Hanna Turetski-Toomik

 

Nimi: Hanna Turetski-Toomik

Lõpetatud eriala: Rahvusvaheline ärijuhtimine

Saadud kraad: BBA

Lõpetamise aasta: 1997

Praegune töökoht: Maaeluministeerium

Amet: Välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna juhataja

 

Kelleks soovisid suureks kasvades saada? Ausalt, ei mäleta. Suurt kutset kindla elukutse osas minul ei olnud. Nn rublalaste unistused saada õpetajaks või müüjaks – neid mul kindlasti ei olnud.

 

Milline on Sinu edu moto? Väljakutsed on vastu võtmiseks ja raskused ületamiseks ning positiivne ellusuhtumine on juba iseenesest pool võitu.

 

Millist raamatut soovitad igal EBSikal lugeda? Oxfordi Ülikooli doktorikraadiga ajaloolase Yuval Noah Harari raamat Homo Deus. Homse lühiajalugu. https://www.apollo.ee/e-raamat-homo-deus-homse-luhiajalugu.html

 

Millega Sa tööalaselt tegeled? Juhin säravate silmadega meeskonda, kelle põhitegevus on maaelu, põllumajanduse ja kalanduse valdkonna rahvusvahelise koostöö ja Euroopa Liiduga seonduvate tegevuste koordineerimine.

 

Miks valisid õpinguteks just EBSi? Tahtsin olla uuendusliku ja areneva kooli osa.

 

Mis on olulisim, mille EBSist enda jaoks kaasa said? Hingesugulasest sõbranna ning professor Madis Habakuke tsitaadid nt üks lemmikumaid on kindlasti järgmine “Me ei ole maailma tulnud vaid jalajälgi tegema, vaid midagi niisugust, mis loob väärtust ka järgnevatele põlvedele ja jääks kestma.” Ja ka see „saan saab sõita vaid siis kui on selge ülekaal saani vedajate ja saanis kaasa sõitjate vahel ning need kes kipuvad jalga maha panema tuleb maha jätta. Nii on võimalik kiiremini edasi liikuda ning hoida tasakaalu ka olukordades, kus teed on kurvilisemad, ning ka saanisõitjad vahetuvad.”

 

Millisele inimesele on EBS mõeldud? Sellele, kes soovib olla raamidest väljas ja vaadata tulevikku ning olla ise osa protsessis, mitte istuda nukralt nurgas ja leida sadu põhjuseid, miks mitte ise olla initsiaator.

 

Millise soovituse annaksid kaasa praegustele EBSikatele? Mulle hirmsasti meeldivad Eesti vanasõnad, milles on hiiglama suur tervet elutarkust. On ju tõsi, et magava kassi suhu hiir ei jookse.

 

Kuidas Sina hindad/tunnetad, et mis on ülikooli roll ja mõju ühiskonnas täna? Ja ka Sinu elus? Edukal ülikool on innovatsiooni vedur. Mul on heameel, et EBS on alati olnud oma ajast ees ja julgenud astuda nn traditsiooniliste almamaterite radadelt kõrvale. Mul on äärmiselt heameel, et mul on olnud võimalus viimaste aastate jooksul avaldada arvamust kooli arengumõtetega seonduvalt, mis omakorda on pannud ka mind rohkem pingutama. Kui sa tunned end uhke EBSikana ja ootad alati kooliga seotud kohtumisi, saabki öelda, et koolil on minu jaoks endiselt ühiskonnas oluline roll.