Tervishoiu valdkonna juhi arenguprogramm

Tervishoius tähtsustakse aina enam juhtimisoskusi ja inimeste motiveerimise oskust. 

Edukas juhtimine nõuab tänapäeval palju rohkem kui lihtsalt valdkonna teadmiste rakendamist; juhtidel tuleb pidevalt kohaneda tehnoloogiliste, psühholoogiliste ja sotsiaalsete muutustega ning arendada endas innovatsiooni ja juhtimisvõimekust.
Kui sa veel ei tunne end juhirollis nagu kala vees, tasub osaleda EBS-i tervishoiuvaldkonna juhi arenguprogrammis, kus ühendatakse tervishoiujuhtimise teoreetilised põhitõed valdkonna parimate praktikute kogemustega.
Nii nagu meditsiin on teadus ja  tervishoid suur keeruline süsteem, on juhtimine valdkond, kus oskuste ja teadmiste  süsteemne arendamine on oluline ning heaks juhiks on vaja  õppida ja  teadlikult areneda. Nagu arstidel ja õdedel on tööriistad patsientide ravimiseks, on ka juhtidel oma tööriistad, mis hoiavad organisatsiooni koos, meeskonnad tulemuslikud ja inimesed tööõnnelikud.

 

11. veebruaril kl 16.00 toimub Tervishoiu valdkonna juhi arenguprogrammi infotund "Organisatsiooni kultuuri arendamine tervishoiu organisatsioonis. Peamised väljakutsed." Stuudios arutavad põletaval teemal programmijuht Ester Eomois, Priit Tohver (PERH Kvaliteediteenistuse juhataja) ja Õnne Bartoševitš (Karelli Kiirabi juhatuse liige). Infotund toimub Zoomis, registeeri SIIN.

 

Mis on arenguprogrammi suurim väärtus?
Viis kuud kestvast arenguprogrammist saad tervishoiu- ja meditsiinivaldkonna juhile vajalikud juhtimisteadmised praktilised tööriistad. Sinuga jagavad oma teadmisi nii EBSi õppejõud kui ka paarkümmend tervishoiu tipptegijat avalikust ja erasektorist.
Programmi juhtõppejõud Ester Eomois nendib, et sageli teevad tervishoiujuhid inimeste juhtimise tööd muude tegevuste kõrvalt. „Tähtsamale kohale seatakse erialane töö ja protsesside juhtimine, kuid inimeste motiveerimist, kaasamist, tagasisidestamist, meeskonnakultuuri loomist ja hoidmist ei nähta omaette ülesandena. See aga on juhitöös väga oluline ja eelmainitud teadmisi programmis omandataksegi.“ 
 
Tähtis on ka muutuste juhtimine ja nendega kohanemine – ilmekad näited on 2020. aasta kevadel alanud tervisekriis ja poolteist aastat hiljem vallandunud majanduskriis.  Ester Eomois: „Pidevate muutuste tõttu on tervishoiuorganisatsioonid kogu aeg stressis. Me anname programmis osalejatele tööriistad muutuste elluviimiseks ja nendega kohanemiseks, nii et muutused ei tooks automaatselt kaasa stressiolukordi.“ 
 

Mis kasu saab sinu organisatsioon?

Juhtidel ja juhtimiskvaliteedil on uue aja tervishoiusüsteemi ja -teenuste arendamisel kriitiline tähtsus. Reeglina kasvavad meditsiini- ja tervishoiuorganisatsioonide juhid välja organisatsiooni parimate spetsialistide hulgast. See tähendab, et värsketel juhtidel on küll suurepärane erialateadmiste pagas, kuid pole inimeste juhtimiseks vajalikke spetsiifilisi teadmisi ja kogemusi. Tervishoiuvaldkonna arenguprogrammi edukas lõpetanu teadvustab inimeste juhtimise olulisust. Seega saab sinu organisatsioon parema ja teadlikuma juhi võrra rikkamaks ning paraneb ka organisatsiooni juhtimiskvaliteet. 

 

Kellega koos õpid?

Arenguprogrammis osalejatel on tervishoiu- või meditsiinialane haridus ja tavaliselt töötavad nad kas suurte organisatsioonide keskastme juhtidena või väiksemate ettevõtete tippjuhtidena. Seega ühendab 12-liikmelist õppurite rühma asjaolu, et kõigil on juhtida nii oma valdkond kui ka meeskond. Õppetöö käigus osaled loengutel ja aruteludel ning teed juhtumianalüüse, samuti teed iseseisvat tööd. Omaette väärtus on kursusekaaslaste omavaheline kogemuste jagamine, mille käigus saad aimu eri organisatsioonides kasutatavatest praktikatest ja jagad enda omi.

 

Õpiväljundid:

  • teadvustab inimeste juhtimise olulisust ja on eneseteadlikum juht; oskab analüüsida juhtimiskompetentse ning erinevaid juhtimisstiile;
  • teab, kuidas mõjutab majanduskeskkond tervishoiu- ja meditsiinivaldkonna ettevõtete strateegiate loomist  ja oskab seda panna oma ettevõtte konteksti;
  • mõistab luua, juhtida ja motiveerida tippspetsialistidest koosnevat meeskonda;
  • oskab arendada sisekommunikatsiooni ja partnerlussuhteid;
  • oskab muutusi planeerida ja neid ellu viia; teab luua või uuendada tervishoiuteenuseid, sh kasutades teenusekeskse disaini tööriistu;
  • mõistab, mis on oluline juhtimisotsuste tegemisel finantsandmete põhjal;
  • tunneb tervishoiuregulatsioone ja oskab olulisi regulatsioone andmebaasidest leida ja kasutada. 

 

Jah, soovin osaleda

 

Programmi teostamisel pannakse suurt rõhku praktikute kogemuste ärakasutamisele, kaasates koolituse läbiviijatena tunnustatud ja edukaid meditsiini ja tervishoiu valdkonna juhte ning eksperte. Sel aastal on lisandunud koolitajatena mitmed tuntud ja tunnustatud valdkonna praktikud. Plaanis on minna külla tervishoiuorganisatsioonile, et oma silmaga näha, kuidas eduni jõuda. 
 
Osalejale väljastatakse tunnistus juhul, kui koolituse käigus hinnati õpiväljundite saavutatust ja isik saavutas kõik õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundid.
Osalejale väljastatakse tõend juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.
 

Arenguprogrammi läbides on võimalik saada 4 EAP õppemahuga kursuse läbimise kohta tunnistus. Ainepunktide märke saamiseks on vajalik osaleda kõikides auditoorsetes tundides ja esitada kursuse lõpus kodutöö.

Registreeru esimesel võimalusel, osalejate arv on piiratud!

Moodulid ja ajakava

Tervishoiu valdkonna juhi arenguprogrammi kestuseks on 5 kuud, igal kuul toimub üks kahepäevane moodul. Auditoorne õppemaht on 80 akadeemilist tundi, millele lisandub iseseisva töö aeg.

Koolituspäevade kestus on 09.30-16.45.
9. lend alustab oktoobris 2025, teemad ja lektorid võivad täpsustuda. 

 

toimumisaeg

mooduli teemad

koolitajad

14.-15.10.2025

I moodul: Tervishoid ja strateegia

 

 
  • Eesti tervishoiu arengusuunad riigi vaates
  • Tulevikustsenaariumid ja innovatsioon tervishoius.
  • Tervishoiu juhtimine ja rahastamise mudelid.
  • Organisatsiooni strateegia ja konkurentsivõime.
  • Strateegia – alustalad ja strateegia loomine. 
  • Juhi roll strateegia kujundamisel ja muutuste elluviimisel. 

Ester Eomois

Hannes Danilov

Veiko Paalma

Eero Merilind

Maivi Parv/ Rain Laane

18.-19.11.2025

II moodul: Juhtimine, töötajate motiveerimine ja organisatsioon muutustes

 

 
  • Tervishoiu valdkonnas juhtimisstrateegiate loomine ja rakendamine.
  • Juhtimiskompetentsid. Juhtimisstiilid.
  • Organisatsiooni kultuuri arendamine. Peamised väljakutsed 
  • Liidriks olemise kunst ja selleks kasvamine. Kaasamine.
  • Spetsialistidest koosneva organisatsiooni arendamine.
  • Tippspetsialistide motiveerimine.
  • Rahalised- ja mitterahalised kompensatsioonimehhanismid.
  • Muutuste juhtimine organisatsioonis.

Ester Eomois

Piret Masso

Priit Tohver

09.-10.12.2025

III moodul: Innovatsioon. Teenuste kvaliteet ja mõõtmine. Teenuste arendus

 

 
  • Innovatsioon tervishoius. Tulevikumõtlemine.
  • Teenuste arendamine disainjuhtimise abil, teenusprotsesside juhtimine ja efektiivistamine tervishoiu ettevõttes. Raviteekondade loomine.
  • Meditsiiniteenuse arendamine erakliinikus, digiteenuse käivitamine, kogemusnäited Eestist ja Soomest.
  • Teenuste kvaliteedi juhtimise mudelid ja kvaliteedi kontroll. 
  • Teenindusmeeskonna loomine ja arendamine.

Andreas Abel

Eva Paalma

Katre Zirel

Madeleine Tults

20.-21.01.2026

IV moodul: Õiguslik regulatsioon tervishoius. Meditsiini eetika. Tehisintellekti kasutamine juhi töölaual.

 

 
  • Õiglus ja ressursside jaotumine, patsientide õigused ja tervishoiuteenuse osutaja roll. Eetilised normid tervishoius.
  • Õiguslik regulatsioon tervishoius.
  • Tehisintellekti kasutamise tööriistad juhi igapäevatöös.
  • Meditsiini eetika.

Aime Keis

Ants Nõmper

Kristiina Tuisk

Jarmo Tuisk

17.-18.02.2026

V moodul: Tervishoiu kommunikatsioon. Suhtlemine meediaga ja organisatsiooni sees

 

 
  • Tervishoiuteenused ja turunduskommunikatsioon.
  • Meedia olemus. Suhtlemine meedias ja meediaga. 
  • Avaliku arvamuse kujundamine ja patsientide ja huvigruppide teadlikkuse tõstmine.
  • Sisekommunikatsioon tervishoiuvaldkonna organisatsioonis. Suhtlemine juhina organisatsiooni sees.
  • Osalejate juhi arengukavade esitlus ja arutelu 

 

Aive Hiiepuu

Ester Eomois

Inge Suder

Gerly Kedelauk

 

* Koolituse korraldajad jätavad endale õiguse viia programmis sisse muudatusi, arvestades rühma koosseisu, et
tagada parimat võimalikku kvaliteeti.

Osavõtutasu ja registreerumine

Investeering

Kursuse osavõtutasu: 3 200 EUR + KM

Varajane registreeruja: 2 960 EUR + KM kehtib kuni 30.06.2025. 
Hind sisaldab digitaalseid õppematerjale ja kohvipause.

 

* Kolme osaleja registreerumisel ühest ettevõttest kehtib soodustus 10%.

 

NB! Estonian Business School koolitusi ja arenguprogramme korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele. Virtuaalõppe puhul kasutame virtuaalõppe keskkonda Canvas. Canvas on kaasaegne, lihtsasti kasutatav pilvepõhine platvorm, mis on kasutusel paljudes maailma tippülikoolides ning mis toetab interaktiivseid õpetamis- ja õppimismeetodeid.

 

Registreerumistingimused leiad SIIT

 

Jah, soovin osaleda ja registreerun siin

Koolitajad

Tervishoiu valdkonna juhi arenguprogrammi juhtivõppejõud on Ester Eomois, EBSi õppejõud, juhtimiskonsultant, rahvusvahelise kogemusega meditsiinivaldkonna juhtimises (Tamro Eesti OÜ). Apteegiketi Südameapteek üks alusepanijatest. Koroona ajal käivitas Ester Eestis rahvusvahelise ambitsiooniga Viveo Health terviselahendust.  Nõustanud mitmeid tervishoiuvaldkonna organisatsioone juhtimiskvaliteedi, teenusprotsesside efektiivistamise ja strateegia alal. 

 

Programmis õpetavad EBSi parimad õppejõud ning igal koolituspäeval oleme kutsunud oma kogemusi jagama tervishoiu/meditsiini valdkonna kogemustega praktikud.

 

EBSi tunnustatud õppejõud:

Ester Eomois, EBSi õppejõud, juhtimiskonsultant, pikaajalise kogemusega meditsiinivaldkonna ettevõtetes.

Piret Masso, EBSi personalijuhtimise õppejõud.

Kristiina Tuisk, AI koolitaja ja konsultant

Jarmo Tuisk, AI strateegia ja tootearenduse ekspert

 

Tervishoiu valdkonna ja oma eriala tipptegijad:

Aive Hiiepuu, PR Concept partner.

Aime Keis, Tartu Ülikooli õppejõud, endine Ida-Viru Keskhaigla ülemarst.

Andreas Abel, Meliva meditsiinijuht.

Ants Nõmper, Ellex Raidla Advokaadibüroo OÜ juhtivpartner, meditsiiniõiguse ekspert.

Eero Merilind, meditsiinidoktor, riigikogu liige, Eesti Tervise Fondi juhataja ja perearst.

Eva Paalma, teenusejuht, Raviteenuste osakond, Tervisekassa.

Gerly Kedelauk, kommunikatsiooni ekspert

Hannes Danilov, tervishoiuvaldkonna ekspert, endine Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige.

Inge Suder, Ida-Tallinna Keskhaigla turundus-ja kommunikatsiooni juht.

Katre Zirel, Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA õendusdirektor.

Madeleine Tults, Eesti Tuleviku-uuringute Instituut meetodijuht.

Maivi Parv, Tervisekassa juhatuse liige.

Priit Tohver, PERH kestliku arengu teenistuse juhataja.

Rain Laane, Tervisekassa juhatuse esimees.

Veiko Paalma, strateegilise juhtimise konsultant, EBSi külalislektor.

 

 

Võta meiega ühendust

Kontaktid

Estonian Business School SA

E-post: koolitus@ebs.ee

Telefon: +372 665 1323 

Aadress: A. Lauteri 3, IV korrus, 10114 Tallinn, Eesti