Kandideeri EBSi rahvusvahelisse suveülikooli „Digitalization and Sustainability“

Kaupo Kalda
Photo credit: Kaupo Kalda
Estonian Business Schoolil on suur rõõm teatada oma esimesest suveülikoolist, mis toimub 9.–19. augustini 2021 Tallinnas ja Helsingis. EBS koostöös Euroopa Komisjoni ja Prantsusmaa suursaatkonnaga Eestis kutsub kõiki rahvusvahelisi ja Eesti üliõpilasi kohtuma Nobeli majanduspreemia laureaadi, Eesti ja ELi tippametnike, silmapaistvate professorite ning ettevõtjatega. Vastuvõtt on juba alanud, osalemiseks saada oma avaldus e-posti aadressile summerschool@ebs.ee.

Suveülikoolis keskendutakse digiuuendustele ja rohepöördele ning uuritakse, kuidas need mõjutavad ettevõtteid ja nende ärimudeleid. Eritähelepanu pööratakse naissoost osalejate ja muude vähemusrühmade kaasamisele, kuna nemad on olnud ajalooliselt üleilmses majanduses, eriti juhikohtadel, alaesindatud. 
 

„Digi- ja rohepööre saab võimalikuks vaid siis, kui märkimisväärsed muutused toimuvad ka ettevõtete ärimudelites. Meie ülikool, mis ühendab mitmekesised äri-, majandus-, poliitika- ja juhtimissuunad, on suurepärane kasvulava uutele ideedele. Loodan, et EBSi suveülikoolis osalevad tulevikujuhid viivad need ideed ka ellu,“ ütles EBSi rektor professor Meelis Kitsing.

 

„Andmed on uus nafta. Kuid oluline pole mitte andmete hulk, vaid see, et need aitavad meil paremini mõista ümbritsevat maailma ja on seetõttu otsustajatele väga olulised. Seekordses suveülikoolis keskendutakse kiirelt arenevale digi- ja kestlikkussektorile. Neid mõlemat toetab andmerevolutsioon. Loodame, et sellest saab EBSi igasuvine traditsioon ja kohtumispaik neile, kes tulevikus sel alal maailma muudavad,“ kommenteeris EBSi suveülikooli akadeemiline juht dr Anna Ebers Broughel.

 

Rahvusvahelises suveülikoolis saab kohtuda järgmiste suurepäraste esinejatega:

Bengt Holmström, Nobeli majanduspreemia laureaat ja MITi professor
Martin Kenney, California ülikooli silmapaistev professor

Eric Lamouroux, Prantsusmaa suursaadik Eestis

Nele Leosk, digiküsimuste erivolitustega diplomaatiline esindaja, Eesti välisministeerium

Katrin Höövelson, taaste ja vastupidavuse rakkerühm, Euroopa Komisjon

Vivian Loonela, rohelise kokkuleppe juhtiv kõneisik, Euroopa Komisjon
Elina Valtonen, Soome parlamendi rahanduskomisjoni liige ja Soome mõttekoja Libera juhatuse esimees

Taavi Rõivas, endine Eesti Vabariigi peaminister ja ettevõtja

Marion Teder, ettevõtte CareMate asutaja ja juhatuse esimees

 

Suveülikooli keskmes on kriitiline ja analüütiline mõtlemine, osaleja saab 3 ainepunkti. Enamik ettekandeid peetakse EBSi Tallinna õppehoones, kuid külastatakse ka EBSi Helsingi õppehoonet. Samuti külastatakse erinevaid ettevõtteid ja Eesti Vabariigi parlamenti.
     
EBSi suveülikooli on oodatud osalejad, kes on sotsiaal-, inseneriteaduste või teiste erialade  bakalaureuse- ja magistriõppe tudengid ning huvituvad ülemaailmse majanduse tippteadmistest. Võimalik on taotleda ka stipendiumit.
  

Täpsem teave kandideerimise kohta EBSi suveülikooli veebilehel siin.

 

Tutvu suveülikooli programmiga siin.

   

Küsimuste korral võta meiega julgesti ühendust e-posti aadressil summerschool@ebs.ee.
   
Loodame Sinuga kohtuda suvel Tallinnas ja Helsingis!