EBSi ärijuhtimise õppekava hinnati taas üheks paremaks maailmas

Baka
EBSi rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureuseastme õppekava pälvis juba kolmandat korda EFMD akrediteeringu, mis kinnitab selle kõrget positsiooni maailma 122 parima ärijuhtimise õppekava hulgas.

EFMD akrediteering on tugev kvaliteedimärk, mis näitab, et meie bakalaureuseõpe vastab kõrgeimatele rahvusvahelistele standarditele,“ sõnab ülikooli rektor Meelis Kitsing. „See saadab nii Eesti kui ka teiste riikide õppuritele selge signaali meie õppekavadekvaliteedi kohta.“

Kitsing lisab, et EBS pälvis nimetatud akrediteeringu kolmeks aastaks juba kolmandat korda. „Eestis ei ole ühelgi teisel õppekaval olnud EFMD akrediteeringut nii pikalt.“

EBSi tugevusena tõid akrediteerijad välja väikesed õpperühmad ning tähelepanu pööramise iga tudengi isiklikule ja professionaalsele arengule. Mainiti ka kooli tugevat majanduslikku positsiooni ja head mainet ettevõtlusringkondades ning tihedat seotust start-up ökosüsteemiga. Kõrgelt hinnati õpitu rakendatavust, lõpetajate kõrget sissetulekut ja konkurentsivõimet tööturul ning kokkuhoidvat vilistlaskonda.

EBSi bakalaureuseõppe juhi Anto Liivati sõnul annab hindamiskomisjoni tagasiside kindlust, et on tehtud õigeid asju. „Oleme suurendanud tudeng- ja õppejõudkonna rahvusvahelisust, uuendanud praktikasüsteemi ning taganud kõrge õppekvaliteedi ka COVID-19 pandeemia tingimustes.“ 
Liivat peab oluliseks digitaliseerimise ja kestlikkusega seotud teemade veelgi põhjalikumat käsitlemist õppekavas, et EBSi vilistlased oleksid organisatsioonides nutikate ja vastutustundlike muudatuste eestvedajad.
EFMD (European Foundation for Management Development) akrediteeringu on kogu maailmas pälvinud vaid 122 ärijuhtimise õppekava. Pool sajandit tagasi asutatud äri- ja juhtimishariduse kvaliteedi arendamisele pühendunud mittetulundusorganisatsiooni liikmeteks on 972 institutsiooni enam kui 90 riigist.

EBSi rahvusvahelise ärijuhtimise õppekava annab ettevalmistuse töötamaks juhi või tippspetsialistina rahvusvahelises ettevõttes või avaliku sektori organisatsioonis. Valida saab rahanduse ja majandusarvestuse või turunduse ja kommunikatsiooni suuna vahel. Paljudest eri riikidest pärit õppejõud ja üliõpilased loovad tõeliselt rahvusvahelise õpikeskkonna juba õpingute ajal. Lisaks hõlmavad õpingud semestrit või tervet õppeaastat EBSi partnerülikoolis, mis avardab maailmapilti ning annab hindamatu õpikogemuse teises kultuuriruuumis.

Loe õppekava kohta rohkem siit.