Satelliit #8 võtab teemaks juhtide ja töötajate läbipõlemise, säraküünlad ja molutamise!

Kiur Lootus, Siiri Liiva, Tiit Kolde
Kiur Lootus, Siiri Liiva, Tiit Kolde
Kas läbipõlemine ohustab kindlat tüüpi inimesi? Kuidas selle eest kaitsta suure kire ja pühendumusega tegutsevaid töötajaid? Mida teha siis, kui juht ise läbi põleb? Milliseid vajadusi töölkäimine tegelikult rahuldab?

Ka isiklikult läbipõlemist kogenud Tiit Kolde ütleb, et läbipõlemise ja stressi teema on aktuaalne ning seda kinnitab ka tõsiasi, et hiljuti on WHO (World Health Organization) klassifitseerinud läbipõlemise haigusena. Kolde näeb ohukohta ainult tööle pühendumisel: „Pigem soovitaksin inimestel end mitte defineerida ainult läbi töö, vaid leida tasakaal ka elu muude valdkondadega."
  

Eneseabipraktikaid sageli praktiseeriv Kiur Lootus mõistis õigel hetkel teha kannapöörde ja seni on tal õnnestunud läbipõlemist vältida: „Väike stress on edasiviiv jõud, küsimus on eneseregulatsioonis,“ rõhutab Kiur.  Töö võib olla ka elustiil, ent ta julgeb arvata, et juhtimis- ja ettevõtluskeskkonda varitsev läbipõlemise teema on suuresti alakäsitletud.

 

Kiur Lootuse soovitused:

Tiit Kolde soovitused:

  • Raamat:  Jim Collins „Good to great“
  • Juhtimisnõuanne: Suuna tähelepanu oma inimeste edukaks aitamisele!
  • Isiklik arenguväljakutse: Püüan arendada oma kuulamisoskust!

Tiit Koldel on juhtimiskogemust üle 25 aastat. Ta on varasemalt töötanud erinevate rahvusvaheliste ettevõtete müügi- ja tegevjuhina Eestis ja Balti riikides. Täna on ta kindlustusfirma IF juhatuse liige ja Balti kahjukäsitluse juht ning kuulub Eesti Liikluskindlustuse Fondi nõukokku. Tiit Kolde tegutseb juhtmiscoach’ina Executive Coaching Centre juures. Tema juhtimisfilosoofiaks on tulemuste saavutamine inimeste arengu toetamise ja nende edukaks aitamise kaudu.
  

Kiur Lootus omab 20 aasta pikkust ettevõtluskogemust, millest esimesed aastad möödusid pereettevõtet üles ehitades. Hiljem on ta mitmete ettevõtete ja organisatsioonide asutamise ja käivitamise juures kandnud erinevaid juhtivaid rolle. Peamiselt on ta tegutsenud ehitussektoris Eestis ja Põhjamaades. Täna annab Kiur Lootus oma panuse juhtimis- ja ettevõtluskultuuri parandusse läbi juhtimiscoach’ingu, koolituste ja erialaliidu eestvedamise. 
  
Kuula podcast’i: Youtube’isSpotify’s ja Apple Podcasts'is

 

Saadet juhib majandusajakirjanik Siiri Liiva.
 

Järgmisel neljapäeval, 29. aprillil tuleb eetrisse Satelliidi episood, kus enesearengust ja sellega seotud väljakutsetest räägivad Tradehouse Ilukaubamaja tegevjuht Terje Eichelmann ja Polven Foodsi juhatuse liige Jüri Loonurm. Varasemate episoodidega saad tutvuda  SIIN.