Anett Kulbin

anett_port_web.jpg

 

Nimi: Anett Kulbin 
Õpitav eriala: Loomemajandus (Ettevõtlus ja ärijuhtimine)
Saadav kraad: BA
Praegune töökoht: Nobenaps OÜ
Amet: Ettevõtte üks omanikest ehk teen seda, mis parajasti tegemist vajab

 

Kelleks soovisid suureks kasvades saada? Lauljaks.

 

Milline on Sinu edu moto? Ära lase kellelgi ennast defineerida, oled täpselt see, kes sa olla tahad.

 

Millist raamatut soovitad igal EBSikal lugeda? John Fowles’i “Liblikapüüdja”.

 

Millega Sa tööalaselt tegeled? Koos kursavenna ja hea sõbra Indrek Jõega asutasime ettevõtte Nobenaps OÜ, mille tegevusvaldkonnaks on maitsestatud maheviina hulgimüük. Firma asutamiseks sain palju julgustust ja toetust just EBSist. Meie esiktoode on Eesti esimene mustasõstra-piparmündi maheviin. Naudin ettevõtte omamise puhul seda, et olen ise enda tööandja ja saan kohandada oma tööd nii, et ei pea lauljakarjääri jätma. See annab teatava vabaduse, kuid samas tekitab minu töö minus meeldivat hasarti ja mõnikord võib juhtuda, et on keeruline kontorist ära minna ja töö mõtted peast visata.

 

Miks valisid õpinguteks just EBSi? Valisin EBSi, kuna seal õpetatakse sellist eriala nagu Loomeettevõtlus, mis pakkus mulle väga huvi. Olles tulnud H. Elleri nimelisest muusikakoolist jazzvokaali erialalt, tundus väga oluline õppida tundma ka loomealade teisi olulisi külgi.

 

Mis on olulisim, mille EBSist enda jaoks kaasa said? EBSi sisekeskkond on väga toetav just ettevõtlusega alustamise juures. Ettevõtte alustamine nõuab kõige suuremat pingutust ja input’i loomulikult asjaarmastajatelt ehk loojatelt, kuid saan öelda, et EBSist saime palju julgustust esimeseks sammuks.

 

Millisele inimesele on EBS mõeldud? EBS on mõeldud ükskõik millise eriala või huviga ettevõtlikule inimesele. Mina arvan, et väga oluline on osata oma annet, hobi, huvi, ideid kasulikult ja jätkusuutlikult teostada ning siduda.

 

Millise soovituse annaksid kaasa praegustele EBSikatele? Jää iseendaks ja tee asju, mis sind algul hirmutavad. Need kogemused õpetavad kõige rohkem nii enda kui ka teiste kohta. Enamus vajalikke teadmisi tulevad elust enesest ja koolist pead kaasa võtma analüüsivõime ja oskuse ennetada.