised, mis aitavad andmeid mistahes valdkonnas tõhusalt kasutada.

Üldandmed
Programmi algus: jaanuar 2021* 
Programmi kestus: 8 nädalat
Programmi maht: 32 akadeemilist tundi
Programmi juht: majandusteaduste doktor Edgars Brēķis, Läti Ülikooli ettevõtlus-, juhtimis- ja majandusteaduskonna õppejõud
Programmi läbiviimisel kasutatav keel: inglise

 

Õppeprogrammi registreerumiseks minge jaotisse „Registreeru siin”. Juurdepääsuks kõigile õppetööks vajalikele ressurssidele ning oma õpingute edusammude ja saavutuste jälgimiseks registreeruge platvormil Microsoft Learn: https://docs.microsoft.com/en-us/learn/

 

*Programmkursus, mida juhivad programmi juht ja spetsialistid, algab jaanuaris 2021, kuid pakume võimalust alustada oma õpinguid kohe. Selleks leidke oma õppesuund alljärgnevate seast.

Module I: Business and Data Analysis (Dr. oec. Edgars Brēķis)

No  Topic Date Time
1 How to use Power BI Desktop to connect to data, build visuals, and create a report, and let others see your insights. 20.01.2021 18:30
2 Data analysis tool Power BI. How to perform data analytics in Power BI, e.g., create implicit and explicit measures, detect outliers in your data, data grouping, binning.    27.01.2021 18:30
3 The process of creating a complicated data model in Power BI. How to optimize model designs and add model calculations. 10.02.2021 18:30
4 Inclusive design and use of visuals in Power BI. How to publish and share in Power BI. 17.02.2021 18:30
5 Test 17.03.2021 18:30

 

Block 1 - Learn about Power platform, explore what Power BI can do for you

Block 2 - Learn and discover basics of Power BI reports and dashboards

Block 3 - Learn and discover basics of Power BI reports and dashboards

Block 4 - Learn more how to start to work with data

Block 5 - Discover and learn more about Power Query, calculated fields and data risks mitigation

Block 6 - Discover more about Data Analysis eXpression (DAX) what does it mean and learn how to use DAX.

Block 7 - Learn how to explore more date and create unique reports and dashboards

Block 8 - Learn how to publish and share in Power BI

 

Registreeru siin

II moodul: tarkvara ja rakenduste arendamine

Praegusel digitaalajastul ei ole eduka ja tõhusa ettevõtte toimimine enam mõeldav ilma rakendusteta, mis toetaksid ettevõttesiseseid funktsioone. Õigete tööriistade kasutamine võimaldab töötajatel saada andmetest maksimaalset kasu, parandada protsesside tõhusust, vähendada käsitsi tööd ja suurendada töö üldist tõhusust. No-code ja low-code tarkvara arendamine ning rakenduste väljatöötamine annab kõigile võimaluse automatiseerida töövooge ja arendada rakendusi, mis tõhustavad ettevõtte või asutuse igapäevategevust. 

Selles moodulis õpitakse tarkvara ja süsteemide väljatöötamise aluspõhimõtteid ning arendus- ja testimismeetodeid. Saadud teadmised rakenduste arendamise kohta võimaldavad välja töötada rakendusi, mis aitavad lihtsustada, muuta ja automatiseerida ettevõtte protsesse, et tõhustada ettevõtete või institutsioonide tööd.

Üldandmed
Programmi algus veebiseminaride vormis: jaanuar 2021*
Programmi kestus: 8 nädalat
Programmi maht: 32 akadeemilist tundi
Programmi juht: Raita Rollande, Ventspilsi rakenduskõrgkooli infotehnoloogia teaduskonna dotsent 
Õppekeel: inglise

 

Õppeprogrammi registreerumiseks minge jaotisse „Registreeru siin”. Juurdepääsuks kõigile õppetööks vajalikele ressurssidele ning oma õpingute edusammude ja saavutuste jälgimiseks registreeruge platvormil Microsoft Learn: https://docs.microsoft.com/en-us/learn/

 

*Programmkursus, mida juhivad programmi juht ja spetsialistid, algab jaanuaris 2021, kuid pakume võimalust alustada oma õpinguid kohe. Selleks leidke oma õppesuund alljärgnevate seast.

Module II: Low-code/No-code platform fundamentals (Associate Professor Raita Rollande)

No  Topic Date Time
1 The business value of the Power Platform. The Core Components of the low-code/no-code platform Power Platform. 13.01.2021 18:30
2 Data analysis tool Power BI. 27.01.2021 18:30
3 Rapid low-code/no-code application development tool Power Apps. 03.02.2021 18:30
4 Robotic process automatization with Power Automate. 24.02.2021 18:30
5 Chatbot development tool Power Virtual Agents. 03.03.2021 18:30
6 Test 10.03.2021 18:30

 

Block 1 - Learn business value of Power Platform

Block 2 - Identify the core components of Power Platform

Block 3 - Demonstrate the capabilities of Power BI

Block 4 - Learn about the capabilities of Power Apps

Block 5 - Learn how to leverage the Power Automate to improve your business

Block 6 - Learn how to improve and improve your business with Power Virtual Agents

Registreeru siin