Mailiis Ploomann

Mailiis Ploomann

Mailiis Ploomann

Elisa Eesti erakliendiüksuse juht, juhatuse liige
Lühitutvustus
  1. Mailiis Ploomann on Elisa Eesti erakliendiüksuse juht ja juhatuse liige, kes on eraklientidele suunatud tooteid ning teenuseid juhtinud juba aastast 2009. Päris alguses tootejuhina, hiljem osakonna juhina, 2018. aastast juhtides telekomiteenuste valdkonda, mis vastutab ~100 miljoni euro suuruse käibega portfelli eest ning 2021. aastast juhtides tervet eraklientidele suunatud äriüksust (digitaalsetest meelelahutusteenustest kuni klienditeeninduse ning kommunikatsiooniärini).

Tulenevalt Elisa kui ettevõtte omapärast, on suur osa juhtimiskogemusest omandatud just võimuta juhtimise ehk maatriksjuhina, mis on andnud võrratult väärtuslikud tööriistad ka enda meeskonna juhtimisel. Kokku on telekomiteenuste valdkonnas erinevaid tiime (ja tiimijuhte) 9, kokku inimesi 50 ringis ning vastutusalad varieeruvad teenuste ja seadmete elukaare juhtimisest kuni oma seadmehoolduse jaeketini (Fonum) ning tasulise klienditeeninduseni (Tasuline Tehniline Tugi). Kõige nooremaks tooteperekonnaks lisandus 2017. aastal tehisintellekti praktilise rakendamise koordineerimine üle terve ettevõtte, mille kõige tuntumaks väljundiks on teenindusrobot Annika.

Tootejuhtimise kui valdkonna igapäevasteks töövahenditeks on kõik klassikalise turundusmiksi komponendid, ent lisaks sellele on Mailiisi kogemustepagasisse ajajooksul kogunenud tuhandeid tunde sisekoolitajana (omades ka DISCi konsultandi sertifikaati), start-upidele mentoriks olemist ning mitmete aastate ettevõtte strateegiatöö koostöös vedamist.

 

Viimased aastad on Mailiis pühendanud lisaks põhitööle just juhtide koolitamisele ja nõustamisele ning 2021. aasta alguses said praktilised näpunäiteid juhi tööriistadest kokku kogutud ka raamatusse „Juhi esimene käik“, mille leiab Elisa Raamatu keskkonnast

 

LinkedIn