Kogumik "EBS – 30 tulevikule pühendatud aastat" võtab kokku senised tipphetked

raamat
Mullu veebruaris, kui EBSi 30. juubeliaasta tundus veel kauge tulevik, kutsus rektor nõunikud kokku ning koos peeti aru ajaloo säilitamise olulisuse üle. Jõuti järeldusele, et on oluline kaardistada Eesti ainsa eraülikooli huvitav minevik.  

8. detsembril saime teile uhkusega jagada ajarännakut läbi 30 aasta, mis annab ülevaate sellest, kuidas väikesest ärijuhtidele kursusi korraldanud kooperatiivist sai rahvusvaheliselt tunnustatud ülikool. Raamatut on võimalik lehitseda aadressil ebs30.ebs.ee

 

Digiraamatu tarvis on intervjueeritud paljusid olulisi inimesi: alates õpilastest kuni koolijuhtideni ning lisaks kasutatud materjale vanadest Tudengilehtedest ja albumitest. Lugude juurde põimitud galeriid ning videomaterjal peegeldavad ajastut ning hetkemeeleolusid koolis ja sellega seotud inimestes.  

 

President Lennart Meri ootamatu külaskäik 1990. aastate alguses, 1996. aasta MBA lõpetajate ühine "Elus hästi hakkamasaamise" leping, peo- ja teotahteliste inimeste klubi, golfiturniirid, Ryan Goslingu pilt lõpudiplomi vahel – need on vaid üksikud põnevad hetked, millest raamatus räägime. Lisaks ennustame tulevikku – peatükk "Tähtede sõda" toob lugejateni ebsikate ennustused 2028. aastal EBSis toimuva kohta. See on põnev lugemine eriti aastal 2027, kui valmistutakse 40. sünnipäeva tähistamiseks. 

 

Digiraamatu autor on Heli Lehtsaar-Karma. Raamat valmis koostöös Menu Meediaga.