Liit on võtnud eesmärgiks suurendada rohetehnoloogia ettevõtete edukust, võimendada jätkusuutliku majanduse arengut ning vähendada majanduse negatiivset mõju keskkonnale ja kliimale.
President Kersti Kaljulaid avas ürituse mõttega, et kuigi rohetehnoloogiate arenduseks ei ole täna Eesti õigusruumis piisavalt tehtud, siis hoolimata sellest on meil mitmeid edukaid tegijaid. Ta avaldas lootust, et rohetehnoloogia ettevõtteid on veelgi juurde oodata, kui julgeme kiirel sammul edasi liikuda.
Peale presidenti kõneles kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets, kes puudutas muuhulgas käimasolevat tööd kliimaseaduse eelnõuga, mis saab pakkuma olulist tuge rohetehnoloogia ettevõtetele.
Liidu tegevjuht Kädi Ristkok tutvustas liidu eesmärke ja vajadust.
“Eesti majanduse tuleviku edu tagavad targad ja jätkusuutlikud ettevõtted. Meil on juba täna arvestatav hulk rahvusvaheliselt konkurentsivõimelisi rohetehnoloogia ettevõtted, kes panustavad oluliselt riigi majandusse. Liit võimaldab ühendada jõud, et sektori arengule veelgi hoogu juurde anda,” selgitas ta.
Avasündmusel toimus ka paneeldiskussioon, kus osalenud ettevõtjad olid üksmeelel, et liit loob uusi võimalusi ettevõtete vaheliseks koostööks, mis on sektori arengu kohalt võtmetähtsusega.
Liiduga on juba ühinenud: Bisly, Bugbox, Esgrid, Funki, Gelatex, GreenDice, KappaZeta, Reedest, Skycorp Technologies, Sustaxo, Sunly, Sunly Future Ventures, UP Catalyst, Vok Bikes, Zero Terrain/Energiasalv ja 2C Ventures.
Eesti Rohetehnoloogia Liit kasvas välja MTÜ Cleantech Estonia tegevustest.
Cleantech Estonia tegutses aastatel 2016-2024, toetades rohetehnoloogia valdkonna arengut Eestis alates selle varasest arengufaasist. Erialaliidu loomine on rohetehnoloogia valdkonna praeguses kiire arengu faasis vajalik, et ületada koostöös ees seisvad väljakutsed ning tagada valdkonna kasv.