
EBSi rektori Meelis Kitsingu sõnul tuleneb kandideerimiste kasv kolmest peamisest tegurist: Euroopa koolide tugevast positsioonist rahvusvahelistes edetabelites, taskukohasemast õppemaksust võrreldes USA tippkoolidega ning USA poliitilise keskkonna ettearvamatuse tõttu suurenenud huvist Euroopa hariduse vastu.
„EBSil on selge võimalus neid trende enda kasuks tööle panna,“ märkis Kitsing. „Meie tugevus seisneb akadeemilise kvaliteedi ja praktilise ettevõtlusõppe ühendamises. Meie vilistlased on rajanud mitmeid edukaid idufirmasid, sealhulgas Bolti. Samuti kuulub EBSiga seotud Startup Wise Guys Euroopa juhtivate kiirendite hulka.“ Kitsingu sõnul pakub EBS eelkõige tuge neile, kes otsivad innovatsiooni, ettevõtlusvaimu ja praktilist tegutsemist – mitte ainult strateegilist planeerimist. „Peter Drucker on öelnud, et kultuur sööb strateegia hommikusöögiks – see sobib hästi EBSi olemuse kirjeldamiseks,“ lisas Kitsing. Ta tõstis esile ka kooli lühiformaadis programmide edu, eriti suvekooli digitaliseerimise ja kestlikkuse teemal, mis tõi 2024. aastal kokku 75 osalejat neljalt kontinendilt.
EFMD blogis jagavad oma vaateid ka teiste tippkoolide juhid: WU Executive Academy (Austria), Mannheim Business School (Saksamaa), BI Norwegian Business School (Norra), Frankfurt School of Finance & Management (Saksamaa), Corvinus University of Budapest (Ungari), Norwich Business School (Suurbritannia) ja Porto Business School (Portugal). Ühiselt tõdetakse, et Euroopa ärikoolide kasvavat populaarsust toetavad muuhulgas kultuuriline mitmekesisus, tööviisade lihtsustumine, programmitüüpide paindlikkus ja järjest suurem fookus kestlikkusele ning vastutustundlikule juhtimisele.