Vilistlaste nõukoda kinkis koolile juubeliks raamat-albumi “Eesti Krooni originaalpangatähed 1991-2007”

Vilistlaste nõukoda

Eestis, ja mitmel pool mujalgi, on kombeks sünnipäeva puhul midagi kinkida. Oma 30. tegevusaastat tähistav regiooni ainuke äriülikool on oma vilistate hulgas kõrgelt hinnatud ning EBSi vilistlaste nõukoda andis 7. detsembril Radisson Blu Sky hotellis toimunud seminaril üle ka omapoolse kingituse, milleks on Toomas Kulli unikaalne raamat-album “Eesti Krooni originaalpangatähed 1991-2007”. 

 

Raamatu kõik eksemplarid on eraldi trükitud, kokku 100 eksemplari, ja iga eksemplar sisaldab originaalpangatähti. Igas raamatueksemplaris esinevad pangatähed on üksteisest seeriatähtede ja seerianumbrite võrra erinevad. Seega, iga raamat sajast on ainulaadne ja haruldane. Vilistlaste nõukoda kingib koolile just 30 seerianumbrit kandva eksemplari. 

 

Vilistlaste nimel sõna võtnud Jüri Teemant ütleb, et EBSis on esimesest loengust peale räägitud rahast: “Ka kooli looja, Madis Habakuk, ütles, et enne targaks, siis rikkaks! Rahast rääkima peab ning kes seda veel tegema peaks, kui mitte regiooni ainuke äriülikool!”. 

 

Toomas Kull, raamatu autor, ütleb lisaks, et EBSi sünniaastal, 1988, ning Eesti kroonil on ka sümboolne seos: “Just siis, 1988, hakati rääkima oma rahast, mis EBSi viiendal sünnipäeval, aastal 1992, aastal ka realiseerus kui peaministriks oli EBSi vilistlane Tiit Vähi.”

 

Vilistlaste nõukoda on rektor professor Arno Almanni poolt kokku kutsutud ja tema juures tegutsev ülikooli vilistlastest koosnev nõuandev kogu. Nõukoja eesmärk on ühiste arutelude tulemusena tugevdada ülikooli ja vilistlaste koostööd ja suurendada vilistlaste osalemist ülikooli juhtimisel.

 

Pilt: Egert Kamenik