EBSi professor valiti maailma juhtiva ärieetika ajakirja toimetusse

BEQ
Meil on rõõm teatada, et EBSi ärieetika professor Jukka Veikko Mäkinen valiti Business Ethics Quarterly toimetuskolleegiumisse. Tegemist on maailma juhtiva ärieetika ajakirjaga, mida annab välja Cambridge University Press. 

''Olen selle nominatsiooni üle ülimalt uhke,“ märgib professor Mäkinen. „Olen aastate jooksul Business Ethics Quarterlyt (BEQ) eelretsenseerinud ja 2012. aastal avaldas BEQ pärast eriti kvaliteetset retsensiooni ühe meie parimatest artiklitest. Vaadates teisi toimetuskolleegiumisse kuuluvaid nimesid, pean ütlema, et mina ja EBS oleme väga heas seltskonnas.“

 

Ajakirja peatoimetajad Frank den Hond ja Mollie Painter märgivad, et muudatused ajakirjade toimetustes on elujõuliste intellektuaalsete kogukondade säilitamisel kesksel kohal. "Toimetajatena jääme võlgu neile inimestele, kes aitavad meil edukat ajakirja välja anda. Loodame, et meiega ühineb üha rohkem liikmeid.“

 

Business Ethics Quarterly (BEQ) on eelretsenseeritav teadusajakiri, mis avaldab teoreetilisi ja empiirilisi uuringuid ärieetika, ettevõtete sotsiaalse vastutuse ja ettevõtte jätkusuutlikkuse kohta.

 

Ajakirjas on avaldatud artikleid ja arvustusi paljudel teemadel – käsitletud on äriorganisatsioonide sise-eetikat, konkreetseid ärisuundi nagu turundus, sidusrühmade suhteid ja rahvusvahelist äri, eetikat, äriorganisatsioonide rolli suuremates sotsiaalsetes, poliitilistes ja kultuurilistes raamistikes, ettevõtete sotsiaalset vastutust, jätkusuutlikkust ja keskkonnaeetikat ettevõtluses ning turupõhiste ühiskondade ja suhete eetilist kvaliteeti.