EBSi webinar: rohemajandamine on tänapäev, aga kas sinu ettevõte on valmis?

webinar pilt

Ettevõtte tegevuse majandamist viisil, mis arvestab planeedi ja ühiskonnaga, ootavad tänapäeval nii kliendid, rahastajad kui ka valitsused. Ettevõtete jätkusuutlikkust reguleeritakse nii rahvusvaheliselt kui ka Euroopa Liidu tasandil, kliendid tahavad üha rohkem teada, mismoodi on tootmisprotsess üles ehitatud ning ettevõtte juhtidelt eeldatakse ringmajandamise alaseid teadmisi ja õiget meelestatust. EBS Executive Educationi webinaril vahetavad nendel teemadel mõtteid professor Franjo Mlinarič Kozminski ülikoolist, LHV panga keskkonna-, sotsiaal- ja korporatiivvaldkonna (ESG) juht Ragne Maasel ning EBSi 21 sajandi juht programmijuht Siiri-Mall Musten.

 

Professor Franjo Mlinarič Kozminski ülikoolist, mida ajaleht Financial Times peab Kesk- ja Ida-Euroopa parimaks ärikooliks, nendib, et muutus äristrateegias on paljudele ettevõtetele suur väljakutse ning areng on teatud mõttes siiski iduettevõtte faasis. “Samas eristatakse üha enam keskkonna sõbralikke ja keskonna vaenulikke ettevõtteid, ka klientidelt on selge surve. Kui oodata liiga kaua, siis ollakse juba hiljaks jäänud. Majanduses uute väljakutsetega kohaneda - selles pole tegelikult midagi uut. Me ei saa rääkida uuest majandusest, majandamine on ikka sama, see tuleb lihtsalt järgmisele tasandile viia,” märkis ta.

 

Ka EBSi Executive Educationi tippjuhtide arenguprogrammi 21 sajandi juht Siiri-Mall Musten kinnitab, et paljud ettevõtted keskenduvad jätkuvalt traditsioonilisele juhtimisele. Aga kas meil on veel aega? Musten usub, et ei ole. “Ettevõtetele seatakse uusi standardeid, millele nad peavad vastama nii Euroopa Liidu tasandil, rahvusvaheliselt kui ka rahastajate poolt. Üha rohkem küsitakse valmisolekut ja vastavaid sertifikaate. See ei ole ainult suurettevõtete asi, ka väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peavad muutma juhtimist ja mõtteviisi," lisab Musten. 

 

Ragne Maasel, kes vastutab LHV pangas jätkusuutliku juhtimise eest, lausub, et 5-10 aasta pärast ei saagi ettevõtte majandamine olla midagi muud kui rohemajandamine. “Pilk on suunatud ikka tulevikku,” nendib Maasel. Samas kinnitab ta, et kõik saab alguse sellest, kas tippjuhtkonnal on vastavad teadmised ja oskused, et viia muudatused ellu. “Olla hirmul ja karta - see on inimlik. Aga päeva lõpuks taandub kõik teadmistele, võimekusele ja mõtteviisile. Mõtteviis, et mul pole selle jaoks aega, ma pean kasumit teenima, tähendab seda, et sa kaotad võimalusi. Palju küsitakse minult, et mida peab tegema. Aga küsimus ei ole selles, mida, vaid kuidas peab tegema. Juht peab eesmärki omama, jätkusuutlik majandamine ei ole asi, mida kanaliseerida kuhugi allapoole struktuuridesse.”

 

Kui see teema pakub sulle põhjalikumalt huvi, siis kuula kogu arutelu EBSi webinari täispikast salvestusest SIIT. Head kaasa mõtlemist!