Introweek 2023 möödus meeleolukalt

Introweek 2023
Introweek 2023
Toredaks traditsiooniks saanud ja tudengite poolt sooja vastuvõtu leidnud Introweek toimus taas, sel aastal 28. augustist kuni 1. septembrini. Akadeemilise aasta sissejuhatusena mõeldud nädala jooksul toimus paljugi: asjalikud seminarid värsketele tudengitele, häälestamaks end õpingute lainele, tutvumised kursusekaaslaste ja õppejõududega, suhtlemine spetsiaalsetes Networking Corner’ites, mõnus ajaveetmine ühisüritustel. Seda kõike selleks, et aidata uutel EBSis alustavatel tudengitel kiiresti ja sujuvalt EBSi kogukonda sulanduda. Välistudengitele ja vahetusüliõpilastele oli kokku pandud spetsiaalne programm, et muuta neil kohanemine oma uue kodulinna ja koduriigiga võimalikult mugavaks.

"Meil on hea meel, et Introweek'i traditsioon jätkub ja aitab uutel üliõpilastel luua tähendusrikkaid tutvusi. Pärast Introweek'i on esmakursuslastel palju lihtsam oma esimest õppeaastat alustada, sest nad tunnevad, et nad on juba osa EBSi perekonnast," sõnab Liina Reimann, Introweek’i peakorraldaja.
Vastates küsimusele, mis oli selleaastasel Introweek’il uut, räägib Liina Reimann: “„Lisasime Introweeki kavasse uue seminari nimega „Meet your coursemates!“, et meie esmakursuslased saaksid lähemalt tutvuda oma tulevaste õpingukaaslastega, kellega koos nad järgmised õppeaastad klassiruumis veedavad. Lisaks kohustuslikele seminaridele ja infotundidele oli võimalik ka läbi astuda meie „Networking Cornerist“, kus olid uusi üliõpilasi ootamas EBSi üliõpilasesindus, vanemate kursuste tudengid ning õppejõud. Kuna ChatGPT pakub akadeemilises maailmas hetkel palju kõneainet, siis said meie üliõpilased võimaluse rohkem teada saada, AI tehisintellekti kohta ning kuidas saab ChatGPT nende õppeprotsessi toetada“.
Introweek algas magistritudengite jaoks tegelikult juba päev varem, 27. augustil koosolemisega Küla Villas, kus tutvustati EBSi õppekorraldust, toimus sissejuhatus ainesse Coaching and Leadership ning saadi omavahel tuttavaks. Nädala ametlik avatseremoonia toimus aga esmaspäeval, 28. augustil, mil kõik värsked tudengid esmakordselt EBSi väärikasse aulasse kogunesid. Tudengeid tervitas EBSi rektor Meelis Kitsing: “Meil on ühine missioon. See missioon on kasvule ja vastutustundlikkusele suunatud kogukonna loomine. See kogukond koosneb EBSi õppejõududest ja üliõpilastest, ning teiegi olete nüüd osa sellest. Peame silmas kasvamist nii ülikooli, meie riigi kui iga üksiku üliõpilase vaatenurgast. Vastutus on meie igapäevase tegevuse teine oluline nurgakivi. Samuti hindame kõrgelt akadeemilist vabadust - olla avatud, võtta vastu väljakutseid, pidada viljakaid arutelusid." 
Tudengitel oli võimalus osaleda viktoriinis, saada teada huvitavaid fakte EBSi kohta ja ka veidi lähemalt tundma õppida bakalaureuseõppe juhti Anto Liivatit ning magistriõppe juhti Jim Seltenrijchi. Ürituse lõpus andsid kõik üliõpilased õlg õla kõrval seistes üheskoos esmakursuslaste vande.
Taaskord toimus minikonverents EBS Inspirational Talks. Tegu on õhtupoolikuga, mis toob värskete tudengite ette EBSi vilistlased, kes jagavad oma “EBSi lugu”, räägivad oma teest ärimaailmas ning jagavad värsketele üliõpilastele väärt soovitusi, kuidas tudengiajast maksimum võtta. 
Seekord olid Introweek’i külalisteks Haver Järveoja (Ready Player Me), Karmen-Maria Kotter (Beast) ning Victoria Tääker (Kõu Mobility Group). Nende süstitavatele esinemistele järgnenud paneelarutelul kuulsid osalejad muuhulgas seda, et õppeprotsess kestab edasi ka siis, kui ülikool lõpetatud - keskmiselt panustavad paneelis osalenud vilistlased iganädalaselt uute teadmiste omandamisse 10 tundi. 
Introweek’i lõppakordiks oli meeleolukas ja lõõgastav Semester kick-off party Kinomajas, kus sai nautida Uku Suviste etteastet ning tantsida DJ Tom Lilienthali rütmis. 
Sedavõrd mitmekülgset ja rikkalikku programmi ei ole võimalik pakkuda ilma toimeka tiimita. “Tahaksin tänada kõiki Introweek’i meeskonnaliikmeid, kes tegid kõvasti tööd selle nimel, et luua meeldejääv kogemus kõigile esmakursuslastele. Lisaks tänan õppejõude ja kooliperet, kes meie esmakursuslasi soojalt vastu võtsid. Samuti, Introweek'i partnereid, kes panustasid tervituskottidesse ja tegid terve nädala jooksul Introweek'i osalejatele eripakkumisi,” on Introweek’i peakorraldaja Liina Reimann tänulik kogu tegusale korraldustiimile ja partneritele, tänu kellele see nädal igati korda läks.

 

Südamlik tere tulemast veelkord kõigile värsketele EBSikatele!

 

Introweek 2023