Ülevaade
See ettevõtluse õppekava on maailmas unikaalne - tegemist on kaasaegse ja uuendusliku ärisimulaatori põhimõttel toimuva õppega. Õppekava sobib Sulle, kui oled ettevõtlushuviline, unistad ettevõtjaks saamisest või soovid viia ellu äriidee, mis muudab maailma paremaks. Õpingute jooksul koged kõiki ettevõtte arenguetappe ning saad väärt teadmised vastutustundlikust ettevõtlusest, kaasaegsetest digilahendustest ja meeskonna juhtimisest.
Lõpetaja profiil
Õppekava lõpetajana oled valmis tegutsema ettevõtjana. Soovi korral saad end rakendada ka äriprojektide eestvedajana või spetsialistina ettevõtlikkust eeldatavatel ametikohtadel. Pole ime, kui jätkad õpingute ajal loodud ettevõtte arendamist ja juhtimist ka edaspidi! Omad häid teadmisi ja praktilisi oskusi kõikides ettevõtte eduks vajalikes valdkondades, näiteks tootearendus, turundus, inimeste ja protsesside juhtimine, finantsid ja äriõigus.
EBSile läheb väga korda meie üliõpilaste, vilistlaste ja nende tööandjate hea käekäik. Tegutseme selle nimel, et meie vilistlased oleksid edukad ning tunneme südamest rõõmu nende kordaminekute üle.
EBSi vilistlaste uuringu põhjal:
- 15% loob oma ettevõtte;
- 44% töötab rahvusvahelistes ettevõtetes;
- 21% töötab kohalikes ettevõtetes;
- 20% töötab välismaal.
Võrreldes Eesti keskmise palgaga on ebsikate brutopalk:
-
üle Eesti keskmise 85%-l vilistlastel;
-
üle kahe Eesti keskmise 43%-l vilistlastel;
-
EBSi vilistlaste töötasu äri- ja juhtimisvaldkonnas on kõrgem, kui teiste Eesti ülikoolide lõpetanutel.
Miks valida just see õppekava?
-
Annab unikaalse võimaluse saada ülikoolikraad äriidee arendamise käigus;
-
Praktilise meeskonnatöö käigus läbid kõik ettevõtte arenguetapid ning saad teadmisi ja kogemusi koheselt rakendada. Õpingute ajal lahendad päriselulisi väljakutseid, millega start-upid ning mõjuettevõtted igapäevaselt silmitsi seisavad;
-
Omandad parimad võimalikud teadmised ja praktilised oskused ettevõtluse võtmevaldkondades - tootearendus, vastutustundlik ettevõtlus, meeskonna juhtimine, turundus, finantsid, digilahendused ja rahvusvaheline äri;
-
Kohtud paljude tipptegijatega ning Sind juhendavad oma ala vaieldamatud eksperdid, juhid ja ettevõtjad;
-
Olulise osana õppetöös keskendume Sinu isiklikule arengule – mõtestad kogetut läbi eneseanalüüsi ja üks ühele mentorkohtumiste;
-
Õpid väikestes gruppides ja Sind nõustab personaalne õppekonsultant - nii teame alati Sinu eesmärke ja arenguplaane ning oleme Sulle õpiteel igakülgselt toeks;
-
Keskendume EBSis võimalikult palju üksteiselt õppimisele - rühmaarutelud, tiimitööd, praktiline õpe ja elulised näited. Nii saame olla kindlad, et ülikooli lõpetades oled vilistlasena elus läbilööv, ettevõtlik ja edukas oma valdkonna tegija;
-
Sinu õpingukaaslasteks saavad olema positiivsed, algatusvõimelised, ägedate ideedega ja ambitsioonikad kaastudengid. Innustav ja motiveeriv seltskond ning väärtuslikud kontaktid jäävad Sinuga aastateks;
-
Sulle avaneb mobiilsusaken, mis võimaldab saada rahvusvahelise õpikogemuse välisriigi tippülikoolis.
Õppekava sisu
Kolme aasta jooksul koged ettevõtlusprotsessi jätkusuutliku äriidee loomisest kuni ettevõtte müügini. Igas loengus ja seminaris omandad ettevõtte konkreetses arenguetapis vajalikud teadmised ja oskused.
Ettevõtte arenguetapid: ärivõimaluste avastamine ja ettevõtlusega alustamine, ettevõtte arendamine ja protsesside tõhustamine, ettevõtte laienemine ja rahvusvahelistumine, ettevõtte müük ja/või tegevuse lõpetamine.
Õppekavas keskendutakse läbivalt seitsmele teemavaldkonnale: ettevõtlus ja turundus, majanduskeskkond ja finantsjuhtimine, õigus ja eetika, jätkusuutlikus ja rohemajandus, organisatsioonikäitumine, juhtimine ja meeskonnatöö, ettevõtja isiklik areng.
Õpingute ajal on Sul toeks ettevõtjad, mentorid ja eksperdid.
Õpikogemus EBSis
Õppevorm
Seminarid toimuvad EBSis teisipäevast neljapäevani vastavalt tunniplaanile (ajavahemikus 10.00-16.00). Valikainete loengud ja seminarid võivad toimuda ka esmaspäevast reedeni 8.30-17.00 tunniplaani alusel.
Päevaõppes on õppejõuga kontakttundide arv suurem, mis aitab teadmisi klassiruumis hõlpsamini omandada. Päevaõppes keskendutakse aktiivselt koos õppimisele, kus lisaks loenguformaadile on fookus rühmatöödel, aruteludel ning esitlustel.
Mobiilsusaken
Kolmandal õppeaastal on Sul võimalik õppida semester või aasta ühes EBSi partnerülikoolis. EBSil on Eesti ülikoolidest kõige tugevam partnerülikoolide võrgustik, kuhu kuuluvad paljud Euroopa paremad ärikoolid EMLyon Business School, Università Bocconi, BI Norwegian Business School, Kedge Business School, Copenhagen Business School jpt).
Mobiilsusaken on välisõpingute semester, kus saad valida partnerülikooli kursuste seast endale meelepäraseid erialakursuseid. Sul on võimalus täiendada teadmisi ka valdkondades, mida ükski Eesti ülikool ei õpeta.
EBSi partnerülikoolis õppides tasud vaid EBSi õppemaksu ning lisaks maksame Euroopa Liidu riikides õppijatele Erasmus+ stipendiumi.
EBS tudengite väga positiivne tagasiside kinnitab, et välisõpingute semester avardab oluliselt maailmapilti ning annab väärt kontaktid ja hindamatu rahvusvahelise ülikoolikogemuse!
Meie üliõpilaste vahetusemestri lood leiad:
Praktika ja mentorlus
Õpingute jooksul tuleb Sul sooritada praktika, mille jooksul õpid tundma ettevõtte toimimist ja rakendad õpitut praktikaorganisatsioonis. EBSi bakalaureuseõppes jaguneb praktika kaheks.
Praktika I
-
Esimese praktika käigus õpid tundma ettevõtte juhtimis- ja otsustusprotsesse;
-
Praktikakoha valikul toetab Sind EBSi magistritudengist mentor. Mentoriga saad läbi arutada erinevaid võimalusi karjääritee kujundamiseks ning paned paika tulevikueesmärgid. Kogenud juhina on mentor Sulle eeskujuks ning jagab ka näpunäiteid, kuidas teha esimesi samme soovitud karjääri suunas.
Praktika II
-
Teise praktika jooksul saad oma teadmisi ja oskusi veelgi rohkem proovile panna, sest Sul tuleb lahendada juhtimisprobleem vastavalt praktikaettevõtte vajadusele;
-
Viid läbi uuringu ja esitad selle tulemuste põhjal ettepanekud organisatsioonilise muutuse ellu kutsumiseks.
-
Praktika toetab Sinu ettevalmistust lõputöö kirjutamiseks.
EBSi praktikaprogramm on saanud head tagasisidet nii üliõpilastelt kui ka praktikaorganisatsioonidelt. Praktika eesmärgiks on rakendada õpingute käigus omandatud teadmisi elulistes töösituatsioonides ning pakkuda üliõpilastele tuge karjääri planeerimisel.
EBSi praktikaprogramm pälvis 2023 "Tunnustatud praktikasüsteem 2023-2027" kvaliteedimärgise.
Kvaliteedimärgist annab välja Haridus-ja Noorteamet „Praktikaprotsessi tunnustamine kutse- ja kõrghariduses“ projekti raames. Märgise eesmärk on tunnustada kutse- ja kõrgkoole kvaliteetsete praktikasüsteemide loomise ja rakendamise eest ning motiveerida koole praktikaga seotud arendustegevuste kavandamisel ja elluviimisel.
Marge Täks
Vanemlektor, Mõjuettevõtluse bakalaureuseōppekava kuraator
"Praktika aitab üliõpilasel mõista paremini oma tugevusi ja leida üles kirge. Samuti saavad üliõpilased praktika käigus teada, mis neile üldse ei meeldi või ei sobi ning see aitab tulevikus paremaid karjäärivalikuid teha. Meie tublimad tudengid on praktika tulemusena leidnud ka oma esimesed töökohad."
ALGAS AVALDUSTE VASTUVÕTT
Algab avalduste vastuvõtt 2024/2025 õppeaastaks. Õppetöö algus augustis.
AVALDUSTE TÄHTAEG
Avalduste esitamise tähtaeg augustis toimuvatele sisseastumisvestlustele.
SISSEASTUMISVESTLUSED
Toimuvad sisseastumisvestlused EBSis. Inglise keele kirjalik sisseastumiseksam toimub online vahendusel vestlusele järgneval päeval.
Vastuvõtuinfo
Sobiv kandidaat
-
Omab keskharidust või sellele vastavat kvalifikatsiooni;
-
Valdab piisaval tasemel inglise keelt (B2);
-
Väljendab oma huvi, motivatsiooni ja ambitsiooni silmapaistvas ning meeldejäävas avalduses;
-
Läbib EBSis sisseastumisvestluse.
Vastuvõtt
Vastuvõtt bakalaureuseõppesse toimub avalduse, riigieksami tulemuste ja sisseastumisvestluse põhjal. Riigieksami tulemuste puudumisel saab EBSis sooritada sisseastumiseksameid.
Rohkem infot vastuvõtu, sisseastumisvestluse ja - eksamite kohta:
Online konsultatsioon
Kui soovid enne EBSi kandideerimist saada rohkem infot sisseastumise kohta, siis registreeru personaalsele online konsultatsioonile. Konsultatsioonid toimuvad kaks korda kuus.
Registreeru online konsultatsioonile, juhul kui:
Õpingute finantseerimine
Õppemaks
Õppemaksu tasutakse semestri ehk poolaasta kaupa. Semestri õppemaksu on võimalik tasuda ühes, kahes või neljas osas.
Kui tudeng ei õpi täiskoormusel, arvestatakse õppemaksu ainepunkti hinna (125 eurot) alusel.
Õppemaks 2024/2025 õppeaastal:
-
Sügissemestri õppemaks on 3200 eurot; kevadsemestril 3500 eurot;
-
Kahes või neljas osas tasudes lisandub õppemaksule 35 eurot.
Bakalaureuseõppe õppemaksu esimese osa tasumise tähtaeg on 25. augustil.
Õppeinvesteering
EBS pakub koostöös pankadega õppeinvesteeringu lahendusi, tänu millele on võimalik tulevikku ja rahavooge paremini planeerida. Õppeinvesteering on finantsteenus. Üliõpilane sõlmib õppeinvesteeringu lepingu kas LHV või Inbankiga. Pank tasub EBS õpingute eest osamaksetena ning üliõpilane järgib pangaga sõlmitud õppeinvesteeringu lepingu tingimusi.
Õppeinvesteeringu lepingu saad sõlmida kiirelt ja mugavalt EBSi konsultandi juures panka minemata.
Stipendiumid
EBS toetab stipendiumitega hea õppeedukusega, silmapaistvaid ja ühiskondlikult aktiivseid bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe üliõpilasi, kes rikastavad kaasõppurite õpikogemust.
Kõikidel sisseastujatel, kes saavad positiivse vastuvõtuotsuse, on võimalik kandideerida "Särava sisseastuja stipendiumile".
Stipendiumi määramine:
Tudengielamused EBSis
Et mälestused ülikooliaastatest oleksid meeldejäävad ja rõõmutoovad, kutsume Sind kaasa lööma EBS Üliõpilasesinduses ja osalema üliõpilastele korraldatud üritustel.
Esinduses saad kaasa rääkida ülikoolielu puudutavatel teemadel ning korraldada ka ise- ise ebsikatele erinevaid meelelahutusüritusi.
Vahvad üritused ja tegevused varieeruvad akadeemilistest seminaridest pidude ja suurejoonelise Haba Galani välja.
Sportlikele ebsikatele toimuvad EBS Spordiklubi eestvedamisel spordipäev, golfivõistlused, taliujumine jpm. Samuti leiavad iganädalaselt aset mitmed regulaarsed sporditreeningud ning käiakse kooli esindamas spordivõistlustel ka väljapool Eestit.
Muusikahuvilised saavad laulda EBS Kammerkooris.
Meie üritused on kohtumispaigaks nii tudengitele, töötajatele, koostööpartneritele kui ka vilistlastele.