Eelkõige NATO kommunikatsiooni ja küberkaitse eest vastutav agentuur NCI pidas kõrge tunnustuse vääriliseks CybExer Technologies’i loodud lahendust ISA (Integrated Scoring and Awareness for Cyber Ranges), mis suudab küberõppuseid esmakordselt visualiseerida, dokumenteerida, jälgida ja hinnata seninägematul moel.
CybExer Technologies’i küberohtude valdkonna juhi Klaid Mägi sõnul võib liialdamata öelda, et Eestis leiutatud lahendus on maailmas ainulaadne. „Meie lahendus lähtub kolmest põhimõttest – viivitamatu, detailne ja arusaadav. See tähendab, et me suudame ka kõige suurematel ja keerulisematel küberõppustel muuta kõik sündmused – meeskondade strateegiad, kaitse- ja ründetaktikad, õnnestumised ja läbikukkumised – reaalajas välkkiirelt nähtavaks, jälgitavaks ning hinnatavaks väga mugavalt ja lihtsalt. See muudab õppuste kulgemise ja korraldamise praegusest oluliselt dünaamilisemaks ja operatiivsemaks,“ selgitas Mägi. „Seejuures saab meie lahendusega läbi viia suuremahulisi õppusi sõltumata osalejate arvust ja nende asukohast maailma erinevates nurkades. Samuti lubab see siduda omavahel ühte keskkonda erinevaid samal ajal toimuvaid globaalseid õppuseid. Ja mis eriti oluline – ISA lahendus muudab pealtnäha keerulise küberõppuse arusaadavaks ettevõtete tippjuhtidele, kelle tarkusest ja kiiretest otsustest sõltub järjest rohkem see, kuidas suudetakse vastu seista üha ägedamatele küberrünnakutele.”
EBS alustas ettevõttega CybExer Technologies koostööd eelmisel õppeaastal, mil loodi Eestis ainulaadne Management in Digital Society MBA õppekava, et ühiselt tõsta tulevaste ärijuhtide võimekust ennetada järjest ägedamaid globaalseid küberohte.
Lisaks õppetöö alasele koostööle tutvustatakse ja vahendatakse EBSi eestvedamisel äriõppe ülikoolide rahvusvahelisele võrgustikule CybExer Technologiesi leiutatud küberhügieeni õppeplatvormi. Maailmas ainulaadses testkeskkonnas pannakse inimesed vastamisi reaalsest elust pärit olukordade ja tõestisündinud juhtumitega, et parandada lihtsate ja mänguliste testide abil nende isiklikku küberhügieeni. Aasta tagasi võttis testi kasutusele Riigi Infosüsteemi Amet, mis andis selle oma virtuaalteadmiste testimiseks ja parandamiseks kasutada tuhandetele riigitöötajatele.