EBS mälestab head kolleegi Jaan Ennulot

Jaan Ennulo
Jaan Ennulo (10. juuli 1937 – 27. veebruar 2021)
27. veebruaril lahkus meie seast emeriitdotsent Jaan Ennulo, kes töötas EBSis alates 1993. aastast.

Doktor Jaan Ennulo õpetas Estonian Business Schoolis sotsiaalpsühholoogiat ja ärialast suhtlemist. Ennulo on olnud kõrgelt hinnatud juhendajaks paljude üliõpilaste lõputöödele. Aastatel 1995−2004 juhtis ta Eesti Kõrgema Kommertskooli sotsiaalteaduste õppetooli ja aastatel 2004−2012 Estonian Business Schooli käitumisteaduste õppetooli.

  

2018. aastal nimetas Estonian Business Schooli senat Jaan Ennulo emeriitdotsendiks.

 

"Jaan Ennulo oli tudengite seas hinnatud õppejõud," sõnab turunduse ja kommunikatsiooni õppetooli juhataja professor Katri Kerem ning lisab: "Tagasisides toodi alati välja tema erudeeritust, heatahtlikku suhtumist tudengitesse, oskust näidata teoreetiliste kontseptsioonide praktilisi kasutusvõimalusi. Jaan oli õpetaja selle sõna parimas tähenduses, alati äärmiselt heatahtlik ja avatud, valmis tudengeid ära kuulama ja aitama." 

  

„On hetki, mil õigeid sõnu ei ole ja vaikus räägib sõnadest enam… Meie hea Jaan Ennulo on paljudele Estonian Business Schooli üliõpilastele, vilistlastele, kolleegidele olnud, on ja jääb Õpetajaks selle sõna kõige suuremas ja ilusamas tähenduses,“ ütleb EBSi korraline lektor Tiina Tšatšua.
 
EBSi juhtimise õppetooli professor Olav Aarna meenutab: “Jaan oli minu jaoks lisaks kolleegile ka koolivend – oleme mõlemad TTÜ vilistlased, automaatikainsenerid. Tugevate humanitaarsete huvidega inimesena haaras Jaan pärast TTÜ lõpetamist kinni võimalusest õppida Tartu Ülikoolis psühholoogiat. Sellest sai tema jaoks elukutse. Tõenäoselt aitas huvitav kooslus inseneri ja psühholoogi maailmanägemisest tal olla huvitav vestluskaaslane, õppejõud ja teadlane.“
 
Estonian Business School avaldab kaastunnet Jaan Ennulo perekonnale ja lähedastele.