Ettevõtlust ei saa õppida ilma kestlikkuse komponendita

a
Äriülikool EBS on teinud märkimisväärseid edusamme kestlikkuse hariduse integreerimisel oma õppekavadesse. Juba mõnda aega on ülikool pakkunud mikrokraadi programme, mis keskenduvad kestlikkusele, kuid nüüd on see oluline teema hõlmatud ka kraadiõppes. See muudatus on vastus tänapäeva ettevõtluskeskkonna nõuetele, kus innovatsioon ja kestlikkus on lahutamatult seotud. Antud teemadel jagasime mõtteid Äripäeva raadios.

Allikas: Äripäev Raadio, saade „Jätkusuutlik ja roheline“ , 9.07.2024

 

Äripäeva raadio saates oli keskseks teemaks, kuidas enese harimine kestlikkuse valdkonnas aitab hoida ülikooli ajakohasena kiiresti muutuvas maailmas. EBSi arendus- ja innovatsioonijuht Andreas Veispak ning kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul selgitasid, kuidas kestlikkuse teemad on integreeritud ülikooli programmidesse ja mis eristab EBSi teistest ülikoolidest. Saates käsitleti ka EBSi enda jätkusuutlikke praktikaid ja nende rakendamist igapäevatöös.

 

EBSi kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul rõhutas, et kestlikkus on ettevõtluse jaoks hügieeniküsimus. Ta tõi saates "Jätkusuutlik ja roheline" välja, et vastutustundlik tegutsemine on võtmetähtsusega: „Kui me täna ei liiguta, ei mõtle, ei kogu seda teadmist, parimaid praktikaid ja vastuseid, siis ühe-kahe põlvkonna pärast on natuke hilja.

 

EBSi arendus- ja innovatsioonijuht Andreas Veispak lisas, et kestlikkus ei tähenda enam pelgalt aruannete koostamist, vaid on saanud organisatsioonide igapäevaelu osaks: „Kui soovid ligi pääseda teatud turgudele ja klientidele, siis tulevad mängu kestlikkuse nõuded. Ja kui tahad ligipääsu headele inimestele, siis pead olema ettevõte, kes ei hooli mitte ainult aktsionäridele loodud väärtusest, vaid ka maailmast, milles me elame.“

 

Arutelu juhtis saatejuht Esme Kassak.

 

Kuula saadet