Leiutamisest, innovatsioonist ja teadlikust juhtimisest räägivad Arhitektuurikeskuse juht Raul Järg ja juhtimis-coach Mart Kikas.

Siiri Liiva, Mart Kikas, Raul Järg

Mis roll on keskastme juhtidel innovatsiooni veduritena? Mis tagab uuendusmeelsuse ettevõttes? Kuidas kasutada coach’ivat juhtimisstiili innovatsiooni taganttõukajana? Teema üle arutlevad Eesti Arhitektuurikeskuse juht Raul Järg ning innovatsiooniekspert ja juhtimis-coach Mart Kikas. 

 

“Innovatsioon üldiselt ei sünni üliefektiivsetes organisatsioonides, ent ka siin on erandeid,” selgitab Mart Kikas. Ta lisab, et juht saab toetada innovatsiooni realiseerumist läbi juhtimis-coachingu meetodite ehk küsides õigeid küsimusi. 

 

“Arhitekuurivaldkonnas on sageli nii, et juhid juhtuvad juhtima. Aga Keskusena oleme juhtimiskompetentside temaatikat puudutanud küll, sellest probleemist lähtub ka EBS Executive Educationiga koostöös sündinud juhtimisprogramm Ait, mis on just spetsialiseerunud arhitektuuri-, ehitus-, inseneeria- ja projekteerimisettevõtele,” selgitab Järg, Eesti Arhitektuurikeskuse juht. 

 

Mart Kikase soovitused:

  • Raamat: Terry Pratchetti raamatud 
  • Juhtimisnõuanne: Juht juhivad inimesi, protsesse ja teevad otsuseid. Juhid peaksid eelkõige tegelema eneseteadlikkusega. 
  • Isiklik arenguväljakutse: Eneseteadlikkus on lõputu teema, siis ka mina saan selles osas iga päev olla parem! 

 

Raul Järg’i soovitused:

 

Mart Kikas on diplomeeritud juhtimis-coach ja innovatsiooni coach. Varasemast on tal üle 20-aastane rahvusvaheline juhtimiskogemus, olles töötanud Aspiro AB Soome ja Baltikumi regiooni juhina ning Kesk- ja Ida-Euroopa äriarenduse asepresidendina, olnud Eesti Arengufondi juhatuse esimehe nõunik ning Kodakondsus- ja Migratsiooniameti peadirektori asetäitja. Lisaks on Kikas töötanud ka kahes pangas turunduse ja elektroonilise panganduse vallas, asutanud ja juhtinud mitmeid kirjastamise ning reklaami ettevõtteid.

 

Hariduse on Mart omandanud Norwegian Business School-is (MBA) ja Tartu Ülikoolis (MA, sotsioloogia). Praegu õpetab ka innovatsiooni juhtimist ning ärimudeli teemasid Estonian Business School-is, Porto Business School-is (Portugal) ja Ternopil Business School-is (Ukraina). Mart Kikas lööb kaasa ka EBS Executive Coaching Centre töös. 

 

Arhitekt Raul Järg on juhtinud Eesti Arhitektuurikeskust alates 2013. aastast, olles ka Tallinna Arhitektuuribiennaali direktor ja 2018. aastast Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni komissar. Ta on arhitektuuribüroo Ühinenud Arhitektid asutaja ja partner, võitnud mitmeid arhitektuurivõistlusi ja kavandanud avalikke hooneid. Raul on töötanud intern arhitektina Parkin Architects Toronto büroos, Rakveres linnapeaarhitektina ja aidanud kaasa Rakvere targa maja kavandamisele.

 

Kuula podcast’i: Youtube’is, Spotify’s ja Apple Podcasts'is

 

Uus Satelliidi episood tuleb eetrisse järgmisel neljapäeval, 18. juunil. Varasemaid saateid saab kuulata SIIT. Saadet juhib majandusajakirjanik Siiri Liiva.