EBS premeeris Helgi Soutari stipendiumiga kolme doktoranti

Montreal, Canada
Estonian Business School premeeris Helgi Soutari stipendiumiga kolme doktoranti, kes püüavad lahendada rahvusvahelise kaubanduse, rahanduse ja tervishoiu mõistatusi. Stipendiumi pälvisid Riina Kerner, Juan Saenz-Diez ja Ebe Nõmm.

Allpool on ära toodud doktorantide elulood ja nende uurimisvaldkondade kirjeldused.
 

Riina Kerner
 

Riina õpib Estonian Business Schoolis juhtimise doktoriõppeprogrammis. Ta keskendub oma teadustöös teenustega kauplemise mudelitele ja nende teguritele mikrotasandil, et teha kindlaks ja kirjeldada, kuidas on seotud ettevõtte tüpoloogia ning see, kuidas teenuseid väliskliendile osutatakse (kas piiriüleselt või asutatakse välismaal sidusettevõte). Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arengu tõttu kauplevad ettevõtted varasemast palju sagedamini piiriüleselt tarkvara-, tervishoiu-, õigus-, haridus- ja muude teenuste valdkonnas, kuid mõnikord nõuab teenusepakkumine ka käegakatsutavat kohalolu. Tema uurimistöö heidab valgust ettevõtte tüübi ja teenustega kauplemise mudeli suhtele.
Riinal on sotsiaalteaduste magistrikraad Tartu Ülikoolist. Tema magistritöö pealkiri oli „Ekspordi struktuuri roll Eesti tööstusharude konkurentsivõime kujundamisel“. Ettevõtete rahvusvahelistumise uurimist toetab ka tema senine karjäär. Viimased kuus aastat töötas ta Eurostati (Euroopa Ühenduste Statistikaamet) rahvusvahelise teenuskaubanduse statistika osakonnas ja praegu juhib ta Eesti Statistikaametis rahvusvahelist koostööd. Seal on ta töötanud ka analüütik-statistikuna rahvusvahelise kaubavahetuse valdkonnas. Lisaks on ta kaasa aidanud Parkinsoni tõve kohortanalüüsi meditsiiniuuringutele.

 

Juan Saenz-Diez
 

Juan õpib Estonian Business Schoolis juhtimise doktoriõppeprogrammis. Tema uurimisvaldkonnad hõlmavad profiteenuseid osutavate ettevõtete strateegilist juhtimist, intelligentset automatiseerimist ja varahaldust. Ta on koondanud need laiad valdkonnad masinnõustamise ettevõtteid käsitlevasse doktoritöösse, kus ta uurib täisautomatiseeritud ettevõtete juhtimisraskusi futuroloogia kaudu.
Juan on lõpetanud EBSi rahvusvahelise ärijuhtimise magistriõppe cum laude, tema lõputöö pealkiri oli „Madala riskiga kõrvalekalle ja riskikontroll Balti aktsiaturul“. Juan avas EBSi magistriõppes rahanduse õppesuuna. Ta on alates 2015. aastast majandusteooria ja rahanduse õppetooli lektor, õpetades ja juhendades bakalaureuse- ja magistriüliõpilasi nii Tallinnas kui ka Helsingis.
Ta juhib EBSis Vaba Majandusmõtte Keskust, mis edendab ja hõlbustab avatud arutelu ning vabaturu ja uuendusliku ettevõtluse uurimist klassikalisest liberaalsest vaatenurgast.

 

Ebe Nõmm
 

Ebe õpib EBSi doktorantuuris, kus ta uurib tervishoiu rahastamist. Tema uurimistöö eesmärk on leida optimaalsed ja kestlikud lahendused tervishoiuteenuste rahastamiseks, mis on üks peamisi ühiskonnaprobleeme Eestis. Varem on ta aastaid töötanud finantsjuhina, samuti rahvusvaheliste ja avalik-õiguslike ettevõtete juhtkohtadel. Oma varasema töökogemuse on ta saanud peamiselt suurkontsernides, mis tegelevad finantsvahenduse ja auditeerimise, energeetika, metallitööstuse, metsandus- ja puidutööstuse ning meditsiiniga. Peale valdkonna teadmiste ja tundmise on ta omandanud teise magistrikraadi ärijuhtimises Stockholmi Kõrgemas Majanduskoolis Riias.

 

Estonian Business School tänab Helgi Soutarit ja Montreali Majandusinstituuti nende panuse eest doktorantide toetuskavva, mis lubab EBSil konkureerida riiklike ülikoolidega võrdsematel tingimustel.

Stipendiumit hakati välja andma 2019. aastal tänu Eestis sündinud, kuid Kanadas Montrealis elava Helgi Soutari heldele toetusele. 2019. aastal määrati stipendium Kristiina Esopile, Renee Pesorile ja Jenny Silfverile.
 

Lisateabe saamiseks võtke palun ühendust Estonian Business Schooli rektori professor Meelis Kitsinguga e-posti aadressil meelis.kitsing@ebs.ee.