EBSi suvekool toimus juba teist korda. Sel aastal leidis see aset 15.-18. augustil Tallinnas ja 19. augustil EBSi Helsingi ülikoolilinnakus. Suvekooli fookuse ajendiks oli arusaam, et digimaailma ja rohemajanduse arengud saavad toimuda ainult koos fundamentaalsete muudatustega ärimudelites.
Viie päeva jooksul jagasid suurepärased esinejad, tudengid ja osalejad eri riikidest üle maailma oma ideid, vaatenurki ja teadmisi. „Suvekool on suurepärane näide sellest, kuidas EBS panustab Eesti hariduse rikastamisse, tuues Eestisse nii õppureid kui ka eksperte kogu maailmast,“ märgib EBSi rektor ja poliitökonoomia professor Meelis Kitsing.
Kitsing lisab, et EBSi suvekool panustab otseselt ühiskonna ees seisvate digitaliseerimise ja kestva arenguga seotud väljakutsete lahendamisse kaasates parimaid Eesti ja rahvusvahelisi eksperte ning motiveerides õppureid välja pakkuma uusi ideid.
Suvekool toimus esmakordselt eelmisel aastal, kui Covidi tõttu valitses maailmas suur ebakindlus. „Tänavu on huvi suvekooli vastu mitmekordistunud – ja seda hoolimata Venemaa invasioonist Ukrainas,” sõnab Kitsing. "Oleme jõudsalt teel selle poole, et muuta see üritus EBS-is suviseks traditsiooniks, pakkudes tulevastele juhtidele platvormi koguda ja oma ideid ellu viia."
Aitäh suurepärase nädala eest!
„See on olnud suurepärane kogemus kõigile, kellega oleme vestelnud,“ kommenteerib suvekooli kaasdirektor, EBSi õppejõud ja Johns Hopkinsi ülikooli energiaökonoomika lektor, Anna Broughel.
Seda näitas ka osalejate tagasiside - üldist rahulolu üritusega hinnati 6,51 punktiga 7-st, üldist korraldust 6,55-ga. Enamik osalejaid (6,45 punkti) soovitaksid EBSi suvekooli ka sõbrale.
„Start-up Wise’i sessioon oli suurepärane – oleks võinud olla ka kolmas esitlus! See näitas Eesti ühiskonna innovaatilisust kogu oma eheduses,” kommenteerib üks osalejaist.
"Aitäh selle nädala eest! Kindlasti soovitan seda ka teistele kaasõpilastele!” märgib teine.
“Suurepärane meeskond! Suurepärane korraldus! Suured tänud!"
EBSi suvekooli positiivse mõjuna nimetati mu hulgas suhtlemist teiste üliõpilastega ja teaduslikku vaadet. "Ei oodanud ärikoolist teaduslikku teemakäsitlust, see oli tõesti huvitav!"
Ürituse ühe suurima väärtusena mainiti kaasahaaravaid esinejaid. Parimaks hinnati osalejate tagasisides Catherine Tanneau, ICF for Professional coaches juhatuse esimees. Tema ettekanne Sustainable, Purposeful and Compassionate Leadership for the Post-COVID World sai seitsmest võimalikust punktist 6,27.
Teiseks tuli Dawud Ansari Saksamaa Rahvusvaheliste ja Julgeolekuasjade Instituudist (German Institute for International and Security Affairs) ettekandega Hydrogen Futures and Geopolitics (6,12 punkti). Kolmandat kohta jagasid Dawud Ansari teine ettekanne Energy Access, and Conflict ning Marko Viiding Vindr Balticust, kes analüüsis teemat Harnessing Wind Energy (mõlemad 6,09 punkti).