EBS Gümnaasiumi uusaastatervitus 2025

a
2025. aasta alguse puhul pidas EBS Gümnaasiumi direktor kõne, milles kutsus õpilasi üles kasutama eelolevaid kuid eneseanalüüsiks ja eesmärkide seadmiseks. Ta rõhutas vastutuse võtmise, suhtlemisoskuse ja positiivse kogukonna loomise olulisust, andes praktilisi soovitusi, kuidas muuta algav aasta edukaks ja tähendusrikkamaks.

EBS Gümnaasiumi direktor Kersti Uudla: „Kas olete kunagi mõelnud, et iga uus aasta on justkui puhas lõuend – võimalus visualiseerida oma unistusi ja saavutusi?

Meid ootavad ees 12 täiesti uut ja eriilmelist kuud, mis pakuvad võimalusi enese paremaks muutmiseks. Kasutage seda aega hästi ja mõtestatult, esitage endale olulisi küsimusi, mis aitavad paika panna isiklikud sihid. Mõelge: mis on teie jaoks tõeliselt tähtis? Millise ühe suure asja saavutate sel aastal? Kuidas saate enda tugevusi arendada? Need küsimused kutsuvad üles võtma vastutust ja tegema teadlikke valikuid, mis viivad edasi nii isiklikus kui ka akadeemilises arengus.“

 

Vastutuse võtmine ja enesejuhtimine

Oma kõnes rõhutas direktor vastutuse võtmise olulisust. Ta tõi näiteid igapäevaelust, kus vastutustundlikkus või selle puudumine mõjutab otseselt tulemusi. „Mis oleks, kui õpetaja unustaks tunni materjalid koju juba teist nädalat järjest või lahkuks peale kolmandat tundi juuksurisse? Seda ei juhtu, sest õpetajad on ennastjuhtivad ja vastutusteadlikud. Sama ootame ka teilt. Nähke oma rolli mitte ainult koolielus, vaid ka tulevikus töömaailmas. Vastutustundlikkus on oskus, mis avab ukse edule igas eluvaldkonnas,“ sõnas ta.

 

Suhtlemisoskuse ja korrektsuse tähtsus

Direktori sõnul ei piisa ainult teadmistest – oluline on oskus oma mõtteid selgelt ja korrektselt edasi anda. „Suhtlemisoskus pole pelgalt sõnumi sisu, vaid ka see, kuidas te seda väljendate,“ märkis ta. Direktor rõhutas, et korrektne suhtlus on lugupidamise märk ja oluline koostööoskus.

 

Emotsioonide juhtimise kunst

Kersti Uudla: „Keerulistest olukordadest rääkides ja nendega tegeledes ei tohiks lasta negatiivsetel tunnetel end halvata.“ Direktor pakkus selle asemel teistsugust lähenemist: „Ära vihasta, vaid üllatu! Kui midagi ei lähe plaanipäraselt, suhtuge sellesse uudishimu ja huumoriga.“ Ta jagas humoorika näite oma pojast, kes gümnaasiumi ajal otsustas spontaansete vandumiste asemel öelda „Heldeke!“ „Kui ketsipael katki läks või võileib kukkus põrandale, oli tema esimene reaktsioon alati: Heldeke! See väike nipp aitab hoida rahu ka kõige raskemates olukordades,“ lisas direktor.

 

Kogukonna väärtustamine ja positiivsuse jagamine

Direktor rõhutas, et kogukonna tugevus algab iga liikme positiivsetest tegudest. „Kui näete, et kellelegi tehakse liiga, ärge jääge pealtvaatajaks. Minu uks on alati avatud,“ kinnitas ta. Samuti kutsus ta üles iganädalaselt tegema vähemalt ühe väikese heateo. „Kui muud pähe ei tule, piisab ka heast sõnast. Viriseja leiab alati põhjuse viriseda, aga õnnelik inimene leiab alati põhjuse rõõmustada,“ märkis direktor, tuletades meelde, et väikestel tegudel on suur mõju.

 

2025 – võimaluste aasta

Kõne lõpus kutsus direktor õpilasi üles olema vastutustundlikud, viisakad ja abivalmid. „Austame üksteist, naeratame ja loome koos positiivse koolikeskkonna. Kui te neid põhimõtteid järgite, saabki 2025. aastast teie elu seni parim aasta,“ sõnas ta lõpetuseks.

 

Head uut alanud aastat!