Meelis Kitsing esineb Kolme mere algatuse konverentsil ja ärifoorumil

Meelis Kitising

Estonian Business Schooli rektor ja professor Meelis Kitsing esineb innovatsiooni ökosüsteeme käsitlevas paneelarutelus Kolme mere algatuse (3SI) konverentsil ja ärifoorumil Sofias Bulgaarias 8-9. juulil. Arutelu eesmärk on leida uusi viise, kuidas tugevdada 3SI riikide innovatsiooni ökosüsteeme ja nende vahelist koostööd.

Kitsingu sõnul on võtmetähtsusega innovatsiooni alane koostöö, kuna selle abil on võimalik tugevdada ühistegevusi nii digi-, energeetika kui ka transpordi taristu puhul. “Peamiseks on proovikiviks on Kolme mere algatuse riikide innovatsiooni ökosüsteemide väga erinev arengu tase,” ütles Kitsing. “Tuleviku seisukohalt on võtmeteguriteks paratamatult Euroopa Liidu sisene koostöö ning võime teha innovatsiooni taristu arendamiseks tasuvaid investeeringuid,” lisas Kitsing.

3SI ühendab endas Läänemere, Musta mere ja Aadria mere vahel olevaid ELi riike ning see loodi 2015. aastal. Initsatiivi raames on loodud investeerimisfond planeeritava kogumahuga 3-5 miljardid eurot, et aidata kaasa koostööle digi-, energeetika ja transpordi valdkonnas. Sofias toimuval Kolme Mere Initsatiivi konverentsil ja ärifoorumil esinevad USA president Joe Biden, Eesti president Kersti Kaljulaid,  Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier, Poola president Andrzej Duda, IMFi tegevjuht Kristalina Georgieva ja paljude teiste iniatsiivi kuuluvate riikide presidendid, ministrid, ettevõtjad, teadlased ja tippametnikud.