Oranž linnaruum: vägivallavaba tuleviku sümbol Eestis ja EBSis

a
25. november on rahvusvaheline naistevastase vägivalla lõpetamise päev. Selle puhul on President Kaljulaidi Fond käivitanud Koos Tugevamad oranži eriprogrammi, et juhtida tähelepanu lähisuhtevägivalla probleemile ja selle lahendustele. 

Ära jää möödavaatajaks! 
 
41% naistest Eestis on kogenud lähisuhtevägivalda. Viimase viie aasta jooksul on aga abi otsivate inimeste arv märgatavalt vähenenud, kuigi vajadus toe ja mõistmise järele ei ole kuhugi kadunud. Liiga tihti süüdistatakse ohvrit selles, et ta ei ole suutnud vägivaldsest suhtest välja tulla. Tegelikult on lähisuhtevägivald nii sügavalt traumeeriv kogemus, et üksi sellest välja rabelemine on peaaegu võimatu. Ohvrid vajavad meie kõigi toetust ja mõistmist. 
 
Ole tähelepanelik ja hooliv 
 
Märka, kuula ja võta aega. Usu, mida sulle räägitakse – tõendite kogumine ja uurimine on teiste ametite ülesanne. Kui märkad abivajajat ega tea, mida teha või öelda, helista ohvriabi kriisitelefonile. Seal on inimesed, kes oskavad nõu anda ja juhendada. 
  
Kriisiabi telefon: 116 006 
Kõne on anonüümne ja professionaalne. Ära jää üksi ega jäta ka teisi üksi – koos saame aidata. 

 

Alates 25. novembrist värvuvad Eesti suuremad linnad – Tallinn, Tartu ja Pärnu – oranžiks, rahvusvaheliselt tunnustatud vägivallavaba tuleviku sümboliks. President Kaljulaidi Fondi eestvedamisel kutsutakse selle visuaalse aktsiooniga üles tõstma teadlikkust lähisuhtevägivallast ning ühiselt looma turvalisemat ühiskonda. Nõnda värvub ka EBS oranzi ja toetab head ning väärt ettevõtmist 

 

Järgnevate nädalate jooksul süvenetakse lähisuhtevägivalla keerukasse probleemi läbi kunsti, muusika, kultuuri, linnaruumi, meedia ja teaduse. Erinevad väljendusvormid aitavad meil mõista, kuidas igaüks meist saab panustada vägivalla ennetamisse. Algatuse üks põhifookustest on kõrvalseisja roll.

 

Loe lähemalt President Kaljulaidi fondi ja Koos Tugevamad oranži eriprogrammist.