Kui ettevõttel ei ole palju raha, siis on võimalik tulemusi mõjutada ka tugeva organisatsioonikultuuriga

Irene Metsis, Annette Kirotar, Taavi Kotka
Trendilooja või trendijärgija?
5. detsembril vahetasid EBSi stuudios personalijuhtimise viimaste trendide osas mõtteid personalijuhi arenguprogrammi juhtivõppejõud Irene Metsis, personalijuhi arenguprogrammi 24. lennus osaleja, pangandusplatvormi Tuum personalijuht Annette Kirotar ja iduprojekti Koos kaasasutaja Taavi Kotka.

Oldi ühel meelel, et Eesti personalimaastikul väga uute mõtetega välja tulemist on pigem vähe. Mõjutus tuleb ikkagi väljapoolt ja tuleb hetkeolukorra pealt. Ollakse lahenduste elluviimisel eestvedajad, aga julgust ise mõnd uut algatust luua on vähe.

Annette Kirotar sõnas: „Inimesed on muutunud juhtimises teadlikumaks. Nende ootused juhtimisele on tõusnud ja juhilt peabki nõudma. Töö iseloom on muutunud, loovat, mõtlevat tööd on rohkem.  Me teame juhtimisest ja me teame inimesest tunduvalt rohkem kui varem – seetõttu nõuamegi rohkem“.  

Personalijuhilt ootavad nii töötajad kui omanikud eelkõige ausust - kui mõni juht ei sobi juhiks, siis personalijuhil on kohustus sellest omanikele teada anda isegi oma töökohaga riskides. „Kõige hullem on see, kui sa teed tööd selliselt, et sa tead, et see on vale“, olid stuudiokülalised ühisel arvamusel.

Taavi Kotka: „Ärisid ehitatakse mitte enam investorite ja töötajatega, vaid kogukonnaga koos. Kusjuures eesmärgil, et kogukond saab kasvust osa. Aga kuidas kogukonna abil ehitada uusi ärimudeleid? Ja kuidas igast inimesest teha kaasomanik?“
Saates tuli juttu ka kaugtöö võludest ja valudest, talendirändest ning organisatsioonikultuuri alustaladest.

Kuula/vaata saadet siit: https://youtube.com/watch?v=MKBpvYIoAAY&feature=shares
Loe programmi kohta siit: Personalijuhtimise arenguprogramm | EBS