FOTOESSEE: Madis Müller EBSi Vabariigi aastapäeva aktusel

EBSi rektor külalise Madis Mülleriga

Ühiskondlikes protsessides kaasa rääkimine on iga ülikooli “to-do” nimekirjas. Heade mõtete koondamiseks ümbritseme end huvitavate inimestega, mõttekaaslaste ning partneritega. Ei olnud ka käesoleva aasta Vabariigi aastapäeva aktus teistsugune. 
 

Rektor Arno Almanni sissejuhatuse järel sai sõna ebsikas, 12. veebruaril Eesti Panga presidendikandidaadiks kinnitatud Madis Müller. Oma valjuhäälses mõtiskluses, just nii Müller oma sõnavõttu ise iseloomustas, ütles ta, et aastapäevad, eriti just Eesti Vabariigi aastapäevad on alati kantud nii püsima jäämise kui muutuse mõttest. Riigi püsima jäämine on 101. aastasel Eestil selge, aga inimesed ja riik tegelikult ju muutuvad. 

 

Eesti Panga 100. tegutsemisaasta on toonud arhiividest välja vahvaid seiku asutuse ajaloost. Alates 70st rahalugejast kollektiivis kuni ideest erinevad keskpanga funktsioonide laiali jagada kommertspankadele. Müller ütles, et inimesi ja töötajaid on seejuures alati oluliseks organisatsiooni alustalaks peetud. 
 

“Mul on hea meel näha, et tööandjad peavad hariduse rolli oma töötajate juures oluliseks. EBSil on õige siht silme ees: õige ettevalmistusega ärijuhte ja spetsialiste on vaja,” lisas Müller, kes aastast 2017 on ka EBSi vilistlaste nõukoja liige. 
 

Kõnele jätkus sisukas arutelu, mis kestis sümboolse vastuvõtu lõpuni. 
 

EBS Gümnaasiumi Vabariigi aastapäeva aktusel kõneles kooliperele näitleja Mari-Liis Lill. 

Fotod: Arles Krämann