Mentii-mentorpaar EASi kasvuettevõtjate programmist: “Hakka lihtsalt otsast peale!" Lisaks ka raamatusoovitused!

mentii ja mentor
Mentii Marie Kotkas (Mia-Marie OÜ) ja mentor Andres Pukspuu (DTL Consumer Products Eesti AS) on meeskond, kes võtsid EASi kasvuettevõtjate programmi teise koolitusbloki, juhtimine ja finantsjuhtimine, järel aja maha, et veidi vaadata tagasi käidud teekonnale. 

Käesoleval nädalal Roostal toimunud 2-päevase programmi panid kokku Annemari Muru, kes viis läbi juhtimiskoolitust ja Paavo Siimann, kelle eestvedamisel keskenduti finantsjuhtimisele. 
 
Marie, kes tegeleb rõiva- ja moevaldkonnas, tunnistab ka oma üllatuseks, et kõige rohkem on seni abi olnud just nendes teemades, kus esialgu tundus, et saab ise hakkama: “On hea, et mentor on aidanud suunata mind probleemini, millega ise oleksin tegelema hakanud ilmselt hilisemas järgus.” 
 
“Mentor Andres on julgustanud mind julgelt edasi minema ning asjaga tegelema pigem kohe, selle asemel, et lasta probleemil eskaleeruda või seda sootuks ignoreerida,” selgitab Marie oma kogemust mentorprogrammiga. 
 
Andres Pukspuu, kes naudib võimalust mentorina kaasa aidata enda jaoks uudses valdkonnas, (just rõiva- ja moevaldkonnaettevõte tegutsemisele) selgitab: “Teadmata valdkonna sügavamat sisu annab see mulle võimaluse keskenduda üldärilistele faktoritele, näiteks hinnastamine, positsioneerimine, strateegia, samuti erinevad juhtimiskaasused ning omanikusuhted.” 
 
“Tugivõrgustiku teised mentiid ja mentorid annavad osalejatele võimaluse üksteise juhtumitest õppida: teise probleemis nähakse probleemi päriselt, ilma kaasnevate hirmude ja raskusteta nagu rasked kliendid, või asjade elluviimis kohustus. (raskete vestlusteta või keeruliste klientideta),” ütleb Andres ning selgitab, et sarnases etapis olevad ettevõtjad leiavad üksteiselt ja ka teistelt mentoritelt tuge ning ka soovitusi edasiminekuks. 
 
Lisaks annavad nii Marie kui Andres ka raamatusoovitusi. Marie soovitab inspiratsiooniks lugeda nii Elon Muski, Steve Jobsi kui Jeff Bezose elulugusid. Andres toob välja Alan G. Lafley ja Roger Martini “Playing to Win: How Strategy Really Works.”  
 
Mentorprogrammi teine grupp alustab augustis ning mentiide kandideerimine sellesse gruppi algab 18. veebruaril. Rohkem infot on leitav EASi kodulehelt.