Irene Metsis ja Gretel Alver: „Õpi, arene, loe!“ on põhilised märksõnad juhtimaks inimesi ja talente

Satelliit nr2
Irene Metsis, Siiri Liiva, Gretel Alver
Neljapäeval, 11. märtsil ilmuvas podcast'is on fookuses inimeste juhtimisega seotud teemad. Räägime kaugtööst, pandeemia võludest ja valudest, samuti juhi kompetentsidest uute töötajate värbamisel ja küsimuse „miks“ tähtsusest.

„Kas meil on töövõtja või tööandja juhitud turg hetkel?“ küsib saatejuht Siiri Liiva. Mõlemad saatekülalised, nii Irene Metsis kui Gretel Alver, jõuavad arutelu käigus tõdemusi, et mõlemad osapooled on teatud aspektides jõupositsioonil. Irene toob välja tõsiasja, et tehnoloogia areng ja digitaliseerimine värbamisel ja igapäevatöös on jõudnud erinevatesse sektoritesse ebaühtlaselt.
 

„Ühised väärtused ja eesmärgid on ka mittekontaktsel ajal ühisosaks kogu organisatsioonis,“ lisab Gretel Alver ja toonitab ühiste vestluste ja ühisosade rolli meeskonna ja organisatsiooni kultuuri hoidmisel kaugtööajastul. 
 

Mõlemad saatekülalised jagasid ka isiklikke soovitusi:
   
        Irene Metsis:

 • Raamatusoovitus: Rasmus Hougaard ja Jacqueline Carter „Juhi mõtteviis. Kuidas iseennast, oma inimesi ning organisatsiooni erakordsete tulemusteni juhtida“
 • Juhtimisnõuanne: Jääme inimesteks!
 • Isiklik arengueesmärk: Õppida ütlema "ei"!
    
  Gretel Alver:
   
 • Raamatusoovitus: George Kohlrieser, Susan Goldsworthy ja Duncan Coombe „Care to Dare: Unleashing Astonishing Potential Through Secure Base Leadership“
 • Juhtimisnõuanne: Kuula aktiivselt!
 • Isiklik arengueesmärk: Kuidas kõrge organiseerimisvõimega inimesena jätaksin oma ellu ruumi ka painlikkusele?

Irene Metsis on Personalijuhtide arenguprogrammi juhtivõppejõud ja omab valdkonnas pea 30aastast kogemust. Irene on lõpetanud EBSis rahvusvahelise ärijuhtimise eriala, omab praktilist juhtimiskogemust meeskonna ja ärivaldkonna juhtimisel.

 

Gretel Alver on värbamise ja personalitöö taustaga EBSi talendijuht, EBSi vilistlane ja magistritudeng. Lisaks omab Gretel Hogan Assessment sertifikaati, mis lubab Hogan teste läbi viia, tulemusi interpreteerida ning tagasisidet anda. 
 

EBSi podcast'is Satelliit kohtuvad äri ja juhtimine, inimesed ja kogemused eesmärgiga luua uut teadmust ning küsida õigeid küsimusi. Podcast'i juhib majandusajakirjanik Siiri Liiva.
  
Saateid saab kuulata Youtube'i kanalis, Spotify's ja Apple Podcasts'is.
 

Satelliidi esimeses osas, mis ilmus 4. märtsil, kohtusid Marko Rillo ja Mart Mäe, kes arutlesid tehisintellekti rolli üle meie igapäevaelus. Järgmises, 18. märtsil avaldatavas saates kohtuvad Hardo Pajula ja Henri Laupmaa ning teemaks on „Kliima – uus lugu“. Saates keskendutakse üleilmse kriisi põhjustele raamatu "Climate - a new story" autori Charles Eisensteini pilgu läbi.