EBS alustas uut õppeaastat lennukate plaanidega

EBS avaaktus 2023

Estonian Business School (EBS) alustas uut akadeemilist õppeaastat meeleoluka avaaktusega. 
Traditsioone järgides kõlas esmalt Eesti Vabariigi hümn ning kaunid laulud EBS Kammerkoori esituses. Seejärel said sõna gümnaasiumi direktor ning ülikooli rektor, kraadiõppe programmide- ja täiendõppe juhid. Tulemusi, visiooni ja eesmärke jagas EBS kantsler Mart Habakuk.
Tunnustati ka eelmise õppeaasta silmapaistvamaid õppejõude.

 

EBSis alustab algaval õppeaastal õpinguid üle 300 bakalaureuse- ja magistritudengi, lisaks rekordarv doktoriõppes. Äreva välispoliitilise olukorra tõttu on veidi väiksem sel korral välistudengite osakaal, ent üldjoontes tõdeb EBS sel aastal taaskord rõõmustavalt suurt huvi EBSI õppima asumise vastu.

 

Bakalaureuseõppes on sel aastal kõige populaarsem õppekava Ettevõtlus ja ärijuhtimine ning seda just sessioonõppena. Sessioonõppe eelis on võimalus ühendada õppimine töötamisega. Suhteliselt uus õppekava – Mõjuettevõtlus on jätkuvalt populaarsust kogunud just tänu oma praktilise suunitlusele ja alustab oma 4. aastat rekordarvu tudengitega. 

 

Magistriõppeprogrammidest on populaarseim ja eelistatuim MBA õppekava. Uudsena käesolevast õppeaastast pakub EBS magistriõppes MA topeltdiplomi omandamise võimalust koostöös Liège’i ülikooliga. See tähendab esimesel aastal õpet EBSis ning teisel aastal Belgias, Liège’is, ning selle läbimine annab diplomi korraga kahest ülikoolist. Samuti pakub EBS võimalust omandada magistrikraad valitud spetsialiseerumissuunal vaid ühe aastaga kokku lausa kolme magistriõppeprogrammis. 

 

Rõõm on tõdeda, et rekordarv sisseastujaid on sel aastal ka doktoriõppes, kus spetsialiseerumise vaates on senisest tugevamat huvi tunda just digitaliseerumise ja jätkusuutlikkuse vastu.

 

Liina Reimann, bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilaskogemuse juht:Meil on siiralt hea meel suure arvu sisseastujate üle. Ettevõtlussuunalised õppekavad on jätkuvalt populaarsed ning seda nii eesti kui inglise keeles. Sel aastal täheldasime sisseastumisvestluste keskmisest kõrgemaid tulemusi ning kandidaatide väga selget visiooni ja teadlikku valikut – EBSi tulevased tudengid on ambitsioonikad, ettevõtlikud ja lennukate ideedega.“

 

EBSi rektor Meelis Kitsing võttis sõnades kokku uue aasta eesmärgid: “ Võime uhkust tunda suure huvi üle EBSi õppima asumise vastu ning tudengite jätkuvalt positiivsete hinnangute üle ülikooli kvaliteedile. EBSi peamiseks prioriteediks jääb pakkuda kõrgel tasemel äriharidust ja ettevõtlusteadmisi. Jätkame teadlikult nii organisatsioonisiseselt kui koos tudengitega kasvule ja vastutustundlikkusele suunatud kogukonna loomist. Eriliseks teeb alanud kooliaasta see, et detsembris 2023 tähistab EBS juba oma 35. juubeliaastat. Soovin kogu kooliperele innustavat ja edukat uut aastat.“

 

Akadeemilise aasta 2022/2023 tagasivaates said auhinnatud järgmised õppejõud:

Parim eriala õppejõud bakalaureuseõppes: vanemlektor Heikki Päeva 
Parim õppejõud magistriõppes: nooremteadur Piret Masso 
Parim külalisõppejõud: külalislektor Anu Ruul 
Parim õppejõud teadus- ja arendusvaldkonnas: professor Kaire Põder 
Kõige rahvusvahelisem õppejõud: lektor, magistriõppe juht Jim Seltenrijch
Parim nanokraad: Strateegiline kommunikatsioon - nooremteadur Richard Scott Abel, abiprofessor Katri Kerem, külalislektor Scott Diel, nooremteadur Piret Masso

 

Säravaid ideid ja ettevõtlikku meelt uuel kooliaastal kõigile!