Konfliktijuhtimise meistriklass

Valmis igaks kriisiolukorraks – kiiresti, praktiliselt ja professionaalselt!

Mitmed Eesti KOV-id, ettevõtted ja riigiasutused on puutumas kokku keeruliste ühiskondlike protsessidega, millele lisaks lasub avalikkuse ja kohalike inimeste tähelepanu, kuid milles KOV/riigiasutus jääb üksi.

 

Praktiline 2-päevane koolitus annab selged tööriistad konfliktide ennetamiseks ja juhtimiseks avalikkuse surve all. 

 

2-päevalise kiirkursuse vältel õpime Eesti tipp kommunikatsiooniagentuurilt Akkadian:

  • Kuidas õigel ajal saabuvat kriisi ära tunda ja võimalusel ära hoida?
  • Millised on kriisiolukorra juhtimise ja lahendamise võtted?
  • Kuidas tagada avalikkuse toetust ja kindlustada ennast rünnakute vastu?
  • Kuidas kaitsta ennast rünnakute eest ja lihvida esinemise oskust?

Et saata kõiki osalejaid tormilisse ellu piisavalt ettevalmistatuna, teeme kursuse raames ka meediakoolituse, kus igaüks saab lihvida oma kõneisiku oskusi ning saada isiklikku tagasisidet oma esinemise parendamiseks otse professionaalsete ajakirjanike kui reputatsiooni spetsialistide käest.

Mis kasu saad sina ja sinu organisatsioon/ettevõte?

Praktilised oskused kriisi ennetamiseks ja lahendamiseks
Koolitus annab süsteemse arusaamise sellest, kuidas kriis areneb ja millised on tõhusad ennetus- ja sekkumismehhanismid. Osalejad õpivad reageerima enesekindlalt ka kõige pingelisemates olukordades.

 

Kaasamise meistriklass
Osalejad saavad süvitsi teadmisi, kuidas saavutada avalikkuse toetus ja vältida reputatsioonikahjusid keeruliste muutuste või otsuste ajal. Analüüsitakse reaalseid kaasamise juhtumeid ja õpitakse vältima tüüpvigu.

 

Kaitse tühistamiskultuuri eest
Tänapäeva ühiskonnas võib kriis vallanduda hetkega. Koolitus õpetab ära tundma ja juhtima konflikte, mille aluseks on väärtusvastasseisud, valeinfo või tühistamiskultuur. 

 

Personaalselt kohandatud meediatreening
Iga osaleja saab võimaluse lihvida oma esinemisoskust professionaalsete ajakirjanike ja reputatsiooniekspertide käe all. Saad väärtuslikku tagasisidet ja tuge, et esineda kindlalt ka avaliku surve all.

 

Koolituse eesmärk
Kursuse eesmärgiks on anda osalejatele tööriistad, teadmised ja enesekindlus, et juhtida konflikte ning kriise tõhusalt ja läbimõeldult, minimeerides kahjusid ja kindlustades avaliku toetuse.

 

Kellega koos õpid?

Koolitus on mõeldud kohalike omavalitsuste juhtidele, riigiasutuste tippametnikele, kommunikatsioonijuhtidele, tippjuhtidele ja teistele avalikkuse ees seisvatele otsustajatele, kes soovivad olla paremini ette valmistatud kriisideks ja konfliktideks.
Oodatud on nii avaliku kui ka erasektori ja vabaühenduste esindajad, kelle ametikoht nõuab oma projekti, valdkonna, osakonna või organisatsiooni kriiside ärahoidmise ja ning erinevate seotud osapoolte kaasamist.

 

Osalemise eeldused 
Koolitusel osalemiseks eeldatakse vähemalt mõneaastast kogemust organisatsiooni juhtimisel, kommunikatsiooni valdkonnas või avalikkusega suhtlemisel. Eelnevalt tuleb täita kodutöö – lühike videokommentaar ettesaadetud stsenaariumile.

 

Jah, soovin osaleda

Õpiväljundid

Koolituse läbinu:

  • Mõistab, miks ja mis loogika järgi arenevad kaasaegsed konfliktid ja oskab neid ette näha, tagades õigeaegse sekkumise ja maandamistegevused.

  • Mõistab, millised kogukondlikud ja poliitilised konfliktid ja vastasseis, raskete olukordade ennetamine ja edukas lahendamine.

  • Teab, millised tegevused saab rakendada võimalike riskide maandamiseks ja oskab valida, milliseid neist on sobilik rakendada oma organisatsioonis.

  • Oskab orienteeruda puhkenud kriisis, võtta ette hädavajalikud sammud ja liikuda lahenduse poole.

  • Tunneb kaasamise peamiseid instrumente ja oskab neid rakendada.d.

Edukas läbimine ja tunnistuse saamine eeldab nõuetekohast osalemist auditoorses töös ja iseseisvate ülesannete lahendamist. 

Osalejale väljastatakse tunnistus juhul, kui koolituse käigus hinnati õpiväljundite saavutatust ja isik saavutas kõik õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundid.
Osalejale väljastatakse tõend juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid

Teemad ja ajakava 

Koolitus toimub kahel järjestikusel päeval. Koolituspäevade kestus on 09:30-16:45. 
Kursusega kaasneb eel - ja kodutöö. Eeltööks saadame ette stsenaariumi, millele iga osaleja peab saatma videokommentaari  max. 2 minuti pikkusega. Kodutöö on seotud teisel päeval toimuva meediatreeningu ettevalmistusega.

 

toimumisaeg

KOOLITUSPÄEVA SISU

koolitajad

09.06.2025

 

I päev 

Julia Piilmann

Kadri Kauksi

 

  • Sissejuhatus konfliktiteooriasse - konfliktsust soodustavad tegurid. Kes langeb konflikti ohvriks? Näited Eestist ja lähiriikidest ning kuidas on nendega hakkama saadud. Tühistamiskultuur ja selle omapärad.
  • Oleme konfliktis - mida teha? Konflikti ära tundmine, õigeaegse ja hilise sekkumise teooria ja näited. Konflikti lahendamise üldine loogika ja nipid. Maandamise ja ettevalmistamise näited ja sammud.
  • Vaatame erinevaid konflikti stsenaariume ja harjutame nende lahendamist.
  • Nipid konfliktiolukorra maandamiseks ja lahendamiseks. Toome kokku üldised ja valdkonnaspetsiifilised lahendused ja maandavad tegevused.
 

10.06.2025

II päev

Julia Piilmann

Dmitri Pastuhhov

 
  • Avalikkuse toetus – selle tagamise mehhanismid. Ühe/kahe suurima kaasamisprotsessi analüüs: mis läks valesti? Kuidas teeme õigesti?
  •  Ideaalne kaasamine – kuidas alustame, milliste riskidega arvestame, mis vahenditega neid maandamine, kuidas tagame tulemuse?
  • Sõge aktivism – kuidas töötame konflikti olukorras ja lahendame selle minimaalsete reputatsioonikadudega.
  • Tüüpvead mida ise avalikkuse ees teeme: näited sellest, kuidas teha paremini.
    Enda/oma organisatsiooni kaitsmist meedias harjutame kahe päeva raames vastavalt grupi suurusele ja osalejate ettevalmistusele. Ajakava planeerides lähtuvad koolitajad osalejate valdkonnast, kogemusest ja peamistest väljakutsetest, mida ta soovib keskenduda.
  • Meediatreening.
 

* Koolituse korraldajad jätavad endale õiguse viia programmis sisse muudatusi koostöös juhtiva õppejõuga, arvestades rühma koosseisu, et tagada parimat võimalikku kvaliteeti.

 

Jah, soovin osaleda

Registreeru esimesel võimalusel, osalejate arv on piiratud!

Osavõtutasu ja registreerumine

Investeering:
Kursuse osavõtutasu on 1240 eurot + km.
Osavõtu eest on soovi korral võimalik tasuda mitmes osas, kokku lepitud graafiku alusel.

 

Registreerumistingimused leiad SIIT 

Koolitajad

Koolitust viivad läbi Julia Piilmann, Kadri Kauksi ja Dmitri Pastuhhov. 

Julia Piilmann foto

Julia Piilmann

Kadri Kauksi foto

Kadri Kauksi

Dmitri Pastuhhov foto

Dmitri Pastuhhov

 

Jah, soovin osaleda ja registreerun siin ->

 

 

Võta meiega ühendust

Kontaktid

SA Estonian Business School

E-post: koolitus@ebs.ee

Telefon: +372 665 1323 

Aadress: A. Lauteri 3, 10114 Tallinn, Eesti