Marika Raiski

Marika Raiski

Marika Raiski

EBS Executive Education koostööpartner&koolitaja
Lühitutvustus

Marika Raiski on Elisa Eesti AS suhtekorralduse valdkonna juht ja sise-coach

LinkedIn

 

Marika Raiski on Elisas töötanud üle 12 aasta suhtekorralduse valdkonna juhi ja sise-coach´ina. Esimesest tööpäevast alates on ta Elisas aidanud luua ja ellu viia aasta-aastalt uuenevat üle-ettevõttelist strateegiat. Tulemuslikult on toetanud Elisa kuvandi kasvu läbi suhtekorralduse valdkonna tegevuste. Tänu sellele on Elisa tuntud tarkade tööviiside eestvedajana ja see on teinud ettevõttest ühe ihaldusväärseima tööpakkuja Eesti tööturul. Aastal 2020 valiti Elisa Unistuste Tööandjaks ning aastal 2019 CV Online Top of Mind ehk ihaldusväärseimaks tööandjaks.

 

Juhina usub siiralt sellesse, et üksi saavutad palju, kuid koos tiimiga liigutad mägesid. Viimase viie aasta jooksul on väga süstemaatiliselt tegelenud enda juhtimisoskuste edendamise ning coachiva juhtimisstiili omandamisega. Lõpetanud EBS-is juhtimis-coaching´u koolituse ja omandanud ICF coach´i sertifikaadi. Töötab Elisas juhtidele ka sise-coach´ina. Tema missiooniks on edendada juhtimiskultuuri Eestis ning aidata kasvada juhtidel liidriteks, kellele kõik tiimiliikmed soovivad kinnisilmi järgneda.

 

Kaugtöötamise ja virtuaalsete tiimide juhtimisega on kokku puutunud üle kuue aasta. See tähendab aja-, koha ja töövahendite sõltumatust. Elisas juurutatud tööviisiks on veendumus, et tööd saab teha igalt poolt, on see siis kodukontor või mõni põnev välisriik. Süstemaatiline kaugtööd harjutamine tegi Elisale kui ettevõttele ülemineku käesoleva aasta eriolukorrale kordades lihtsamaks. Kontorirahva ehk tagatoa jaoks oli eemalt töötamine igapäevane harjumus. Kuni kriisi hetkeni ei kujutatud ette, et eemalt saavad töötada Elisa esinduste (poodide), kõik teeninduse ja telemüügi töötajad. Tuli välja, et ka see on väga võimalik ja tulemuslik töövorm.

 

Kuidas siis ikkagi juhtida virtuaalseid meeskondi?