EBSis toimus avatud loeng karjääriplaneerimise ja edukate harjumuste teemal

a
Tallinn, 16. aprill 2024 – Estonian Business Schoolil oli heameel võõrustada motivatsioonikõnelejat Ryan Davist Nashville'ist, Tennessee osariigist, kes jagas kohaletulnutele väärtuslikke teadmisi karjääriarendusest ja pikaajalise edu saavutamise teemal. Üritus toimus koostöös Southwestern Advantage'iga ning meelitas kohale mitmekesise grupi tudengeid - kõik olid innukad õppima, kuidas ületada tavalisi karjääriväljakutseid ja tõsta oma tööalast konkurentsivõimet.

Ryan, kel on üle kahe aastakümne kogemusi turunduses ja ettevõtluses, keskendus visaduse ja strateegilise planeerimise tähtsusele karjääris. Ta rõhutas, et noored professionaalid kogevad tihti probleeme töökoha stabiilsuse ja edenemisega, mis on tingitud kogemuste puudumisest ja õigest mõtteviisist. Ryan'i sõnul ei suuda hämmastavalt 55% noortest täiskasvanutest oma esimesel töökohal pärast kooli lõpetamist esimest aastatki täis teha, mis tõstab tänases konkurentsitihedas tööturul esile tõsise vajaduse läbimõeldud lähenemise järele.

 

Loengu käigus tutvustas Ryan mõistet "Southwestern Lead", veebipõhine õppeprogramm, mida ta juhib, eesmärgiga sisendada edukaid harjumusi teismelistele ja noortele täiskasvanutele. Programm katab olulisi oskusi, mida akadeemilises keskkonnas tavaliselt ei õpetata, kuid mis on hädavajalikud professionaalseks ja isiklikuks arenguks, nagu juhtimine, enesejuhtimine ja efektiivne suhtlemine.

 

Tudengid osalesid interaktiivses sessioonis, kus Ryan julgustas neid mõtlema oma tulevasele karjäärile strateegiliselt. Ta rõhutas potentsiaalsete tööandjatele pühendumise näitamise tähtsust, püsides piisavalt kaua ametikohtadel, et õppida ja oluliselt panustada. "Üle aasta oma esimesel töökohal püsimine eristab teid juba," selgitas Ryan, soovitades tudengitel püüda vähemalt aasta vastu pidada, et ületada esialgsed raskused ja kohaneda professionaalse keskkonnaga.

 

Ryan'i lähenemine karjääriedule hõlmab lihtsaid Spencer Haysi põhimõtteid: kõrgete eesmärkide seadmine, positiivne enesemotivatsioon ja järjepidev vastutus. Ta usub, et need põhitegevused on hädavajalikud noorte inimeste jaoks, et eristuda tööturul, kus tööandjad hindavad usaldusväärsust ja pikaajalise panuse potentsiaali.

 

Loeng lõppes sellega, et Ryan julgustas tudengeid omaks võtma kasvu mõtteviisi ja proaktiivset karjääriplaneerimist, et vältida levinud lõkse, millega paljud noored professionaalid kokku puutuvad.

 

Toimunud avatud loeng võeti väga hästi vastu, paljud tudengid väljendasid entusiasmi arutatud põhimõtete rakendamiseks oma akadeemilistes ja karjäärialastes ettevõtmistes.

 

Estonian Business School kavatseb tulevikus korraldada veel sarnaseid üritusi, jätkates oma missiooni pakkuda tudengitele praktilisi teadmisi ja oskusi, mis täiendavad nende akadeemilist haridust.