Eichelmann ja Loonurm esimestest juhtimiskogemustest, uutest luudadest ja stagnatsioonist

Terje ja Jüri
Siiri Liiva, Jüri Loonurm, Terje Eichelmann
Tradehouse Ilukaubamaja tegevjuht Terje Eichelmann ja Polven Foodsi juhatuse liige Jüri Loonurm räägivad isiklikust arengust ja sellega seotud väljakutsetest, inimeste juhtimisest ja puhkamise tähtsusest. Mis juhtub juhiga, kes loobub panustamast enesearengusse? Millised olukorrad soodustavad isiklikku ja organisatsiooni arenguhüpet? Mis on trendid, millega ettevõtete juhid arvestama peavad?

“Olen aru saanud, et inimestel ei ole tingimata raske uute asjadega kohanemine, kuivõrd vanadest harjumustest lahtilaskmine,” ütleb Jüri Loonurm, kui selgitab oma ettevõttes elluviidud muudatustest õpitut. 

 

“Kõikide konsultantide kõrval võib sageli ettevõttes vajaliku arenguhüppe põhiline ressurss tulla töötajatest endist,” räägib Terje Eichelmann ettevõtete arenguplaanide seadmisest. “Meeskonnas valitsev usaldus ja turvatunne annab võimaluse inimesi muudatuste planeerimise ja elluviimise juurde kaasata,” täiendab Terje ja jagab oma varasemaid juhtimiskogemusi.

 

Terje Eichelmanni soovitused:

Jüri Loonurme soovitused:

  • Raamat: Phil Knight “Jala jälg” 
  • Juhtimisnõuanne: Vajadusel anna järgi ja ole paindlik! See on ka hea meeldetuletus mulle endale! 
  • Isiklik arenguväljakutse: Püüan kuulata teisi enam ja selleks hetkeks enda mõtted kõrvale panna! 

Terje Eichelmann on aastaid rahvusvahelises ettevõtluses töötanud ning juhtinud mitmeid suuri äriarendusprojekte erinevates tööstussektori valdkondades. 2020. aasta lõpus sukeldus talendikas naine ilumaailma, keskendudes Tradehouse’i tegevjuhina ettevõtte kasvule, innovatsioonile ja jätkusuutlikkusele. Enda rolli juhina võrdleb Terje dirigenditööga, kus tema peab ettevõtte strateegilised eesmärgid nagu heliteose välja valima ja tagama, et kõik meeskonnaliikmed selle ära mängivad.

 

Jüri Loonurm omab juhtimise kogemust üle 15 aasta FMCG sektoris ning on samas valdkonnas juhtinud mitmeid rahvusvahelisi kaubamärke ja meeskondi nii Eestis, Balti riikides kui ka mujal Euroopas. Sellel teekonnal on ta läbinud sektori kõik võimalikud etapid ja on jõudnud punkti, kus omab ka enda tootmist Polven Foods OÜ, kus tegeleb igapäevaselt ärijuhina ettevõtte arendamisega. Tema juhtimisfilosoofia on: kui nõuad teistelt, siis alusta kõigepealt endast ja näita eeskuju.

  

Järgmises Satelliidis, mis tuleb eetrisse 6. mail, astuvad üles Kaarel Kotkas (Veriff)  ja Janne Pikma (Politsei- ja Piirivalveamet), kes räägivad teemadest, mis on olulised kõikidele juhtidele ehk inimestest. Varasemaid Satelliidi osasid saad kuulata SIIT

  

Kuula podcast’i: Youtube’isSpotify’s ja peagi ka Apple Podcasts'is. 

   

Saadet juhib majandusajakirjanik Siiri Liiva.