Estonian Business Schooli rektoriks inaugureeritakse professor Meelis Kitsing

Meelis Kitsing
Reedel, 28. augustil inaugureeritakse professor Meelis Kitsing Estonian Business Schooli (EBS) rektoriks. Inauguratsioon toimub EBSi aulas (A. Lauteri 3) kell 17.00.

Ametiraha asetavad EBSi rektorile kaela haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere ja EBSi eelmine rektor professor Arno Almann. Uut rektorit tervitavad aktusel ka Rektorite Nõukogu esindaja Mart Kalm, Baltic Management Development Associationi (BMDA) president Virginijus Kundrotas, EBSi vilistlane ja Eesti Panga president Madis Müller ning EBSi üliõpilasesinduse juht Martin Mee. Aktust juhib EBSi senati liige professor Olav Aarna.

 

Otseülekannet inauguratsioonist on võimalik jälgida aadressil: https://www.youtube.com/watch?v=IyaGmrOMy5c&feature=youtu.be

 

Professor Meelis Kitsing valiti EBSi rektoriks 25. mail. Rektorina asus ta ametisse 1. augustil ja tema ametiaeg kestab viis aastat. Kitsingu sõnul plaanib ta siduda EBSi tugevamalt majandushariduse ja ettevõtluse ökosüsteemiga nii Tallinnas kui ka Helsingis. “Jätkan ka EBSi rahvusvahelistumist, tuues parimaid õppureid ja õppejõude erinevatest riikidest EBSi,“ lisas ta.

 

Meelis Kitsing töötas seni EBSi professori ning majandusteooria ja rahanduse õppetooli juhina. Ta oli ka Arenguseire Keskuse uuringute juht. Kitsing on töötanud riigikantselei strateegiabüroo nõunikuna, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis majandusanalüüsi juhina ning olnud Eesti Majandusteaduse Seltsi president. Kitsingu digitaalsete ökosüsteemide poliitökonoomiale keskendunud uurimusi on avaldanud Springer, IEEE, ACM, Leuveni Ülikooli kirjastus, MIT Press ja muud kirjastused. Kitsing sai doktorikraadi (PhD) Massachusettsi Ülikoolist Amherstis USAs, õiguse ja diplomaatia magistrikraadi (MALD) Fulbrighti stipendiaadina Tuftsi ülikooli Fletcheri rahvusvaheliste suhete koolist USAs ja MSc-kraadi Peacocki stipendiaadina Londoni Majandusülikoolist Ühendkuningriigis. Enne akadeemilisele tööle asumist töötas ta rahvusvahelistes ettevõtetes ja oli Tallinna linnavolikogu liige.

 

1988. aastal asutatud Tallinnas ja Helsingis tegutsev Estonian Business School (EBS) on vanim äriharidust pakkuv ülikool Baltimaades. Enam kui 1400 tudengiga EBSi eesmärk on anda ettevõtlikele inimestele akadeemilisi teadmisi bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe tasemel ning edendada praktilisi oskusi teadmiste edukaks rakendamiseks. EBS tegutseb Tallinnas A. Lauteri tn 3 ja EBSi filiaali õpperuumid Helsingis asuvad Tehnopolis Ruoholahti campuses aadressil Hiilikatu 3. EBSis õpib tudengeid 42 riigist ning õppejõud on pärit lisaks Eestile Ameerika Ühendriikidest, Soomest, Itaaliast, Kolumbiast, Hiinast ja paljudest teistest riikidest.