Jaanuaris startiv eestikeelne bakalaureuse sessioonõpperühm ootab üliõpilaskandidaate

a
Jaanuar on teada-tuntud kui uute sihtide seadmise aeg. Selleks, et toetada tulevasi õppureid oma eesmärkide poole püüdlemisel, on EBSis avatud uute üliõpilaste vastuvõtt ka kevadsemestriks − jaanuari teises pooles alustab Ettevõtlus ja ärijuhtimine eestikeelne sessioonõpe. Avaldusi ootame kuni 15. jaanuarini.

 

See on ainus bakalaureuse õppekava, mida on EBSis võimalik läbida eesti keeles – omandada ettevõtluse- ja ärijuhtimisealased põhjalikud teadmised mugavalt oma emakeeles. Sessioonõppe paindlik formaat sobib eriti hästi neile, kes soovivad õpinguid ühendada töö- või pereeluga. 

 

Katri Kerem, õppekava kuraator lisab: "Sessioonõppe Ettevõtlus ja ärijuhtimine õppekava on loodud spetsiaalselt töötavatele professionaalidele, pakkudes paindlikku õppekorraldust, teoreetilisi lähtekohti ning praktilisi teadmisi, mis on vajalikud edukaks karjääriks nii olemasoleval töökohal kui ka edaspidi. EBSis õpetatavad ained ühendavad endas tõenduspõhised lahendused ja elulised näited, tagades hariduse, mis ei ole mitte ainult akadeemiliselt kvaliteetne, vaid ka tööturul kõrgelt hinnatud.”  

 

Ettevõtluse ja ärijuhtimise bakalaureusekraadi omandanu saab väärtusliku süsteemse ülevaate äriteooriatest, mudelitest ja praktikatest. Õppetöö käigus arendatakse mitmeid olulisi oskusi, nagu analüütiline mõtlemine, strateegiline planeerimine ning kriitiline mõtlemine. Ülikooliõpe on ka oluline isikliku arengu ja eneseteostuse mootor, pakkudes erinevaid vaatenurki ja uusi ideid ning avardades mõttemaailma. Juba pikemalt tööturul olnud inimestele annab EBSis õppimine võimaluse tulla välja igapäevasest rutiinist. Lisaks on bakalaureusekraadi omandamine isiklik saavutus, mis toob kaasa enesekindluse kasvu, pakub rahulolu ning soodustab arengut väljaspool tavapärast töökeskkonda.  

 

Meie õppejõud, kes on tunnustatud spetsialistid oma valdkonnas, toovad õpingutesse reaalse tööeluga seotud kogemused. EBSi kvaliteetne haridus on laialdaselt tunnustatud ja avab uusi uksi tööelus edasi liikumiseks. Liitumine EBSi perega tähendab ka osa saamist aktiivsest ja toetavast kogukonnast ning väärtusliku võrgustiku loomist,” selgitab Kerem, miks tulla õppima just EBSi.  

 

Artur Rennel, Ettevõtlus ja ärijuhtimine bakalaureuseõppe sessioonõppe üliõpilane räägib, et otsus EBSi kasuks tuli väga loomulikult, kuna ta oli kooli osas kuulnud ainult positiivset tagasisidet. „Kus siis mujal õppida ärivaldkonda tundma, kui mitte EBSis?“ Lisaks sai ta soovituse ja julgustuse ka oma perettuttavatelt ja -liikmetelt, kelle edus on see ülikool olulist osa mänginud.

Sessioonõppe puhul toimuvad kontakttunnid õhtupoolikutel ja õpe eeldab võrreldes päevaõppega suuremas mahus iseseisvat tööd. Renneli peamised kahtlused olidki seoses sessioonõppevormiga, kuidas sellega hakkama saab ning kas kogu materjal on piisaval tasemel omandatav. „Kõik on endas kinni – kui oled nõus aega panustama, siis on kõik tehtav,“ on ta nüüdseks veendunud ja peab sellist õpet enda jaoks just sobivaks. Omades aastajagu kogemust, võib ta kinnitada, et õpingutega liitumine jaanuaris motiveerib isegi rohkem pingutama ning süvenema.  

 

Rennel hindab kõige meeldejäävamaks ja seni enim kasu toonud kursuseks „Juhi eneseareng ja õpistrateegiad“. Ta on kujundanud endale koolis õpitu põhjal põhimõtte, et kui võtta igast tunnist kaasa kasvõi üks-kaks uut teadmist, on õppimistegevus oma eesmärgi täitnud. Kommenteerides oma edasisi plaane bakalaureuseõpingute raames, mainib Rennel, et kuna tal on veel ajaressursse ja kuna EBS pakub väga suurt hulka kvaliteetseid ja huvitavaid kursusi, siis kavatseb ta valida juurde mitmeid lisaaineid, näiteks matemaatika- ja finantsvaldkonnast. „Mu teadmistejanu on suur ja ma saan EBSis seda rahuldada“. 

 

Jaanuari keskel alustava grupiga liitumine pakub olulist ajavõitu – läbides osas programmist kevadsemestril 2024, on tulevasel tudengil septembriks juba üks semester tehtud. Samuti on see hea võimalus liikuda koolist või erialalt, kus sai septembris õpinguid alustatud, kuid mis ei vasta ootustele, edasi juba enne uut sügist.  

 

Kerem julgustab kandideerima: “Sõltumata sellest, kas õppimisplaan on pikalt küpsenud või pigem spontaanne otsus, ei ole mõtet alustamist edasi lükata.”  

 

Avalduste esitamise tähtaeg sisseastumisvestlustele on 15. jaanuar. Täpsem info ja avalduse esitamine siit. 

 

Kui soovid lisainfot õppekava kohta jäta meile oma kontakt: