Karita Sall

karita_port_web.jpg

 

Nimi: Karita Sall
Lõpetatud eriala: Turundus ja kommunikatsioon
Saadud kraad: MBA
Lõpetamise aasta: 2007
Praegune töökoht: Kommunikatsioonibüroo JLP
Amet: Tegevjuht ja partner

 

Kelleks soovisid suureks kasvades saada? Näitlejaks.

 

Milline on Sinu edu moto? Iga asi on millekski hea – nii võidud, aga ka kaotused (kuigi me ei pruugi seda kohe mõista).

 

Millist raamatut soovitad igal EBSikal lugeda? Simon Sinek “Start with Why: How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action”.

 

Millega Sa tööalaselt tegeled? Olen Eesti ühe kõige ägedama kommunikatsioonibüroo konsultant, koolitaja ning partner. Koos oma meeskonnaga teeme tööd sellistele säravatele organisatsioonidele nagu näiteks TransferWise, Testlio, Okupatsioonidemuuseum, Laulupidu, Ajujahi konkurss jt ning aitame neil oma lugu rääkida nii Eestis kui ka mujal maailmas. Erinevas valdkonnas tegutsevate klientidega töötades püsib vaim värske ning töö on põnev ja mõnusalt väljakutseid pakkuv.

 

Miks valisid õpinguteks just EBSi? Ma valisin EBSi, kuna mulle meeldis selle ülikooli poolt pakutud ainete valik ning võimalus kombineerida õppeprogrammi erinevaid valdkondi – juhtimine, finantsarvestus, raamatupidamine, turundus jm. Kuna läbisin magistriprogrammi töö kõrvalt, siis said ka õppekorraldus reedeti ja nädalavahetusel asukohaga Tallinnas logistiliselt sobivaks valikuks. 

 

Mis on olulisim, mille EBSist enda jaoks kaasa said? EBSist sain hea tervikpildi ettevõtluse toimimisest ning mõistmise, kuidas erinevad tükid suurde pilti kokku sobituvad. Samuti julguse tegeleda ettevõtlusega ja mitte karta ebaõnnestuda. Ilma kaotusteta ei osata võite piisavalt hinnata.

 

Millisele inimesele on EBS mõeldud? Mina õppisin magistriprogrammis, mis oli mõeldud tudengitele, kellel ei olnud varasematest õpingutest majandustausta. Meile kursusel oli nii võõrkeele filolooge nagu mina, aga ka raamatukoguhoidjaid, matemaatikuid, energeetikuid, insenere ja teiste erialade esindajaid. EBS suutis pakkuda mitmekülgset programmi, kust meil kõigil oli midagi uut õppida ning kogemusi vahetada. 

 

Millise soovituse annaksid kaasa praegustele EBSikatele? EBS pakub suurepäraseid võimalusi luua omale hea kontaktvõrgustik nii kaastudengite kui ka õppejõudude kaudu. Samuti julgustaksin tudengeid proovima ise ettevõtlusega algust teha - selleks saab EBSist kõik vajalikud oskused.