27.oktoobrist kuni 1.novembrini toimunud ja hackathon’i põhimõttele üles ehitatud võistlusel, kus 48 tunni sees tuli meeskondadel kasutada nii oma analüütilisi kui ka läbirääkimisoskusi, andis lähteülesande Samsung. Ülesandes tuli keskenduda kliendi lojaalsuse tugevdamisele ning maailma parandamisele. Viimane pidi olema vähemalt üks 17st maailma eesmärgist. EBSi võistkond toetus jätkusuutlike linnade arengule ning energiasäästule.
EBSist osalesid võistlusel Britta Arrak, Peeter Kompus, Kaspar Alumaa ja Randy Padar. Üliõpilaste ettevalmistusse panustas Ülle Pihlak, kes motiveeris ning suunas tudengeid teisiti mõtlema.
EBSi tiimi liige Britta Arrak: ,,Teadsime kohe algusest, et meie tiim läheb Smarthome süsteemi peale välja. Seejärel hakkasime rohkem uurima ja süvenema Samsungi teenustesse, eesmärkidesse, toodetesse, et kust oleks meil võimalik edasi minna.”
EBSikate lahendus oli luua Samsungi Smart Home App’ile lisa funktsioon, mis annab ülevaate kodus olevate seadmete energiakulust. Samuti näitab funktsioon ära, kui palju iga kuu raha säästeti nii seadmepõhiselt kui ka kokku kuu peale. Hüpoteetiliselt säästetud raha saab seejärel annetada kas The Global Goalsi ühte eesmärki või osta uus Samsungi toode. Tulevikus peaks funktsioon läbi IoT õppima kasutaja käitumismustreid ning seejärel muutma äpi kasutuse personaalsemaks. Ülesanne anti kätte Samsungi strateegiaosakonna juhi poolt, kes tutvustas Samsungi hetkeseisu ning inspireeris meeskondi mõtlema suurelt.
Britta Arrak lisab: ,, Tohutult meeldis kogu võistluse ülesehitus ja inimesed. Sain endale nii palju uusi tuttavaid üle maakera, alustades Soomest, Austriast, Hispaaniast ja lõpetades Tai, Kanada ning Usbekistaniga. Lisaks sellele külastasime ettevõtteid ja muuseume, kuhu elus võibolla korra satud. Terve reis oli suur eneseületus ning kogemus kogu eluks’’
Lisaks hackathonile oli osalejatel ainukordne võimalus külastada kaht ettevõtet. Esimeseks oli KT&G, mis on maailmas suuruselt viies tubaka tootmise ettevõte. KT&G toodab selliseid populaarseid Korea sigaretibrände nagu: The One, Indigo, Arirang, This, This Plus, Zest, Esse, Raison ja Lo Crux. Teine ettevõte oli Korea Aerospace Research Institute (KARI), mis arendab kosmose- ja õhusõidukeid ning satelliite.
EBSi meeskonna juhendaja Ülle Pihlak on tänulik: ,,Esmalt tahaksin kiita SolbBridge´i Business Schooli. Võistlus oli vapustavalt hästi korraldatud. Kõik toimus kiiresti, täpselt õigel ajal, kõik olid väga abivalmid. Team EBS andis endast parima ja paremat seltskonda on raske ette kujutada. Tõsi, meid kõiki vaevas ajavahest tingitud mõningane ebaökonoomne tegutsemine. Kui ikka enne kella 4 öösel magama ei jää ja äratuskell äratab kell 7, siis erilist ärksust pole mõtet oodata. Seetõttu soovitan järgmise aasta meeskonnal paar päeva varem kohale minna. Kuna idee genereerimiseks ja presentatsiooniks valmistumiseks on vaid kaks pärastlõunast aega, siis soovitan ka eelnevalt tehnilised tööd ära teha. Valmis võiks teha vähemalt presentatsiooni ja onepageri. Ja harjutada, harjutada, harjutada!’’
Konkursi võit läks küll Soome Lahti University of Applied Sciences kätte, ent EBSi üliõpilased ei vahetaks saadud kogemust millegi vastu.
,, 감사합니다’’ - ,,Aitäh’’