EBSi suveülikoolis hoiti fookus digitaalsel tulevikul ja rohepöördel

a
EBSi suveülikool tõi 12.-16.08.2024 Tallinnasse ja Helsingisse 75 osalejat neljalt kontinendilt. Juhtimisvaldkonna tulevased juhid magistri- ja doktoriõppest ning teistest valdkondadest arutlesid innovatsiooni ning jätkusuutliku äritegevuse teemadel ning omandasid teadmised, kuidas digitaalne üleminek ja rohepööre võivad seda toetada. Juhtivate ekspertide poolt läbi viidud intensiivsed töötoad ja loengud muutsid sündmuse oluliseks platvormiks tulevastele globaalsetele liidritele.

Tallinnas ja Helsingis toimunud iga-aastane EBSi suveülikool keskendus digitaalse ülemineku ja jätkusuutlikkuse teemadele, tuues kokku 75 osalejat neljalt kontinendilt. Kutsutud esindasid mitmesuguseid riike, sealhulgas Moldovat, Šveitsi, Ukrainat, Afganistani, Belgiat, Eestit, Itaaliat, Keenat, Lõuna-Koread, Luksemburgi, Rumeeniat, Saksamaad, Soomet ja USA-d. Veebipõhiselt ühines suveülikooliga osalejad Moldovast, Ukrainast, Ugandast, Pakistanist ja Aserbaidžaanist.

 

Suveülikooli programm oli kokku pandud sooviga uurida ja kajastada digitaalse ülemineku ja rohepöörde olulisi seoseid, keskendudes eelkõige jätkusuutlikule finantseerimisele ja tehisintellekti arengutele. Intensiivsetes töötubades, loengutes ja koostööprojektides esinesid ja osalesid 20 tunnustatud esinejat mainekatest asutustest, sealhulgas Euroopa Komisjonist, Põhjamaade Investeerimispangast, Johns Hopkinsi Ülikoolist, Arizona Riiklikust Ülikoolist, PwC Helsingist, SolarSPELL-ist, Sunly-st, Utilitasest, Fermi Energiast, Startup Wise Guys-ist ja Eesti Riigikogu Arenguseire Keskusest. Ettekannete ja teemade käsitluse eesmärk oli näidata, kuidas erinevad valdkonnad võivad olla vastastikku toetavad, pakkudes praktilisi lahendusi reaalsete ärijuhtumite kaudu. Osalejatel oli võimalus tegeleda ka jätkusuutlikkuse ja digitaliseerimisega seotud kontseptuaalsete küsimustega, saades teooriat ja praktikat ühendavaid teadmisi ning oskusi.
 

Suveülikooli avakõnes rõhutas ürituse peakorraldaja, EBSi rektor Meelis Kitsing Estonian Business Schooli teadlikku fookuspõhist lähenemist: "EBSis usume, et digitaliseerimise ja jätkusuutlikkuse integreerimine konkreetsetesse ärimudelitesse on ülioluline. Me ei keskendu mitte ainult suurele pildile — vaadates EL-i ja globaalseid perspektiive, vaid ka praktilistele juhtumiuuringutele ettevõtetest üle kogu maailma (sh Eestist). Antud lähenemine kajastab meie laiemat missiooni EBSis, kus soovime ja peame oluliseks ühendada omavahel õpetamine, teadusuuringud ja investeerimistegevused, et soodustada nõnda innovatsiooni ja ettevõtlust. SToimunud suveülikool on väga ülioluline sidus- ja sotsiaalse kapitali loomisel. Seega julgustan kõiki, eriti neid, kes tulevad erinevatest rahvusvahelistest taustadest, looma kontakte, vahetama ideid ja ehitama pikaajalisi suhteid, mis aitavad neil karjääris edasi liikuda."
 

Seega pakkus EBSi suveülikool mitmekülgset programmi põhjalike teadmistega digitaliseerimise ja jätkusuutlikkuse teemadel, ent vaid toimis ka oluline platvorm väärtuslike pikaajaliste koostööni viivate rahvusvaheliste sidemete loomisel.

 

Viies EBSi rahvusvaheline suvekool digitaliseerimise ja jätkusuutlikkuse teemal toimub 11.-15. augustil 2025.

Järgmise aasta programmi olemus ja fookus on sarnane meie 2024. aasta programmile. Keskendutakse digitaalsele transformatsioonile, rohepöördele ja jätkusuutlikule finantsile ning tehisintellekti arendamisele ja kasutuselevõtule.

Peaesinejad ja põhikõnelejad kuulutatakse välja jaanuaris 2025. Loodame, et liitute meiega ka järgmisel aastal!

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust aadressil summerschool@ebs.ee.

 

EBS Summer School 2024