Üle 200 kasahhi tundis huvi EBSis õppimise vastu

Kasahstan
7.-12. oktoobril toimus Kasahstanis välisõpingutele suunatud haridusmess International Education Fair 2019. Messi korraldas Kashastani riiklik haridusfond Bolashak, kelle kutsel osalesid messil EBSi bakalauruseõppe juht Anto Liivat ja vasutvõtuspetsialist Liina Reimann.

Pindalalt maailma 9.riik Kasahstan on Kesk-Aasia regiooni kiiresti arenev finants- ja majanduskeskus. EBS osales neljal messipäeval Shõmkendis ja Almatõs.

 

Tudengkonna mitmekesisuse suurendamine on EBSi bakalaureuseõppe juhi Anto Liivati sõnul üks ülikooli lähiaastate olulisemaid prioriteete. „Eesti ainsa äriülikoolina oleme seadnud sihiks järjest rahvusvahelisema õpikeskkonna loomise ning pingutame iga päev selle nimel, et meie vilistlased mõtleksid suurelt ning saaksid üleilmastunud majanduskeskkonnas läbilöömiseks võimalikult konkurentsivõimelise hariduse,“ ütles Liivat.

 

Välisriikides õpib üle 100 000 Kasahstani tudengi, neist 30 Eesti ülikoolides. Eestit tuntakse Kasahstanis haridust väärtustava digitaalse ja ettevõtliku riigina. „On hea meel, et Kasashtani messil tundis EBSi bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes õppimise vastu huvi üle 200 noore, kes soovivad täiendada oma teadmisi ettevõtluse ja ärijuhtimise kohta digiühiskonnas. Samuti meeldiks mulle väga näha kümnekonna aasta pärast EBSi vilistlasi juhtimas Kesk-Aasia mõjukamaid ettevõtteid,“ lisas Liivat. 

Messidel osalemine Shõmkendis ja Almatõs andis EBSile võimaluse tutvustada Eestis õppimise võimalust ja oma õppekavasid.