Ott Pärna, PhD

Ott Pärna

Ott Pärna, PhD

EBS Executive Education koostööpartner&koolitaja
Lühitutvustus

Ott Pärna, PhD, ettevõtja, majandusekspert ja spordiaktivist

Linkedin

 

Ott Pärna, PhD on ettevõtja, majandusekspert ja spordiaktivist. Ott veab eest tulevikuseire ja arendusettevõtet ESTCORP (www.estcorp.eu) ja ehitab rahvusvahelist spordivabatahtlike liikumist SCULT (www.scult.com, www.scult.org).

 

Ott Pärna on olnud mitmete ühiskondlike algatuste eestvedaja, Eesti Arengufondi ja riskikapitalifirma SmartCap juht ning osalenud MTÜ FinanceEstonia, Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni EstVCA ning Tallinna Teaduspargi TEHNOPOL käimalükkamisel. Ott on olnud Ettevõtlike Noorte Koja JCI Tallinn president ja liige ning ta osaleb aktiivselt Teeme Ära Maailmakoristuse nõukoja töös.

 

Ott on tunnustatud esineja ja lektor rahvusvahelistel konverentsidel ning ülikoolides. Ta on juhtinud Kuku raadio populaarset majandussaadet BUUM ning koostanud Kutsekojale OSKA raporti “Töö ja oskused 2025”, mis käsitleb töötamist mõjutavaid tulevikutrende maailmas ning analüüsib nende mõju Eesti tööturule. Hariduse ja teaduse valdkonna vaatevinklist osaleb Ott Haridusministri Digipöörde Nõukojas, samuti on ta aidanud mitmeid üldhariduskoole, näiteks Tallinna 21. Kooli ning Viimsi Kooli, arengukavade koostamisel ning löönud eksperdina kaasa Tallinna Tehnikaülikooli TalTech rahvusvahelisel välishindamisel. Pärna valitsemise alaste viimaste tööde hulka kuuluvad Tallinna Linnavalitsuse strateegiaüksuse loomise taustaanalüüsi ja käivitusplaani koostamine, edukas Tallinna kandideerimisdokumentatsiooni koostamine European Capital of Innovation Award 2017 konkursile ning välismajanduspoliitika alane Vabariigi Valitsuse, Riigikantselei ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi nõustamine.

 

Ott on Tartu Ülikooli majandusdoktor ja tema doktoritöö keskendus tehnoloogilisele innovatsioonile avalikus sektoris (https://dspace.ut.ee/handle/10062/44543). Tal on MPhil kraad Sussex’i Ülikooli teadus- ja tehnoloogiapoliitika ning innovatsioonijuhtimise uurimiskeskusest SPRU, PostgraduateDiploma Lõuna-Taani Ülikooli majandusteaduskonnast, Diploma in Global Leadership and Governance Singapuri Ülikooli Lee KuanYew School of PublicPolicy’st ja MPA Tallinna Tehnikaülikoolist TalTech. Ott Pärna on elanud ja õppinud Taanis, Suurbritannias, Soomes ning Singapuris.

 

Avaliku sektori töökogemus - Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (tehnoloogia- ja innovatsioonipoliitika ekspert); Tallinna Teaduspark Tehnopol SA (nõukogu liige, asutamise ettevalmistaja); Eesti Arengufond (juhatuse esimees, käivitaja), SmartCap AS (juhatuse liige, käivitaja); Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuur (abipolitseinik).