21.- 27. oktoobrini toimunud ja hackathoni põhimõttele üles ehitatud võistlusel, kus 48h sees tuli meeskondadel kasutada nii oma analüütilisi- kui ka läbirääkimisoskusi, andis lähteülesande LG Electronics sooviga arendada välja AI (artificial intelligence) ning luua big data äriplaan. Eestis pigem nii kodumasinate kui ka mobiiltelefonide müügiga tegelev ettevõte on suuruselt kolmas Lõuna-Korea kontsern, kus töötab üle 74 000 inimese.
EBSist osalesid võistlusel Liisa-Maria Lillepea, Aleks Korolenko, Jürgen Jürgenson ja Rasmus Leichter. Üliõpilaste ettevalmistusse panustas eriliselt Marge Täks, kes üliõpilaste motivatsiooni ka õigel hetkel turgutas. Konkursi võit läks küll Hispaaniasse EDEM School of Entrepreneurship, ent EBSi üliõpilased ei vahetaks saadud kogemust millegi vastu.
“Kui keskmine unetundide arv oli sellel nädalal 3,5h, saan kinnitada, et pingelistes olukordades töötab inimene kõige paremini,” ütleb Jürgen Jürgenson. Sama kinnitab ka Aleks Korolenko ning lisab, et nüüd on suurema tutvusringkonna võrra rikkam: “Vaid Antarktikast ei olnud kedagi kohal, ülejäänud maailmajaod olid kõik esindatud,” viidates tõsiasjale, et osalejaid oli kokku 26st rahvusest.
Küsimusele, miks peaksid üliõpilased sellistest võistlustest osa võtma, vastab Liisa-Maria Lillepea, järgmiselt: “Ennekõike selleks, et ise isiksusena kasvada ja oma maailmavaadet avardada. Sellistelt võistlustelt võib lahkuda meeletu kogemuse, laiema tutvusringkonna ning uute teadmistega, kuid võib ka lahkuda mitte millegita.” Rasmus Leichter lisab, et võistlusel osalemine avardas tema arusaama tehisintellektist ning ta sai kinnitust, et selles valdkonnas võib olla ka tema tulevik.
Üliõpilaste mälestused vürtsikast toidust, abimehest Google ja kirevast ööelust saad lugeda peatselt ka Ebsterist.
Loe ka korraldaja poolset kokkuvõte siit.